100 meter vrije slag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1927 Bologna 1ste Marie Vierdag Nederland 1:15:00  
    2de Joyce Cooper Verenigd Koninkrijk 1:15:00  
    3de Lotte Lehmann Duitsland 1:16:10  
    4de Renate Erkens Duitsland 1:17:20  
    5de Marion Laverty Verenigd Koninkrijk 1:17:80  
    6de Marie Braun Nederland 1:18:00  
 
1931 Parijs 1ste Yvonne Godard Frankrijk 1:10:00 ER
    2de Willy den Ouden Nederland 1:11:80  
    3de Joyce Cooper Verenigd Koninkrijk 1:12:00  
    4de Marie Braun Nederland 1:14:40  
    5de Magda Lenkei Hongarije 1:14:60  
    6de Jean McDowall Verenigd Koninkrijk 1:15:20  
 
1934 Maagdenburg 1ste Willy den Ouden Nederland 1:07:10  
    2de Rie Mastenbroek Nederland 1:08:10  
    3de Gisela Arendt Duitsland 1:10:30  
    4de Renée Blondeau Frankrijk 1:10:90  
    5de Irma Schramek Tsjechoslowakije 1:12:20  
    6de Hilda Salbert Duitsland 1:12:90  
 
1938 Londen 1ste Ragnhild Hveger Denemarken 1:06:20  
    2de Birte Ove-Petersen Denemarken 1:06:80  
    3de Rie van Veen Nederland 1:08:40  
    4de Trude Malcorpe Nederland 1:09:60  
    5de Ilona Ács Hongarije 1:09:90  
    6de A. Hirsch Noorwegen 1:11:40  
 
1947 Monte Carlo 1ste Fritze Nathansen Denemarken 1:07:80  
    2de Hannie Termeulen Nederland 1:08:10  
    3de Greta Andersen Denemarken 1:08:30  
    4de Ingegärd Fredin Zweden 1:08:50  
    5de Gisela Thidholm Zweden 1:08:80  
    6de Irma Schuhmacher Nederland 1:09:80  
    7de Fernande Caroen België 1:10:60  
 
1950 Wenen 1ste Irma Schuhmacher Nederland 1:06:40  
    2de Wies Vaessen Nederland 1:07:10  
    3de Greta Andersen Denemarken 1:07:90  
    4de Ingegärd Fredin Zweden 1:09:50  
    5de Marianne Lundquist Zweden 1:09:70  
    6de Josette Arène Frankrijk 1:10:30  
 
1954 Turijn 1ste Katalin Szőke Hongarije 1:05:80  
    2de Judit Temes Hongarije 1:06:70  
    3de Geertje Wielema Nederland 1:07:30  
    4de Gisela von Netz BRD 1:08:40  
    5de Ragnhild Hveger Denemarken 1:08:70  
    6de Josette Arène Frankrijk 1:09:60  
    7de Angela Barnwell DDR 1:10:00  
    8ste Ingrid Künzel BRD 1:11:00  
 
1958 Boedapest 1ste Kate Jobson Zweden 1:04:70  
    2de Cocky van Engelsdorp Gastelaars Nederland 1:05:00  
    3de Judy Grinham Verenigd Koninkrijk 1:05:40  
    4de Greetje Kraan Nederland 1:06:00  
    5de Diana Wilkinson Verenigd Koninkrijk 1:06:10  
    6de Christel Steffin DDR 1:06:20  
    7de Ulvi Voog Sovjetunie 1:06:40  
    8ste Katalin Takács Hongarije 1:07:80  
 
1962 Leipzig 1ste Heidi Pechstein DDR 1:03:30  
    2de Diana Wilkinson Verenigd Koninkrijk 1:03:30  
    3de Ineke Tigelaar Nederland 1:03:30  
    4de Erica Terpstra Nederland 1:03:60  
    5de Maria Frank Hongarije 1:04:30  
    6de Paola Saini Italië 1:04:80  
    7de Csilla Madarász Hongarije 1:05:10  
    8ste Anne Christine Hagberg Zweden 1:05:10  
 
1966 Utrecht 1ste Martina Grunert DDR 1:01:20 ER
    2de Judit Turóczy Hongarije 1:02:10  
    3de Pauline Sillett Verenigd Koninkrijk 1:02:50  
    4de Anne Christine Hagberg Zweden 1:02:70  
    5de Claude Mandonnaud Frankrijk 1:02:90  
    6de Rita Schumacher DDR 1:02:90  
    7de Toos Beumer Nederland 1:03:40  
    8ste Daniela Beneck Italië 1:03:90  
 
1970 Barcelona 1ste Gabriele Wetzko DDR 0:59:60 ER
    2de Mirjana Šegrt Joegoslavië 1:00:80  
    3de Alex Jackson Verenigd Koninkrijk 1:00:80  
    4de Judit Turóczy Hongarije 1:00:90  
    5de Magdolna Patóh Hongarije 1:01:30  
    6de Claude Mandonnaud Frankrijk 1:01:40  
    7de Martina Grunert DDR 1:02:60  
    8ste Tatjana Zolotnitskaja Sovjetunie 1:02:60  
 
1974 Wenen 1ste Kornelia Ender DDR 0:56:96 WR
    2de Angela Franke DDR 0:57:82  
    3de Enith Brigitha Nederland 0:58:10  
    4de Guylaine Berger Frankrijk 0:58:81  
    5de Ljuba Semkina Sovjetunie 1:00:02  
    6de Diana Olsson Zweden 1:00:04  
    7de Françoise Monod Zwitserland 1:00:35  
    8ste Jutta Weber BRD 1:00:43  
 
1977 Jönköping 1ste Barbara Krause DDR 0:56:55  
    2de Enith Brigitha Nederland 0:57:09  
    3de Petra Priemer DDR 0:57:20  
    4de Jutta Weber BRD 0:58:13  
    5de Lene Jenssen Noorwegen 0:58:19  
    6de Guri Kogstad Noorwegen 0:58:23  
    7de Cheryl Brazendale Verenigd Koninkrijk 0:58:64  
    8ste Ineke Ran Nederland 0:58:75  
 
1981 Split 1ste Caren Metschuck DDR 0:55:74  
    2de Birgit Meineke DDR 0:56:06  
    3de Conny van Bentum Nederland 0:56:73  
    4de Agneta Eriksson Zweden 0:56:75  
    5de Marion Aizpors BRD 0:56:93  
    6de Natalja Strunnikova Sovjetunie 0:57:10  
    7de June Croft Verenigd Koninkrijk 0:57:20  
    8ste Karin Seick BRD 0:57:22  
 
1983 Rome 1ste Birgit Meineke DDR 0:55:18  
    2de Kristin Otto DDR 0:55:52  
    3de Conny van Bentum Nederland 0:56:61  
    4de Annemarie Verstappen Nederland 0:56:75  
    5de Karin Seick BRD 0:57:41  
    6de Svetlana Koptsjikova Sovjetunie 0:57:64  
    7de Susanne Schuster BRD 0:57:78  
    8ste Maria Kardum Zweden 0:57:97  
 
1985 Sofia 1ste Heike Friedrich DDR 0:55:71  
    2de Manuela Stellmach DDR 0:55:77  
    3de Conny van Bentum Nederland 0:56:33  
    4de Karin Seick BRD 0:57:04  
    5de Agneta Eriksson Zweden 0:57:15  
    6de Romana Frydlova Tsjechoslowakije 0:57:39  
    7de Marie-Thérèse Armentero Zwitserland 0:57:62  
    8ste Iris Zscherpe BRD 0:57:69  
 
1987 Straatsburg 1ste Kristin Otto DDR 0:55:38  
    2de Manuela Stellmach DDR 0:55:49  
    3de Tamara Costache Roemenië 0:56:11  
    4de Luminiţa Dobrescu Roemenië 0:56:36  
    5de Karin Brienesse Nederland 0:56:85  
    6de Christiane Pielke BRD 0:56:88  
    7de Karin Seick BRD 0:56:93  
    8ste Silvia Persi Italië 0:57:08  
 
1989 Bonn 1ste Katrin Meißner DDR 0:55:38  
    2de Manuela Stellmach DDR 0:55:40  
    3de Marianne Muis Nederland 0:55:61 NR
    4de Catherine Plewinski Frankrijk 0:55:66  
    5de Mildred Muis Nederland 0:56:24  
    6de Karen Pickering Verenigd Koninkrijk 0:56:87  
    7de Gitta Jensen Denemarken 0:56:89  
    8ste Marion Aizpors BRD 0:56:97  
 
1991 Athene 1ste Catherine Plewinski Frankrijk 0:56:20  
    2de Karin Brienesse Nederland 0:56:44  
    3de Simone Osygus Duitsland 0:56:47  
    4de Daniela Hunger Duitsland 0:56:76  
    5de Gitta Jensen Denemarken 0:57:20  
    6de Luminiţa Dobrescu Roemenië 0:57:25  
    7de Louise Karlsson Zweden 0:57:46  
    8ste Marieke Mastenbroek Nederland 0:57:66  
 
1993 Sheffield 1ste Franziska van Almsick Duitsland 0:54:57 ER
    2de Martina Moravcová Slowakije 0:55:97  
    3de Catherine Plewinski Frankrijk 0:56:09  
    4de Natalja Mesjtsjerjakova Rusland 0:56:18  
    5de Luminiţa Dobrescu Roemenië 0:56:26  
    6de Karen Pickering Verenigd Koninkrijk 0:56:44  
    7de Gitta Jensen Denemarken 0:56:47  
    8ste Ellenor Svensson Zweden 0:56:79  
 
1995 Wenen 1ste Franziska van Almsick Duitsland 0:55:34  
    2de Mette Jacobsen Denemarken 0:56:02  
    3de Karen Pickering Verenigd Koninkrijk 0:56:05  
    4de Claudia Franco Solana Spanje 0:56:51  
    5de Martina Moravcová Slowakije 0:56:73  
    6de Simone Osygus Duitsland 0:56:89  
    7de Luminiţa Dobrescu Roemenië 0:57:04  
    7de Ellenor Svensson Zweden 0:57:04  
 
1997 Sevilla 1ste Sandra Völker Duitsland 0:55:38  
    2de Martina Moravcová Slowakije 0:55:46  
    3de Antje Buschschulte Duitsland 0:55:50  
    4de Sue Rolph Verenigd Koninkrijk 0:56:09  
    5de Karen Pickering Verenigd Koninkrijk 0:56:13  
    6de Natalja Mesjtsjerjakova Rusland 0:56:15  
    7de Mette Jacobsen Denemarken 0:56:51  
    7de Wilma van Rijn Nederland 0:56:51  
 
1999 Istanbul 1ste Sue Rolph Verenigd Koninkrijk 0:55:03  
    2de Inge de Bruijn Nederland 0:55:24  
    3de Sandra Völker Duitsland 0:55:36  
    4de Therese Alshammar Zweden 0:55:79  
    5de Ekaterina Kibalo Rusland 0:55:98  
    6de Karen Pickering Verenigd Koninkrijk 0:56:23  
    6de Natalja Baranovskaja Wit-Rusland 0:56:23  
    8ste Franziska van Almsick Duitsland 0:56:39  
 
2000 Helsinki 1ste Therese Alshammar Zweden 0:54:41  
    2de Martina Moravcová Slowakije 0:54:45  
    3de Mette Jacobsen Denemarken 0:55:31  
    4de Karen Pickering Verenigd Koninkrijk 0:55:67  
    5de Louise Jöhncke Zweden 0:56:12  
    6de Alena Popchanka Wit-Rusland 0:56:18  
    7de Sue Rolph Verenigd Koninkrijk 0:56:23  
    8ste Antonia Machaira Griekenland 0:56:30  
 
2002 Berlijn 1ste Franziska van Almsick Duitsland 0:54:39  
    2de Martina Moravcová Slowakije 0:54:61  
    3de Alena Popchanka Wit-Rusland 0:54:62  
    4de Petra Dallmann Duitsland 0:54:66  
    5de Aljaksandra Herasimenja Wit-Rusland 0:55:04  
    6de Therese Alshammar Zweden 0:55:41  
    7de Johanna Sjöberg Zweden 0:55:42  
    8ste Olga Mukomol Oekraïne 0:55:67  
 
2004 Madrid 1ste Malia Metella Frankrijk 0:54:46  
    2de Marleen Veldhuis Nederland 0:54:86  
    3de Nery-Madey Niangkouara Griekenland 0:55:05  
    4de Josefin Lillhage Zweden 0:55:31  
    5de Alena Popchanka Wit-Rusland 0:55:31  
    6de Federica Pellegrini Italië 0:55:33  
    7de Hanna-Maria Seppälä Finland 0:55:36  
    8ste Martina Moravcová Slowakije 0:55:39  
 
2006 Boedapest 1ste Britta Steffen Duitsland 0:53:30 WR
    2de Marleen Veldhuis Nederland 0:54:32  
    3de Nery-Madey Niangkouara Griekenland 0:54:48  
    4de Francesca Halsall Verenigd Koninkrijk 0:54:48  
    5de Hanna-Maria Seppälä Finland 0:55:05  
    5de Alena Popchanka Frankrijk 0:55:05  
    7de Martina Moravcová Slowakije 0:55:06  
    8ste Inge Dekker Nederland 0:55:20  
 
2008 Eindhoven 1ste Marleen Veldhuis Nederland 0:53:77  
    2de Hanna-Maria Seppälä Finland 0:54:04  
    3de Inge Dekker Nederland 0:54:12  
    4de Josefin Lillhage Zweden 0:54:48  
    5de Aurore Mongel Frankrijk 0:54:84  
    6de Aljaksandra Herasimenja Wit-Rusland 0:54:97  
    7de Therese Alshammar Zweden 0:54:99  
    8ste Sara Isakovič Slovenië 0:55:03  
 
2010 Boedapest 1ste Francesca Halsall Verenigd Koninkrijk 0:53:58  
    2de Aljaksandra Herasimenja Wit-Rusland 0:53:82  
    3de Femke Heemskerk Nederland 0:54:12  
    4de Sarah Sjöström Zweden 0:54:16  
    5de Evelyn Verrasztó Hongarije 0:54:33  
    6de Josefin Lillhage Zweden 0:54:84  
    7de Daniela Schreiber Duitsland 0:55:11  
    8ste Katarzyna Wilk Polen 0:55:15  

Vorige pagina: 50 meter vrije slag
Volgende pagina: 200 meter vrije slag