4 x 100 meter wisselslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1958 Boedapest 1ste Sovjetunie 4:16:50  
    2de Hongarije 4:20:40  
    3de Italië 4:21:90  
    4de DDR 4:23:30  
    5de Tsjechoslowakije 4:24:10  
    6de BRD 4:25:10  
    7de Verenigd Koninkrijk 4:26:70  
    8ste Frankrijk 4:26:80  
 
1962 Leipzig 1ste DDR 4:09:00  
    2de Sovjetunie 4:10:30  
    3de Jan Weeteling Nederland 4:10:90  
      Wieger Mensonides      
      Jan Jiskoot      
      Ron Kroon      
    4de Frankrijk 4:12:50  
    5de Hongarije 4:12:70  
    6de Tsjechoslowakije 4:16:10  
    7de Verenigd Koninkrijk 4:19:50  
    8ste Italië 4:19:80  
 
1966 Utrecht 1ste Sovjetunie 4:02:40  
    2de DDR 4:02:90  
    3de Hongarije 4:05:90  
 
1970 Barcelona 1ste DDR 3:54:40  
    2de Frankrijk 3:57:60  
    3de Sovjetunie 3:58:00  
    4de BRD 3:59:00  
    5de Spanje 3:59:40  
    6de Zweden 4:05:10  
    7de Hongarije 4:05:30  
    8ste Verenigd Koninkrijk 4:09:20  
 
1974 Wenen 1ste BRD 3:51:57  
    2de Verenigd Koninkrijk 3:54:13  
    3de Sovjetunie 3:54:37  
    4de DDR 3:54:63  
    5de Italië 3:58:50  
    6de Spanje 3:59:15  
    7de Hongarije 4:00:47  
    8ste Frankrijk 4:01:34  
 
1977 Jönköping 1ste BRD 3:51:57  
    2de DDR 3:49:42  
    3de Verenigd Koninkrijk 3:51:05  
    4de Sovjetunie 3:51:55  
 
1981 Split 1ste Sovjetunie 3:44:23  
    2de Zweden 3:45:01  
    3de DDR 3:45:66  
    4de BRD 3:45:87  
    5de Spanje 3:50:87  
    6de Verenigd Koninkrijk 3:52:97  
    7de Frankrijk 3:53:16  
    8ste Zwitserland 3:54:67  
 
1983 Rome 1ste Sovjetunie 3:43:99  
    2de BRD 3:44:79  
    3de DDR 3:45:54  
    4de Zweden 3:45:98  
    5de Zwitserland 3:49:45  
    6de Verenigd Koninkrijk 3:49:56  
    7de Italië 3:50:20  
    8ste Spanje 3:50:59  
 
1985 Sofia 1ste BRD 3:43:59  
    2de DDR 3:45:35  
    3de Italië 3:46:09  
    4de Zwitserland 3:47:34  
    5de Zweden 3:49:63  
    6de Edsard Schlingemann Nederland 3:50:67  
      Ron Dekker      
      Frank Drost      
      Patrick Dybiona      
    7de Spanje 3:51:39  
    - Sovjetunie gediskwalificeerd  
 
1987 Straatsburg 1ste Sovjetunie 3:41:51  
    2de Verenigd Koninkrijk 3:42:01  
    3de DDR 3:43:90  
    4de Italië 3:46:63  
    5de Zwitserland 3:48:15  
    6de Peter de Rover Nederland 3:48:31 NR
      Ron Dekker      
      Gérard de Kort      
      Erik Ran      
    - BRD gediskwalificeerd  
    - Frankrijk gediskwalificeerd  
 
1989 Bonn 1ste Sovjetunie 3:41:44  
    2de Frankrijk 3:43:09  
    3de Italië 3:43:14  
    4de BRD 3:43:58  
    5de Verenigd Koninkrijk 3:44:11  
    6de DDR 3:44:14  
    7de Spanje 3:47:29  
    8ste Ronald Sloeserwij Nederland 3:47:73  
      Ron Dekker      
      Erik Ran      
      Richard Granneman      
 
1991 Athene 1ste Sovjetunie 3:39:68  
    2de Frankrijk 3:42:15  
    3de Hongarije 3:42:35  
    4de Verenigd Koninkrijk 3:43:67  
    5de Spanje 3:45:52  
    - Duitsland gediskwalificeerd  
    - Finland gediskwalificeerd  
    - Italië gediskwalificeerd  
 
1993 Sheffield 1ste Rusland 3:38:90  
    2de Hongarije 3:40:97  
    3de Verenigd Koninkrijk 3:41:66  
    4de Frankrijk 3:42:31  
    5de Duitsland 3:42:40  
    6de Finland 3:44:73  
    7de Spanje 3:45:96  
    8ste Zwitserland 3:52:60  
 
1995 Wenen 1ste Rusland 3:38:11 ER
    2de Hongarije 3:40:88  
    3de Duitsland 3:41:55  
    4de Polen 3:42:39  
    5de België 3:44:14  
    6de Israël 3:44:94  
    7de Frankrijk 3:45:56  
    8ste Bram van Haandel Nederland 3:48:45  
      Benno Kuipers      
      Stefan Aartsen      
      Pieter van den Hoogenband      
 
1997 Sevilla 1ste Rusland 3:39:67  
    2de Duitsland 3:41:47  
    3de Polen 3:42:20  
    4de Italië 3:43:32  
    5de Israël 3:43:64  
    6de Verenigd Koninkrijk 3:43:83  
    7de Spanje 3:44:25  
    8ste Zwitserland 3:48:97  
 
1999 Istanbul 1ste Klaas-Erik Zwering Nederland 3:39:52  
      Marcel Wouda      
      Stefan Aartsen      
      Pieter van den Hoogenband      
    2de Duitsland 3:40:15  
    3de Rusland 3:41:18  
    3de Zweden 3:41:18  
    5de Frankrijk 3:41:52  
    6de Verenigd Koninkrijk 3:41:85  
    7de Polen 3:43:01  
    8ste Italië 3:43:07  
 
2000 Helsinki 1ste Rusland 3:39:29  
    2de Zweden 3:40:43  
    3de Oekraïne 3:40:91  
    4de Finland 3:41:37  
    5de Italië 3:41:88  
    6de Spanje 3:42:65  
    7de Zwitserland 3:43:17  
    8ste Israël 3:43:48  
 
2002 Berlijn 1ste Evgenij Alesjin Rusland 3:36:21  
      Roman Sludnov      
      Igor Martsjenko      
      Aleksandr Popov      
    2de Pierre Roger Frankrijk 3:36:55  
      Hugues Duboscq      
      Franck Esposito      
      Romain Barnier      
    3de Stev Theloke Duitsland 3:37:05  
      Jens Kruppa      
      Thomas Rupprath      
      Stefan Herbst      
    4de Volodymyr Nikolajtsjuk Oekraïne 3:37:11  
      Oleg Lisogor      
      Andrij Serdinov      
      Denis Silantjev      
    5de Péter Horváth Hongarije 3:37:22  
      Károly Güttler      
      Zsolt Gáspár      
      Attila Zubor      
    6de Jens Petersson Zweden 3:39:91  
      Martin Gustavsson      
      Lars Frölander      
      Stefan Nystrand      
    7de Jani Sievinen Finland 3:41:42  
      Jarno Pihlava      
      Jere Hård      
      Tero Räty      
    8ste Gordan Kožulj Kroatië 3:42:14  
      Vanja Rogulj      
      Lovrenco Franičević      
      Duje Draganja      
 
2004 Madrid 1ste Volodymyr Nikolajtsjuk Oekraïne 3:37:14  
      Oleg Lisogor      
      Andrij Serdinov      
      Jurij Jegosjyn      
    2de Simon Dufour Frankrijk 3:37:77  
      Hugues Duboscq      
      Franck Esposito      
      Julien Sicot      
    3de László Cseh Hongarije 3:37:86  
      Richárd Bodor      
      Zsolt Gáspár      
      Attila Zubor      
    4de Arkadij Vjatsjanin Rusland 3:38:37  
      Dmitrij Komornikov      
      Nikolaj Skvortsov      
      Andrej Kapralov      
    5de Jani Sievinen Finland 3:40:63  
      Jarno Pihlava      
      Jere Hård      
      Matti Rajakylä      
    6de Blaž Medvešek Slovenië 3:41:10  
      Emil Tahirovič      
      Peter Mankoč      
      Luka Vrtovec      
    7de Aschwin Wildeboer Faber Spanje 3:43:74  
      Santiago Castellanos Gómez      
      Juan Jose Ulacia Gallego      
      Eduard Lorente Ginesta      
    - Jens Petersson Zweden gediskwalificeerd  
      Martin Gustavsson      
      Erik Andersson      
      Stefan Nystrand      
 
2006 Boedapest 1ste Arkadij Vjatsjanin Rusland 3:34:96  
      Roman Sludnov      
      Nikolaj Skvortsov      
      Andrej Kapralov      
    2de Andrij Olejnyk Oekraïne 3:36:21  
      Oleg Lisogor      
      Andrij Serdinov      
      Jurij Jegosjyn      
    3de Liam Tancock Verenigd Koninkrijk 3:36:61  
      James Gibson      
      Todd Cooper      
      Simon Burnett      
    4de Simon Dufour Frankrijk 3:36:98  
      Hugues Duboscq      
      Amaury Leveaux      
      Frédérick Bousquet      
    5de Viktor Bodrogi Hongarije 3:38:08  
      Richárd Bodor      
      László Cseh      
      Attila Zubor      
    6de Razvan Florea Roemenië 3:39:06  
      Valentin Preda      
      Ioan Ştefan Gherghel      
      Octavian Gutu      
    7de Helge Meeuw Duitsland 3:39:33  
      Johannes Neumann      
      Benjamin Starke      
      Marco di Carli      
    - Simon Sjödin Zweden gediskwalificeerd  
      Martin Gustavsson      
      Lars Frölander      
      Stefan Nystrand      
 
2008 Eindhoven 1ste Arkadij Vjatsjanin Rusland 3:34:25 ER
      Grigory Falko      
      Evgenij Korotysjkin      
      Andrej Gretsjin      
    2de Gordan Kožulj Kroatië 3:36:32  
      Vanja Rogulj      
      Mario Todorović      
      Duje Draganja      
    3de Simon Sjödin Zweden 3:36:85  
      Jonas Andersson      
      Lars Frölander      
      Stefan Nystrand      
    4de Nick Driebergen Nederland 3:37:00 NR
      Thijs van Valkengoed      
      Robin van Aggele      
      Mitja Zastrow      
    5de Mirco Di Tora Italië 3:37:54  
      Alessandro Terrin      
      Paolo Villa      
      Filippo Magnini      
    6de Oleksandr Isakov Oekraïne 3:37:81  
      Oleg Lisogor      
      Andrij Serdinov      
      Jurij Jegosjyn      
    7de Matthew Clay Verenigd Koninkrijk 3:38:40  
      Kristopher Gilchrist      
      Michael Rock      
      Benjamin Hockin      
    8ste Aschwin Wildeboer Faber Spanje 3:40:01  
      Melquíades Álvarez Caraballo      
      Rafael Muñoz Pérez      
      Brenton Cabello Forns      
 
2010 Boedapest 1ste Camille Lacourt Frankrijk 3:31:32  
      Hugues Duboscq      
      Frédérick Bousquet      
      Fabien Gilot      
    2de Stanislav Donets Rusland 3:33:29  
      Roman Sludnov      
      Evgenij Korotysjkin      
      Evgenij Lagunov      
    3de Nick Driebergen Nederland 3:33:99 NR
      Lennart Stekelenburg      
      Joeri Verlinden      
      Sebastiaan Verschuren      
    4de Liam Tancock Verenigd Koninkrijk 3:35:74  
      Kristopher Gilchrist      
      Antony James      
      Simon Burnett      
    5de Mirco Di Tora Italië 3:36:61  
      Fabio Scozzoli      
      Stefano Mauro Pizzamiglio      
      Filippo Magnini      
    6de Radosław Kawęcki Polen 3:38:57  
      Sławomir Wolniak      
      Paweł Korzeniowski      
      Konrad Czerniak      
    7de Ádám Szilágyi Hongarije 3:38:73  
      Dániel Gyurta      
      Peter Hos      
      Dominik Kozma      
    - Stefan Herbst Duitsland gediskwalificeerd  
      Hendrik Feldwehr      
      Steffen Deibler      
      Markus Deibler