100 meter rugslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1926 Boedapest 1ste Gustav Fröhlich Duitsland 1:16:00  
    2de Károly Bartha Hongarije 1:16:00  
    3de Eskil Lundahl Zweden 1:16:20  
 
1927 Bologna 1ste Eskil Lundahl Zweden 1:17:40  
    2de Aladár Bitskey Hongarije 1:17:60  
    3de Gustav Fröhlich Duitsland 1:17:80  
 
1931 Parijs 1ste Gerhard Deutsch Duitsland 1:14:80  
    2de Aladár Bitskey Hongarije 1:15:80  
    3de Károly Nagy Hongarije 1:16:20  
 
1934 Maagdenburg 1ste John Besford Verenigd Koninkrijk 1:11:70  
    2de Ernst Küppers Duitsland 1:12:20  
    3de Edgar Siegrist Zwitserland 1:12:60  
    4de William Karlsen Noorwegen 1:13:00  
    5de Hans Schwarz Duitsland 1:14:40  
    6de William Francis Verenigd Koninkrijk 1:14:50  
 
1938 Londen 1ste Heinz Schlauch Duitsland 1:09:00  
    2de Gerhard Nüsske Duitsland 1:10:80  
    3de Árpád Lengyel Hongarije 1:12:00  
    3de Stans Scheffer Nederland 1:12:00  
    5de Micky Taylor Verenigd Koninkrijk 1:12:40  
    6de Daan van Schouwen Nederland 1:13:00  
 
1947 Monte Carlo 1ste Georges Vallerey Frankrijk 1:07:60  
    2de Gyula Valent Hongarije 1:10:50  
    3de Jirí Kovár Tsjechoslowakije 1:10:50  
 
1950 Wenen 1ste Göran Larsson Zweden 1:09:40  
    2de Kees Kievit Nederland 1:09:70 NR
    3de Boris Škanata Joegoslavië 1:10:80  
 
1954 Turijn 1ste Gilbert Bozon Frankrijk 1:05:10  
    2de László Magyar Hongarije 1:05:30  
    3de John Brockway Verenigd Koninkrijk 1:05:90  
 
1958 Boedapest 1ste Robert Christophe Frankrijk 1:03:10  
    2de Leonid Barbier Sovjetunie 1:03:90  
    3de Wolfgang Wagner DDR 1:05:50  
    4de László Magyar Hongarije 1:05:80  
    5de Georgij Kuvalgjin Sovjetunie 1:06:40  
    6de Dieter Pfeifer DDR 1:06:80  
    7de Gilberto Elsa Italië 1:07:20  
    8ste György Muller Hongarije 1:11:80  
 
1970 Barcelona 1ste Roland Matthes DDR 0:58:90  
    2de Santiago Esteva Escoda Spanje 0:59:90  
    3de Bob Schoutsen Nederland 1:00:40 NR
    4de Volker Werner DDR 1:00:70  
    5de Michael Richards Verenigd Koninkrijk 1:00:90  
    6de László da Cseh Hongarije 1:01:10  
    7de Ejvind Pedersen Denemarken 1:01:50  
    8ste Viktor Krasko Sovjetunie 1:01:70  
 
1974 Wenen 1ste Roland Matthes DDR 0:58:21  
    2de Lutz Wanja DDR 0:58:66  
    3de Zoltán Verrasztó Hongarije 0:58:78  
    4de Santiago Esteva Escoda Spanje 0:59:52  
    5de Bodo Schlag BRD 1:00:14  
    6de Igor Potjakin Sovjetunie 1:00:38  
    7de Sergej Mironovitsj Sovjetunie 1:00:46  
    8ste Abdul Karim Ressang Nederland 1:00:53  
 
1977 Jönköping 1ste Miloslav Rolko Tsjechoslowakije 0:58:35  
    2de Zoltán Verrasztó Hongarije 0:58:48  
    3de Klaus Steinbach BRD 0:58:60  
    4de Lutz Wanja DDR 0:58:63  
    5de Jan Thorell Zweden 0:58:91  
    6de Fred Eefting Nederland 0:59:18 NR
    7de Michael Tauber DDR 0:59:69  
    8ste Enrico Bisso Italië 0:59:90  
 
1981 Split 1ste Sándor Wladár Hongarije 0:56:72  
    2de Vladimir Sjemetov Sovjetunie 0:56:75  
    3de Viktor Kuznetsov Sovjetunie 0:56:90  
    4de Dirk Richter DDR 0:56:92  
    5de Michael Söderlund Zweden 0:58:10  
    6de Frank Baltrusch DDR 0:58:13  
    7de Ricardo Aldabe Moreno Spanje 0:58:25  
    8ste Frédéric Delcourt Frankrijk 0:59:16  
 
1983 Rome 1ste Dirk Richter DDR 0:56:10  
    2de Vladimir Sjemetov Sovjetunie 0:56:38  
    3de Sergej Zabolotnov Sovjetunie 0:56:95  
    4de Sándor Wladár Hongarije 0:57:16  
    5de Frank Baltrusch DDR 0:57:62  
    6de Bengt Baron Zweden 0:58:08  
    7de Ricardo Aldabe Moreno Spanje 0:58:19  
    8ste Hans Kroes Nederland 0:58:32  
 
1985 Sofia 1ste Igor Poljanskij Sovjetunie 0:55:24 ER
    2de Dirk Richter DDR 0:56:02  
    3de Sergej Zabolotnov Sovjetunie 0:56:88  
    4de Frank Baltrusch DDR 0:57:09  
    5de Thomas Lebherz BRD 0:57:84  
    6de Eðvarð Eðvarðsson IJsland 0:57:92  
    7de Hans Fredin Zweden 0:58:25  
    8ste Ricardo Aldabe Moreno Spanje 0:59:64  
 
1987 Straatsburg 1ste Sergej Zabolotnov Sovjetunie 0:56:06  
    2de Frank Baltrusch DDR 0:56:40  
    3de Frank Hoffmeister BRD 0:56:71  
    4de Vladimir Sjemetov Sovjetunie 0:56:73  
    5de Dirk Richter DDR 0:56:92  
    6de Eðvarð Eðvarðsson IJsland 0:57:35  
    7de Lars Sørensen Denemarken 0:57:52  
    8ste Ricardo Aldabe Moreno Spanje 0:58:95  
 
1989 Bonn 1ste Martín López-Zubero Purcell Spanje 0:56:44  
    2de Sergej Zabolotnov Sovjetunie 0:56:45  
    3de Dirk Richter DDR 0:56:52  
    4de Frank Hoffmeister BRD 0:56:66  
    5de Igor Poljanskij Sovjetunie 0:56:97  
    6de Tino Weber DDR 0:57:04  
    7de Tamás Deutsch Hongarije 0:57:56  
    8ste Lars Sørensen Denemarken 0:57:69  
 
1991 Athene 1ste Martín López-Zubero Purcell Spanje 0:55:30  
    2de Dirk Richter Duitsland 0:56:04  
    3de Franck Schott Frankrijk 0:56:29  
    4de Vladimir Selkov Sovjetunie 0:56:58  
    5de Tamás Deutsch Hongarije 0:56:59  
    6de Vladimir Sjemetov Sovjetunie 0:56:66  
    7de Stefaan Maene België 0:57:22  
    8ste Attila Czene Hongarije 0:57:67  
 
1993 Sheffield 1ste Martín López-Zubero Purcell Spanje 0:55:03  
    2de Vladimir Selkov Rusland 0:55:58  
    3de Martin Harris Verenigd Koninkrijk 0:55:75  
    4de Tino Weber Duitsland 0:55:91  
    5de Tamás Deutsch Hongarije 0:55:97  
    6de Ralf Braun Duitsland 0:56:14  
    7de Emanuele Merisi Italië 0:56:26  
    8ste Adam Ruckwood Verenigd Koninkrijk 0:56:68  
 
1995 Wenen 1ste Vladimir Selkov Rusland 0:55:48  
    2de Jirka Letzin Duitsland 0:56:24  
    3de Stefaan Maene België 0:56:32  
    4de Mariusz Siembida Polen 0:56:45  
    5de Tino Weber Duitsland 0:56:55  
    6de Tamás Deutsch Hongarije 0:56:64  
    7de Neil Willey Verenigd Koninkrijk 0:56:80  
    8ste Nuno Laurentino Portugal 0:57:08  
 
1997 Sevilla 1ste Martín López-Zubero Purcell Spanje 0:55:71  
    2de Eithan Urbach Israël 0:55:88  
    3de Vladimir Selkov Rusland 0:55:97  
    4de Emanuele Merisi Italië 0:56:09  
    5de Mariusz Siembida Polen 0:56:10  
    6de Jani Sievinen Finland 0:56:17  
    7de Martin Harris Verenigd Koninkrijk 0:56:27  
    8ste Neil Willey Verenigd Koninkrijk 0:56:37  
 
1999 Istanbul 1ste Stev Theloke Duitsland 0:55:16  
    2de Gordan Kožulj Kroatië 0:55:84  
    3de Eithan Urbach Israël 0:55:87  
    4de Arūnas Savickas Litouwen 0:56:06  
    5de Steffen Driesen Duitsland 0:56:12  
    6de Martin Harris Verenigd Koninkrijk 0:56:24  
    7de Mariusz Siembida Polen 0:56:26  
    8ste Mattias Ohlin Zweden 0:56:76  
 
2000 Helsinki 1ste David Ortega Pitarch Spanje 0:55:50  
    2de Volodymyr Nikolajtsjuk Oekraïne 0:55:64  
    3de Derya Büyükunçu Turkije 0:55:84  
    4de Eithan Urbach Israël 0:55:94  
    5de Gordan Kožulj Kroatië 0:56:00  
    6de Marko Strahija Kroatië 0:56:10  
    7de Emanuele Merisi Italië 0:56:15  
    8ste Péter Horváth Hongarije 0:56:17  
 
2002 Berlijn 1ste Stev Theloke Duitsland 0:54:42 ER
    2de Markus Rogan Oostenrijk 0:54:54  
    3de Pierre Roger Frankrijk 0:54:89  
    4de Steffen Driesen Duitsland 0:54:93  
    5de Péter Horváth Hongarije 0:55:18  
    6de Marko Strahija Kroatië 0:55:36  
    7de Simon Dufour Frankrijk 0:55:37  
    8ste Gordan Kožulj Kroatië 0:55:38  
 
2004 Madrid 1ste László Cseh Hongarije 0:55:26  
    2de Markus Rogan Oostenrijk 0:55:27  
    3de Stev Theloke Duitsland 0:55:39  
    4de Blaž Medvešek Slovenië 0:55:49  
    5de Gordan Kožulj Kroatië 0:55:78  
    5de Arkadij Vjatsjanin Rusland 0:55:78  
    7de Evgenij Alesjin Rusland 0:55:96  
    8ste Derya Büyükunçu Turkije 0:56:14  
 
2006 Boedapest 1ste Arkadij Vjatsjanin Rusland 0:53:50  
    2de Markus Rogan Oostenrijk 0:54:07  
    3de Aristeidis Grigoriadis Griekenland 0:54:34  
    4de Liam Tancock Verenigd Koninkrijk 0:54:51  
    5de Matthew Clay Verenigd Koninkrijk 0:54:52  
    6de László Cseh Hongarije 0:54:56  
    7de Helge Meeuw Duitsland 0:54:59  
    8ste Steffen Driesen Duitsland 0:54:84  
 
2008 Eindhoven 1ste Markus Rogan Oostenrijk 0:54:03  
    2de Aristeidis Grigoriadis Griekenland 0:54:27  
    3de Arkadij Vjatsjanin Rusland 0:54:45  
    4de Aschwin Wildeboer Faber Spanje 0:54:73  
    5de Nick Driebergen Nederland 0:55:06  
    6de Gordan Kožulj Kroatië 0:55:25  
    7de Guy Barnea Israël 0:55:34  
    8ste Stanislav Donets Rusland 0:55:41  
 
2010 Boedapest 1ste Camille Lacourt Frankrijk 0:52:11 ER
    2de Jeremy Stravius Frankrijk 0:53:44  
    3de Liam Tancock Verenigd Koninkrijk 0:53:86  
    4de Stanislav Donets Rusland 0:54:10  
    5de Aristeidis Grigoriadis Griekenland 0:54:27  
    6de Vitalij Borisov Rusland 0:54:34  
    7de Aschwin Wildeboer Faber Spanje 0:54:38  
    8ste Nick Driebergen Nederland 0:54:40  

Vorige pagina: 50 meter rugslag
Volgende pagina: 200 meter rugslag