100 meter vrije slag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1926 Boedapest 1ste István Bárány Hongarije 1:01:00  
    2de Arne Borg Zweden 1:01:10  
    3de Georg Werner Zweden 1:03:60  
 
1927 Bologna 1ste Arne Borg Zweden 1:00:00 ER
    2de István Bárány Hongarije 1:03:20  
    3de August Heitmann Duitsland 1:03:40  
 
1931 Parijs 1ste István Bárány Hongarije 0:59:80  
    2de András Székely Hongarije 1:00:80  
    3de Pavel Steiner Tsjechië 1:03:00  
 
1934 Maagdenburg 1ste Ferenc Csík Hongarije 0:59:70  
    2de Helmut Fischer Duitsland 0:59:80  
    3de Otto Wille Duitsland 1:01:20  
    4de Bertus Mooi Wilten Nederland 1:01:40 NR
    5de Sven Pettersson Zweden 1:01:40  
    6de dhr. Bochenski Polen 1:03:30  
    7de Stans Scheffer Nederland 1:04:10  
 
1938 Londen 1ste Kees Hoving Nederland 0:59:80 NR
    2de Frederick Dove Verenigd Koninkrijk 1:00:60  
    3de István Körösi Hongarije 1:01:20  
    4de Helmut Fischer Duitsland 1:01:80  
    - Hermann Heibel Duitsland geen tijd  
 
1947 Monte Carlo 1ste Alex Jany Frankrijk 0:56:90  
    2de Per-Olof Olsson Zweden 0:58:80  
    3de Elemér Szathmáry Hongarije 0:59:60  
 
1950 Wenen 1ste Alex Jany Frankrijk 0:57:70  
    2de Göran Larsson Zweden 0:59:40  
    3de Joris Tjebbes Nederland 1:00:30  
 
1954 Turijn 1ste Imre Nyéki Hongarije 0:57:80  
    2de Lev Balandin Sovjetunie 0:58:20  
    3de Géza Kádas Hongarije 0:58:30  
 
1958 Boedapest 1ste Paolo Pucci Italië 0:56:30 NR
    2de Viktor Polevoj Sovjetunie 0:56:90  
    3de Gyula Dobai Hongarije 0:57:50  
    4de Theo Hoogveld Nederland 0:57:70  
    5de Vitalij Sorokin Sovjetunie 0:57:70  
    6de Paul Voell BRD 0:57:90  
    7de Karri Käyhkö Finland 0:58:10  
    8ste Wolfgang Baumann BRD 0:59:10  
 
1962 Leipzig 1ste Alain Gottvalles Frankrijk 0:55:00  
    2de Per-Ola Lindberg Zweden 0:55:50  
    3de Ron Kroon Nederland 0:55:50 NR
    4de Robert McGregor Verenigd Koninkrijk 0:55:70  
    5de Frank Wiegand DDR 0:56:10  
    6de Igor Buritsjin Sovjetunie 0:56:10  
    7de Gyula Dobai Hongarije 0:57:00  
    8ste Horst-Günter Gregor DDR 0:57:00  
 
1966 Utrecht 1ste Robert McGregor Verenigd Koninkrijk 0:53:70  
    2de Leonid Ilitsjov Sovjetunie 0:54:30  
    3de Udo Poser DDR 0:54:80  
    4de Georgij Kulikov Sovjetunie 0:54:90  
    5de Horst-Günter Gregor DDR 0:55:00  
    6de Wolfgang Kremer BRD 0:55:20  
    7de Jan Lundin Zweden 0:55:30  
    8ste Hans-Joachim Klein DDR 0:56:20  
 
1970 Barcelona 1ste Michel Rousseau Frankrijk 0:52:90  
    2de Roland Matthes DDR 0:53:50  
    3de Georgij Kulikov Sovjetunie 0:53:70  
    4de Leonid Ilitsjov Sovjetunie 0:53:70  
    5de Gilles Vigne Frankrijk 0:54:10  
    6de István Szentirmay Hongarije 0:54:50  
    7de José Chicoy Massa Spanje 0:54:70  
    8ste Lutz Unger DDR 0:55:00  
 
1974 Wenen 1ste Peter Nocke BRD 0:52:18  
    2de Vladimir Bure Sovjetunie 0:52:19  
    3de Klaus Steinbach BRD 0:52:31  
    4de Michel Rousseau Frankrijk 0:52:46  
    5de Roberto Pangaro Italië 0:52:71  
    6de Roger Pyttel DDR 0:52:86  
    7de Bernt Zarnowiecki Zweden 0:52:99  
    8ste Stefan Georgiev Bulgarije 0:53:79  
 
1977 Jönköping 1ste Peter Nocke BRD 0:51:55  
    2de Vladimir Bure Sovjetunie 0:52:02  
    3de Marcello Guarducci Italië 0:52:11  
    4de Klaus Steinbach BRD 0:52:25  
    5de Dan Larsson Zweden 0:52:32  
    6de Andrej Krylov Sovjetunie 0:52:71  
    7de Martin Smith Verenigd Koninkrijk 0:53:30  
    8ste Fritz Warncke Noorwegen 0:53:62  
 
1981 Split 1ste Per Johansson Zweden 0:50:55  
    2de Jörg Woithe DDR 0:50:81  
    3de Sergej Krasjuk Sovjetunie 0:50:91  
    4de Andreas Schmidt BRD 0:51:04  
    5de Pelle Holmertz Zweden 0:51:19  
    6de Sergej Smirjagin Sovjetunie 0:51:49  
    7de Michael Groß BRD 0:51:55  
    8ste Marcello Guarducci Italië 0:51:82  
 
1983 Rome 1ste Per Johansson Zweden 0:50:20  
    2de Jörg Woithe DDR 0:50:29  
    3de Sergej Smirjagin Sovjetunie 0:50:35  
    4de Pelle Holmertz Zweden 0:50:71  
    5de Dirk Richter DDR 0:50:90  
    6de Aleksej Markovskij Sovjetunie 0:51:16  
    7de Andreas Schmidt BRD 0:51:24  
    8ste Fabrizio Rampazzo Italië 0:51:50  
 
1985 Sofia 1ste Stéphan Caron Frankrijk 0:50:20  
    2de Jörg Woithe DDR 0:50:38  
    3de Stefan Volery Zwitserland 0:50:70  
    4de Tommy Werner Zweden 0:50:88  
    5de Dano Halsall Zwitserland 0:50:96  
    6de Alexander Schowtka BRD 0:50:97  
    7de Peter Rohde Denemarken 0:51:16  
    8ste Per Johansson Zweden 0:51:30  
 
1987 Straatsburg 1ste Sven Lodziewski DDR 0:49:79  
    2de Stéphan Caron Frankrijk 0:49:88  
    3de Dirk Richter DDR 0:50:35  
    4de Giorgio Lamberti Italië 0:50:55  
    5de Gennadij Prigoda Sovjetunie 0:50:59  
    6de Andy Jameson Verenigd Koninkrijk 0:50:94  
    7de Stefan Volery Zwitserland 0:50:99  
    8ste Dano Halsall Zwitserland 0:51:65  
 
1989 Bonn 1ste Giorgio Lamberti Italië 0:49:24 ER
    2de Juri Basjkatov Sovjetunie 0:50:13  
    3de Raimundas Mažuolis Sovjetunie 0:50:15  
    4de Stéphan Caron Frankrijk 0:50:16  
    5de Tommy Werner Zweden 0:50:44  
    6de Roberto Gleria Italië 0:50:46  
    7de Peter Sitt BRD 0:50:61  
    8ste Franz Mortensen Denemarken 0:51:32  
 
1991 Athene 1ste Aleksandr Popov Sovjetunie 0:49:18 ER
    2de Nils Rudolph Duitsland 0:49:52  
    3de Giorgio Lamberti Italië 0:49:57  
    4de Silko Günzel Duitsland 0:49:79  
    5de Venjamin Tajanovitsj Sovjetunie 0:50:07  
    6de Tommy Werner Zweden 0:50:09  
    7de Michael Fibbens Verenigd Koninkrijk 0:50:30  
    8ste Christophe Kalfayan Frankrijk 0:50:33  
 
1993 Sheffield 1ste Aleksandr Popov Rusland 0:49:15  
    2de Tommy Werner Zweden 0:49:71  
    3de Pavlo Chnykin Oekraïne 0:49:76  
    4de Christian Tröger Duitsland 0:49:85  
    5de Christophe Kalfayan Frankrijk 0:49:89  
    6de Vladimir Predkin Rusland 0:49:92  
    7de Raimundas Mažuolis Litouwen 0:50:24  
    8ste Michael Fibbens Verenigd Koninkrijk 0:50:47  
 
1995 Wenen 1ste Aleksandr Popov Rusland 0:49:10  
    2de Torsten Spanneberg Duitsland 0:49:67  
    3de Björn Zikarsky Duitsland 0:50:23  
    4de Pavlo Chnykin Oekraïne 0:50:31  
    5de Nicolae Ivan Roemenië 0:50:55  
    6de Pieter van den Hoogenband Nederland 0:50:58  
    7de Attila Czene Hongarije 0:50:70  
    8ste Nicholas Shackell Verenigd Koninkrijk 0:50:77  
 
1997 Sevilla 1ste Aleksandr Popov Rusland 0:49:09  
    2de Lars Frölander Zweden 0:49:51  
    3de Oleg Roechlevitsj Wit-Rusland 0:49:84  
    4de Lorenzo Vismara Italië 0:49:93  
    5de Pieter van den Hoogenband Nederland 0:50:09  
    6de Yoav Bruck Israël 0:50:14  
    7de Nicholas Shackell Verenigd Koninkrijk 0:50:55  
    8ste Nicolae Ivan Roemenië 0:50:93  
 
1999 Istanbul 1ste Pieter van den Hoogenband Nederland 0:48:47 NR
    2de Aleksandr Popov Rusland 0:48:82  
    3de Lars Frölander Zweden 0:49:40  
    4de Bartosz Kizierowski Polen 0:49:70  
    5de Denis Pimankov Rusland 0:49:82  
    6de Gavin Meadows Verenigd Koninkrijk 0:50:04  
    7de Attila Zubor Hongarije 0:50:39  
    8ste Romain Barnier Frankrijk 0:50:48  
 
2000 Helsinki 1ste Aleksandr Popov Rusland 0:48:61  
    2de Pieter van den Hoogenband Nederland 0:48:77  
    3de Lars Frölander Zweden 0:49:24  
    4de Denis Pimankov Rusland 0:49:64  
    5de Romain Barnier Frankrijk 0:49:76  
    6de Pavlo Chnykin Oekraïne 0:49:94  
    7de Attila Zubor Hongarije 0:49:96  
    8ste Oleg Roechlevitsj Wit-Rusland 0:50:07  
 
2002 Berlijn 1ste Pieter van den Hoogenband Nederland 0:47:86  
    2de Aleksandr Popov Rusland 0:48:94  
    3de Duje Draganja Kroatië 0:49:31  
    4de Romain Barnier Frankrijk 0:49:32  
    5de Lars Frölander Zweden 0:49:34  
    6de Attila Zubor Hongarije 0:49:79  
    7de Torsten Spanneberg Duitsland 0:50:07  
    8ste Karel Novy Zwitserland 0:50:18  
 
2004 Madrid 1ste Filippo Magnini Italië 0:48:87 NR
    2de Pieter van den Hoogenband Nederland 0:49:33  
    3de Christian Galenda Italië 0:49:55  
    4de Andrej Kapralov Rusland 0:49:57  
    5de Karel Novy Zwitserland 0:49:66  
    6de Eduard Lorente Ginesta Spanje 0:49:77  
    7de Jurij Jegosjyn Oekraïne 0:49:84  
    8ste Peter Mankoč Slovenië 0:50:07  
 
2006 Boedapest 1ste Filippo Magnini Italië 0:49:79  
    2de Stefan Nystrand Zweden 0:48:91  
    3de Pieter van den Hoogenband Nederland 0:48:94  
    4de Frédérick Bousquet Frankrijk 0:48:97  
    5de Andrej Kapralov Rusland 0:49:32  
    6de Christian Galenda Italië 0:49:41  
    7de Alain Bernard Frankrijk 0:49:47  
    7de Evgenij Lagunov Rusland 0:49:47  
 
2008 Eindhoven 1ste Alain Bernard Frankrijk 0:47:50 WR
    2de Stefan Nystrand Zweden 0:48:40  
    3de Filippo Magnini Italië 0:48:53  
    4de Fabien Gilot Frankrijk 0:48:83  
    5de Andrej Gretsjin Rusland 0:48:86  
    6de Duje Draganja Kroatië 0:48:94  
    7de Christian Galenda Italië 0:49:11  
    8ste Yoris Grandjean België 0:49:34  
 
2010 Boedapest 1ste Alain Bernard Frankrijk 0:48:49  
    2de Evgenij Lagunov Rusland 0:48:52  
    3de William Meynard Frankrijk 0:48:56  
    4de Filippo Magnini Italië 0:48:67  
    5de Andrej Gretsjin Rusland 0:48:69  
    6de Sebastiaan Verschuren Nederland 0:48:82  
    6de Stefan Nystrand Zweden 0:48:82  
    8ste Luca Dotto Italië 0:49:05  

Vorige pagina: 50 meter vrije slag
Volgende pagina: 200 meter vrije slag