100 meter vlinderslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1954 Turijn 1ste Jutta Langenau BRD 1:16:60  
    2de Mária Littomeritzky Hongarije 1:18:60  
    3de Ursula Happe BRD 1:18:90  
    4de Odette Lusien Frankrijk 1:20:10  
    5de mej. Gatay Hongarije 1:20:30  
    6de mej. Kleminska Polen 1:20:70  
    7de Nel Garritsen Nederland 1:23:10  
    8ste Ulla-Britt Eklund Zweden 1:26:20  
 
1958 Boedapest 1ste Tineke Lagerberg Nederland 1:11:90  
    2de Atie Voorbij Nederland 1:12:20  
    3de Marta Skupilová Tsjechoslowakije 1:14:30  
    4de Christine Gosden Verenigd Koninkrijk 1:14:30  
    5de Jutta Langenau DDR 1:14:30  
    6de Kristina Larsson Zweden 1:15:10  
    7de Jean Oldroyd Verenigd Koninkrijk 1:15:90  
    8ste Birgitta Lundquist Zweden 1:15:90  
 
1962 Leipzig 1ste Ada Kok Nederland 1:09:00 ER
    2de Ute Noack DDR 1:10:00  
    3de Marianne Heemskerk Nederland 1:10:30  
    4de Karin Stenbäck Zweden 1:10:40  
    5de Márta Egerváry Hongarije 1:11:20  
    6de Bärbel von Fircks DDR 1:13:10  
    7de Eila Pyrhönen Finland 1:13:10  
    8ste Mary-Anne Cotterill Verenigd Koninkrijk 1:13:40  
 
1966 Utrecht 1ste Ada Kok Nederland 1:05:60  
    2de Heike Hustede BRD 1:06:30  
    3de Eila Pyrhönen Finland 1:07:80  
    4de Tatjana Devjatova Sovjetunie 1:08:50  
    5de Mary-Anne Cotterill Verenigd Koninkrijk 1:09:30  
    6de Helga Lindner DDR 1:09:50  
    7de Sabine Steinbach DDR 1:10:50  
    8ste Ingrid Gustavsson Zweden 1:10:60  
 
1970 Barcelona 1ste Andrea Gyarmati Hongarije 1:05:00  
    2de Helga Lindner DDR 1:05:60  
    3de Edeltraut Koch BRD 1:05:80  
    4de Mirjana Šegrt Joegoslavië 1:05:90  
    5de Heike Nagel BRD 1:06:20  
    6de Valentina Tutajeva Sovjetunie 1:07:00  
    7de Viktoria Vaskevitsj Sovjetunie 1:07:60  
    8ste Janett Slavtsjeva Bulgarije 1:08:50  
 
1974 Wenen 1ste Rosemarie Kother DDR 1:01:99 WR
    2de Anne-Katrin Leucht DDR 1:03:63  
    3de Gunilla Andersson Zweden 1:04:67  
    4de Beate Jasch BRD 1:05:06  
    5de Joanne Atkinson Verenigd Koninkrijk 1:05:48  
    6de Yolanda Aggenbach Nederland 1:05:55  
    7de Gudrun Beckmann BRD 1:05:64  
    8ste Aleksandra Meerzon Sovjetunie 1:05:70  
 
1977 Jönköping 1ste Andrea Pollack DDR 1:00:61  
    2de Christiane Knacke DDR 1:00:71  
    3de Ineke Ran Nederland 1:03:40  
    4de Susan Jenner DDR 1:03:69  
    5de Tamás Bessenyei Sovjetunie 1:03:86  
    6de Elisabeth Taylor Verenigd Koninkrijk 1:03:88  
    7de Karin Seick BRD 1:04:05  
    8ste Patricia Clug Frankrijk 1:04:54  
 
1981 Split 1ste Ute Geweniger DDR 1:00:40  
    2de Ines Geißler DDR 1:00:97  
    3de Karin Seick BRD 1:01:37  
    4de Cinzia Savi Scarponi Italië 1:02:27  
    5de Ann Osgerby Verenigd Koninkrijk 1:02:29  
    6de Doris Wiebke BRD 1:02:86  
    7de Annemarie Verstappen Nederland 1:02:92  
    8ste Wilma van Velsen Nederland 1:03:13  
 
1983 Rome 1ste Ines Geißler DDR 1:00:31  
    2de Cornelia Polit DDR 1:00:92  
    3de Cinzia Savi Scarponi Italië 1:01:37  
    4de Ann Osgerby Verenigd Koninkrijk 1:01:56  
    5de Conny van Bentum Nederland 1:01:99  
    6de Annemarie Verstappen Nederland 1:02:82  
    7de Carole Brook Zwitserland 1:02:84  
    8ste Caroline Cooper Verenigd Koninkrijk 1:03:89  
 
1985 Sofia 1ste Kornelia Greßler DDR 0:59:46  
    2de Birte Weigang DDR 1:00:45  
    3de Tatjana Kurnikova Sovjetunie 1:01:73  
    4de Caroline Cooper Verenigd Koninkrijk 1:02:14  
    5de Conny van Bentum Nederland 1:02:15  
    6de Bistra Gospodinova Bulgarije 1:02:39  
    7de Catherine Plewinski Frankrijk 1:02:43  
    8ste Radovesta Pironkova Bulgarije 1:02:90  
 
1987 Straatsburg 1ste Kristin Otto DDR 0:59:52  
    2de Birte Weigang DDR 0:59:59  
    3de Catherine Plewinski Frankrijk 0:59:83  
    4de Svetlana Koptsjikova Sovjetunie 1:01:17  
    5de Ilaria Tocchini Italië 1:01:99  
    6de Agneta Eriksson Zweden 1:02:09  
    7de Samantha Purvis Verenigd Koninkrijk 1:02:49  
    8ste Susanne Schuster BRD 1:02:65  
 
1989 Bonn 1ste Catherine Plewinski Frankrijk 0:59:08  
    2de Jacqueline Jakob DDR 1:00:42  
    3de Kathleen Nord DDR 1:00:81  
    4de Jacqueline Delord Frankrijk 1:01:31  
    5de Judith Anema Nederland 1:01:48  
    6de Manuela Carosi Italië 1:01:85  
    7de Madeleine Scarborough Verenigd Koninkrijk 1:01:94  
    8ste Mette Jacobsen Denemarken 1:02:28  
 
1991 Athene 1ste Catherine Plewinski Frankrijk 1:00:32  
    2de Inge de Bruijn Nederland 1:01:64  
    3de Therese Lundin Zweden 1:01:80  
    4de Madeleine Campbell Verenigd Koninkrijk 1:02:01  
    5de Elena Kononenko Sovjetunie 1:02:40  
    6de Katrin Meißner Duitsland 1:02:65  
    7de Malin Strömberg Zweden 1:02:80  
    8ste Karin Brienesse Nederland 1:03:16  
 
1993 Sheffield 1ste Catherine Plewinski Frankrijk 1:00:13  
    2de Franziska van Almsick Duitsland 1:00:94  
    3de Bettina Ustrowski Duitsland 1:01:06  
    4de Inge de Bruijn Nederland 1:01:22  
    5de Olga Kiritsjenko Rusland 1:01:23  
    6de Karin Brienesse Nederland 1:01:36  
    7de Cécile Jeanson Frankrijk 1:01:52  
    8ste Malin Strömberg Zweden 1:01:69  
 
1995 Wenen 1ste Mette Jacobsen Denemarken 1:00:64  
    2de Ilaria Tocchini Italië 1:01:13  
    3de Cécile Jeanson Frankrijk 1:01:15  
    4de Inge de Bruijn Nederland 1:01:26  
    5de Michelle Smith Ierland 1:01:31  
    6de Sophia Skou Denemarken 1:01:49  
    6de Julia Voitowitsch Duitsland 1:01:49  
    8ste Johanna Sjöberg Zweden 1:01:62  
 
1997 Sevilla 1ste Mette Jacobsen Denemarken 0:59:64  
    2de Martina Moravcová Slowakije 0:59:74  
    3de Johanna Sjöberg Zweden 1:00:07  
    4de Svetlana Pozdejeva Rusland 1:00:28  
    5de Ilaria Tocchini Italië 1:00:56  
    6de Anna Uryniuk Polen 1:00:77  
    7de Cécile Jeanson Frankrijk 1:01:46  
    8ste Marja Pärssinen Finland 1:01:52  
 
1999 Istanbul 1ste Inge de Bruijn Nederland 0:58:49 ER
    2de Johanna Sjöberg Zweden 0:58:97  
    3de Diana Mocanu Roemenië 1:00:02  
    4de Ekaterina Vinogradova Rusland 1:00:33  
    5de Otylia Jędrzejczak Polen 1:00:53  
    6de Mette Jacobsen Denemarken 1:00:62  
    7de Katrin Jäke Duitsland 1:00:84  
    8ste Franziska van Almsick Duitsland 1:00:87  
 
2000 Helsinki 1ste Martina Moravcová Slowakije 0:58:72  
    2de Otylia Jędrzejczak Polen 0:58:97  
    3de Johanna Sjöberg Zweden 0:59:29  
    4de Mette Jacobsen Denemarken 0:59:43  
    5de Anna-Karin Kammerling Zweden 0:59:47  
    6de Cécile Jeanson Frankrijk 1:00:33  
    7de Chantal Groot Nederland 1:00:37  
    8ste Vered Borochovski Israël 1:00:44  
 
2002 Berlijn 1ste Martina Moravcová Slowakije 0:57:20  
    2de Otylia Jędrzejczak Polen 0:57:97  
    3de Anna-Karin Kammerling Zweden 0:58:94  
    4de Johanna Sjöberg Zweden 0:59:10  
    5de Daniela Samulski Duitsland 0:59:56  
    6de Vered Borochovski Israël 0:59:82  
    7de Mette Jacobsen Denemarken 0:59:86  
    8ste Natalja Sutjagina Rusland 1:00:08  
 
2004 Madrid 1ste Martina Moravcová Slowakije 0:58:05  
    2de Malia Metella Frankrijk 0:58:78  
    3de Otylia Jędrzejczak Polen 0:58:85  
    4de Natalja Sutjagina Rusland 0:59:16  
    5de Alena Popchanka Frankrijk 0:59:39  
    6de Beatrix Boulsevicz Hongarije 0:59:70  
    7de Aurore Mongel Frankrijk 0:59:89  
    8ste Mette Jacobsen Denemarken 1:00:23  
 
2006 Boedapest 1ste Inge Dekker Nederland 0:58:35  
    2de Martina Moravcová Slowakije 0:58:98  
    3de Alena Popchanka Frankrijk 0:59:06  
    4de Beatrix Boulsevicz Hongarije 0:59:11  
    5de Francesca Segat Italië 0:59:23  
    6de Elena Gemo Italië 0:59:44  
    7de Natalja Sutjagina Rusland 0:59:78  
    8ste Chantal Groot Nederland 0:59:86  
 
2008 Eindhoven 1ste Sarah Sjöström Zweden 0:58:44  
    2de Inge Dekker Nederland 0:58:50  
    3de Aurore Mongel Frankrijk 0:58:60  
    4de Natalja Sutjagina Rusland 0:58:62  
    5de Chantal Groot Nederland 0:58:62  
    6de Martina Moravcová Slowakije 0:58:74  
    7de Alena Popchanka Frankrijk 0:59:06  
    8ste Sara Isakovič Slovenië 0:59:30  
 
2010 Boedapest 1ste Sarah Sjöström Zweden 0:57:32  
    2de Francesca Halsall Verenigd Koninkrijk 0:57:40  
    3de Therese Alshammar Zweden 0:57:80  
    4de Jeanette Ottesen Denemarken 0:58:21  
    5de Amit Ivri Israël 0:58:73  
    6de Aurore Mongel Frankrijk 0:58:79  
    6de Eszter Dara Hongarije 0:58:79  
    8ste Sara Oliveira Portugal 0:59:04  

Vorige pagina: 50 meter vlinderslag
Volgende pagina: 200 meter vlinderslag