100 meter schoolslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1970 Barcelona 1ste Galina Prozumensjtsjikova Sovjetunie 1:15:60  
    2de Uta Frommater BRD 1:16:90  
    3de Alla Grebennikova Sovjetunie 1:16:90  
    4de Dorothy Harrison Verenigd Koninkrijk 1:17:00  
    5de Amanda Radnage Verenigd Koninkrijk 1:17:70  
    6de Ann O'Connor Ierland 1:18:40  
    7de Hannelore Putz DDR 1:18:90  
    8ste Erika Rüegg Zwitserland 1:19:00  
 
1974 Wenen 1ste Christel Justen BRD 1:12:55 WR
    2de Renate Vogel DDR 1:13:69  
    3de Ágnes Kaczander Hongarije 1:14:95  
    4de Anne-Katrin Schott DDR 1:15:13  
    5de Ljubov Rusanova Sovjetunie 1:15:37  
    6de Jeanette Pettersson Zweden 1:15:57  
    7de Dagmar Rehak BRD 1:15:67  
    8ste Sandra Dickie Verenigd Koninkrijk 1:15:86  
 
1977 Jönköping 1ste Julija Bogdanova Sovjetunie 1:11:89  
    2de Carola Nitschke DDR 1:13:12  
    3de Ramona Reinke DDR 1:13:76  
    4de Dagmar Rehak BRD 1:13:84  
    5de Margaret Kelly Verenigd Koninkrijk 1:14:14  
    6de Eva-Marie Håkansson Zweden 1:14:18  
    7de Susanne Nielsson Denemarken 1:14:43  
    8ste Wijda Mazereeuw Nederland 1:14:74  
 
1981 Split 1ste Ute Geweniger DDR 1:08:60 WR
    2de Suki Brownsdon Verenigd Koninkrijk 1:11:05  
    3de Larisa Belokon Sovjetunie 1:11:17  
    4de Petra van Staveren Nederland 1:12:39  
    5de Eva-Marie Håkansson Zweden 1:12:41  
    6de Ajsjkute Buzelite Sovjetunie 1:12:51  
    7de Sabrina Seminatore Italië 1:12:71  
    8ste Silke Hörner DDR 1:12:98  
 
1983 Rome 1ste Ute Geweniger DDR 1:08:51 WR
    2de Sylvia Gerasch DDR 1:09:62  
    3de Tanja Bogomilova-Dangalakova Bulgarije 1:10:77  
    4de Petra van Staveren Nederland 1:10:79 NR
    5de Eva-Marie Håkansson Zweden 1:11:14  
    6de Olga Selenkova Sovjetunie 1:11:26  
    7de Sabrina Seminatore Italië 1:11:56  
    8ste Angelika Knipping BRD 1:12:95  
 
1985 Sofia 1ste Sylvia Gerasch DDR 1:08:62  
    2de Silke Hörner DDR 1:08:95  
    3de Tanja Bogomilova-Dangalakova Bulgarije 1:09:46  
    4de Ingrid Lempereur België 1:11:84  
    4de Petra van Staveren Nederland 1:11:84  
    4de Suki Brownsdon Verenigd Koninkrijk 1:11:84  
    7de Elena Volkova Sovjetunie 1:12:18  
    8ste Manuela Dalla Valle Italië 1:12:31  
 
1987 Straatsburg 1ste Silke Hörner DDR 1:07:91 WR
    2de Manuela Dalla Valle Italië 1:09:66  
    3de Sylvia Gerasch DDR 1:09:83  
    4de Pascaline Louvrier Frankrijk 1:10:14  
    5de Suki Brownsdon Verenigd Koninkrijk 1:10:66  
    6de Linda Moes Nederland 1:10:85  
    7de Elena Volkova Sovjetunie 1:11:04  
    8ste Britta Dahm BRD 1:11:21  
 
1989 Bonn 1ste Susanne Börnicke DDR 1:09:55  
    2de Tanja Bogomilova-Dangalakova Bulgarije 1:09:65  
    3de Manuela Dalla Valle Italië 1:10:39  
    4de Elena Volkova Sovjetunie 1:10:47  
    5de Brigitte Becue België 1:10:60  
    6de Lorraine Coombes Verenigd Koninkrijk 1:11:24  
    7de Svetlana Kuzmina Sovjetunie 1:11:32  
    8ste Suki Brownsdon Verenigd Koninkrijk 1:11:63  
 
1991 Athene 1ste Elena Rudkovskaja Sovjetunie 1:09:05  
    2de Svitlana Bondarenko Oekraïne 1:09:99  
    3de Tanja Bogomilova-Dangalakova Bulgarije 1:10:12  
    4de Gabrielle Czepe Hongarije 1:10:54  
    4de Manuela Dalla Valle Italië 1:10:54  
    6de Sylvia Gerasch Duitsland 1:10:62  
    7de Lorraine Coombes Verenigd Koninkrijk 1:10:52  
    8ste Jean Hill Verenigd Koninkrijk 1:11:56  
 
1993 Sheffield 1ste Sylvia Gerasch Duitsland 1:10:05  
    2de Svitlana Bondarenko Oekraïne 1:10:29  
    3de Elena Rudkovskaja Wit-Rusland 1:10:52  
    4de Brigitte Becue België 1:10:56  
    5de Elin Austevoll Noorwegen 1:10:67  
    6de Manuela Dalla Valle Italië 1:11:01  
    7de Magdalena Kupiec Polen 1:11:42  
    8ste Jaime King Verenigd Koninkrijk 1:11:53  
 
1995 Wenen 1ste Brigitte Becue België 1:09:30  
    2de Svitlana Bondarenko Oekraïne 1:09:73  
    3de Ágnes Kovács Hongarije 1:10:77  
    4de Jana Dörries Duitsland 1:10:95  
    5de Lena Eriksson Zweden 1:11:13  
    6de Dagmara Ajnenkiel Polen 1:11:51  
    7de Maria Östling Zweden 1:11:58  
    8ste Elena Kutepova Oekraïne 1:12:14  
 
1997 Sevilla 1ste Ágnes Kovács Hongarije 1:08:08  
    2de Svitlana Bondarenko Oekraïne 1:08:87  
    3de Alicja Pęczak Polen 1:09:42  
    4de Brigitte Becue België 1:09:56  
    5de Dagmara Ajnenkiel Polen 1:09:81  
    6de Madelon Baans Nederland 1:10:67  
    7de Vera Lischka Oostenrijk 1:10:73  
    8ste Jaime King Verenigd Koninkrijk 1:10:93  
 
1999 Istanbul 1ste Ágnes Kovács Hongarije 1:08:75  
    2de Svitlana Bondarenko Oekraïne 1:09:33  
    3de Brigitte Becue België 1:10:23  
    4de Alicja Pęczak Polen 1:10:26  
    5de Maria Östling Zweden 1:10:47  
    6de Krisztina Kovács Hongarije 1:11:31  
    7de Nataša Kejžar Slovenië 1:11:44  
    8ste Silvia Pulfrich Duitsland 1:11:70  
 
2000 Helsinki 1ste Ágnes Kovács Hongarije 1:08:38  
    2de Sylvia Gerasch Duitsland 1:09:28  
    3de Svitlana Bondarenko Oekraïne 1:09:81  
    4de Brigitte Becue België 1:09:95  
    5de Emma Igelström Zweden 1:10:26  
    6de Madelon Baans Nederland 1:10:38  
    7de Maria Östling Zweden 1:10:83  
    8ste Krisztina Kovács Hongarije 1:11:25  
 
2002 Berlijn 1ste Emma Igelström Zweden 1:07:87  
    2de Svitlana Bondarenko Oekraïne 1:09:28  
    3de Elena Bogomazova Rusland 1:09:53  
    4de Ágnes Kovács Hongarije 1:09:63  
    5de Madelon Baans Nederland 1:09:67  
    6de Mirna Jukić Oostenrijk 1:09:84  
    7de Ekaterina Kormatsjeva Rusland 1:09:90  
    8ste Simone Weiler Duitsland 1:09:96  
 
2004 Madrid 1ste Svitlana Bondarenko Oekraïne 1:09:23  
    2de Elena Bogomazova Rusland 1:09:37  
    3de Mirna Jukić Oostenrijk 1:09:41  
    3de Maria Östling Zweden 1:09:41  
    5de Chiara Boggiatto Italië 1:09:69  
    6de Majken Thorup Denemarken 1:09:91  
    7de Ekaterina Kormatsjeva Rusland 1:10:31  
    8ste Madelon Baans Nederland 1:10:65  
 
2006 Boedapest 1ste Anna Chlystunova Oekraïne 1:07:55  
    2de Kirsty Balfour Verenigd Koninkrijk 1:07:95  
    3de Ágnes Kovács Hongarije 1:08:60  
    4de Julija Pidlisna Oekraïne 1:08:73  
    5de Kate Haywood Verenigd Koninkrijk 1:08:78  
    6de Elena Bogomazova Rusland 1:08:83  
    7de Sarah Poewe Duitsland 1:09:27  
    8ste Chiara Boggiatto Italië 1:09:47  
 
2008 Eindhoven 1ste Mirna Jukić Oostenrijk 1:08:18  
    2de Alena Aleksejeva Rusland 1:08:91  
    3de Joline Höstman Zweden 1:08:94  
    4de Elise Matthysen België 1:08:95  
    5de Julija Pidlisna Oekraïne 1:08:97  
    6de Hanna Westrin Zweden 1:09:05  
    7de Elena Bogomazova Rusland 1:09:10  
    8ste Sophie de Ronchi Frankrijk 1:09:83  
 
2010 Boedapest 1ste Julija Efimova Rusland 1:06:32  
    2de Rikke Møller Pedersen Denemarken 1:07:36  
    2de Jennie Johansson Zweden 1:07:36  
    4de Joline Höstman Zweden 1:07:98  
    5de Sarah Poewe Duitsland 1:08:60  
    6de Caroline Ruhnau Duitsland 1:08:68  
    7de Michela Guzzetti Italië 1:08:70  
    8ste Anastasja Tsjaun Rusland 1:09:19  

Vorige pagina: 50 meter schoolslag
Volgende pagina: 200 meter schoolslag