200 meter rugslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1970 Barcelona 1ste Andrea Gyarmati Hongarije 2:25:50 ER
    2de Barbara Hofmeister DDR 2:26:60  
    3de Tinatin Lekvejsjvili Sovjetunie 2:27:10  
    4de Wendy Burrell Verenigd Koninkrijk 2:27:10  
    5de Sylvia Platt Verenigd Koninkrijk 2:28:20  
    6de Christine Herbst DDR 2:28:30  
    7de Angelika Kraus BRD 2:29:60  
    8ste Eva Folkesson Zweden 2:32:20  
 
1974 Wenen 1ste Ulrike Richter DDR 2:17:35 WR
    2de Ulrike Tauber DDR 2:18:72  
    3de Enith Brigitha Nederland 2:21:33  
    4de Nadija Stavko Sovjetunie 2:22:90  
    5de Sylvie le Noach Frankrijk 2:23:79  
    6de Corianne Heymans Nederland 2:23:84  
    7de Zsuzsa Czövek Hongarije 2:25:16  
    8ste Antonella Roncelli Italië 2:25:81  
 
1977 Jönköping 1ste Birgit Treiber DDR 2:13:10  
    2de Ulrike Richter DDR 2:16:67  
    3de Carmen Bunaciu Roemenië 2:17:98  
    4de Nadija Stavko Sovjetunie 2:18:84  
    5de Diane Edelijn Nederland 2:19:30 NR
    6de Kaire Indriksson Sovjetunie 2:21:06  
    7de Gabriella Verrasztó Hongarije 2:21:49  
    8ste Heike John BRD 2:22:93  
 
1981 Split 1ste Cornelia Sirch DDR 2:12:55  
    2de Jolanda de Rover Nederland 2:15:22 NR
    3de Larisa Gortsjakova Sovjetunie 2:16:10  
    4de Carmen Bunaciu Roemenië 2:16:24  
    5de Marion Aizpors BRD 2:16:82  
    6de Anett Künzel DDR 2:17:35  
    7de Carine Verbauwen België 2:17:65  
    8ste Andrea Kaiman Hongarije 2:18:63  
 
1983 Rome 1ste Cornelia Sirch DDR 2:12:05  
    2de Kathrin Zimmermann DDR 2:12:36  
    3de Larisa Gortsjakova Sovjetunie 2:14:41  
    4de Anca Pătrăşcoiu Roemenië 2:14:80  
    5de Carmen Bunaciu Roemenië 2:14:91  
    6de Svenja Schlicht BRD 2:15:42  
    7de Jolanda de Rover Nederland 2:15:71  
    8ste Katalin Virágh Honduras 2:19:07  
 
1985 Sofia 1ste Cornelia Sirch DDR 2:10:89  
    2de Kathrin Zimmermann DDR 2:12:43  
    3de Jolanda de Rover Nederland 2:15:06  
    4de Natalja Sjibajeva Sovjetunie 2:16:88  
    5de Yolande van der Straeten België 2:17:48  
    6de Carmen Bunaciu Hongarije 2:17:57  
    7de Lorenza Vigarani Italië 2:17:95  
    8ste Anca Pătrăşcoiu Hongarije 2:18:87  
 
1987 Straatsburg 1ste Cornelia Sirch DDR 2:10:20  
    2de Kathrin Zimmermann DDR 2:12:23  
    3de Svenja Schlicht BRD 2:12:72  
    4de Krisztina Egerszegi Hongarije 2:13:46  
    5de Lorenza Vigarani Italië 2:14:43  
    6de Natalja Sjibajeva Sovjetunie 2:14:61  
    7de Anca Pătrăşcoiu Roemenië 2:15:42  
    8ste Kathy Read Verenigd Koninkrijk 2:16:46  
 
1989 Bonn 1ste Dagmar Hase DDR 2:12:46  
    2de Krisztina Egerszegi Hongarije 2:12:61  
    3de Kristin Otto DDR 2:14:29  
    4de Ellen Elzerman Nederland 2:14:94  
    5de Lorenza Vigarani Italië 2:15:92  
    6de Natalja Sjibajeva Sovjetunie 2:16:50  
    7de Kathy Read Verenigd Koninkrijk 2:16:85  
    8ste Marion Zoller BRD 2:18:73  
 
1991 Athene 1ste Krisztina Egerszegi Hongarije 2:06:62 WR
    2de Tünde Szabó Hongarije 2:11:42  
    3de Dagmar Hase Duitsland 2:12:21  
    4de Natalja Krupskaja Sovjetunie 2:13:71  
    5de Joanne Deakins Verenigd Koninkrijk 2:14:23  
    6de Kathy Read Verenigd Koninkrijk 2:15:15  
    7de Natalja Sjibajeva Sovjetunie 2:15:25  
    8ste Lorenza Vigarani Italië 2:15:31  
 
1993 Sheffield 1ste Krisztina Egerszegi Hongarije 2:09:12  
    2de Lorenza Vigarani Italië 2:11:94  
    3de Nina Zjivanevskaja Rusland 2:12:14  
    4de Cathleen Rund Duitsland 2:13:28  
    5de Francesca Salvalajo Italië 2:13:82  
    6de Katharine Osher Verenigd Koninkrijk 2:14:55  
    7de Roxana Mărăcineanu Frankrijk 2:16:00  
    8ste Joanne Deakins Verenigd Koninkrijk 2:16:02  
 
1995 Wenen 1ste Krisztina Egerszegi Hongarije 2:07:24  
    2de Dagmar Hase Duitsland 2:10:60  
    3de Cathleen Rund Duitsland 2:10:96  
    4de Lorenza Vigarani Italië 2:12:60  
    5de Hélène Ricardo Frankrijk 2:16:28  
    6de Agata Jankowska Polen 0:21:64  
    7de Kateřina Pivoňková Tsjechië 2:17:09  
    8ste Izabela Burczyk Polen 2:17:13  
 
1997 Sevilla 1ste Cathleen Rund Duitsland 2:11:56  
    2de Antje Buschschulte Duitsland 2:12:05  
    3de Roxana Mărăcineanu Frankrijk 2:12:06  
    4de Elena Gretsjusjnikova Rusland 2:13:80  
    5de Helen Don-Duncan Verenigd Koninkrijk 2:14:68  
    6de Joanne Deakins Verenigd Koninkrijk 2:15:21  
    7de Kateřina Pivoňková Tsjechië 2:15:70  
    8ste Hélène Ricardo Frankrijk 2:16:31  
 
1999 Istanbul 1ste Roxana Mărăcineanu Frankrijk 2:11:94  
    2de Cathleen Rund Duitsland 2:13:33  
    2de Julija Fomenko Rusland 2:13:33  
    4de Katy Sexton Verenigd Koninkrijk 2:14:25  
    5de Antje Buschschulte Duitsland 2:14:62  
    6de Diana Mocanu Roemenië 2:15:08  
    7de Helen Don-Duncan Verenigd Koninkrijk 2:15:73  
    8ste Katerina Bliamou Griekenland 2:16:51  
 
2000 Helsinki 1ste Nina Zjivanevskaja Spanje 2:09:53  
    2de Diana Mocanu Roemenië 2:11:62  
    3de Antje Buschschulte Duitsland 2:12:04  
    4de Joanna Fargus Verenigd Koninkrijk 2:13:35  
    5de Louise Ørnstedt Denemarken 2:13:80  
    6de Ivette Maria Tato Spanje 2:14:39  
    7de Aleksandra Miciul Polen 2:14:69  
    8ste Hélène Ricardo Frankrijk 2:14:77  
 
2002 Berlijn 1ste Stanislava Komarova Rusland 2:09:49  
    2de Nina Zjivanevskaja Spanje 2:10:27  
    3de Iryna Amsjennikova Oekraïne 2:11:59  
    4de Louise Ørnstedt Denemarken 2:11:94  
    5de Diana Mocanu Roemenië 2:11:99  
    6de Antje Buschschulte Duitsland 2:12:09  
    7de Alenka Kejžar Slovenië 2:12:43  
    8ste Roxana Mărăcineanu Frankrijk 2:12:58  
 
2004 Madrid 1ste Stanislava Komarova Rusland 2:10:97  
    2de Anja Čarman Slovenië 2:13:12  
    3de Sanja Jovanović Kroatië 2:13:95  
    4de Roxana Mărăcineanu Frankrijk 2:14:28  
    5de Iryna Amsjennikova Oekraïne 2:14:73  
    6de Nikolett Szepesi Hongarije 2:15:58  
    7de Alexandra Putra Frankrijk 2:17:88  
    8ste Eirini Karastergiou Griekenland 2:19:02  
 
2006 Boedapest 1ste Esther Baron Frankrijk 2:10:07  
    2de Iryna Amsjennikova Oekraïne 2:12:13  
    3de Melanie Marshall Verenigd Koninkrijk 2:12:17  
    4de Escarlata Bernard Gonzalez Spanje 2:12:37  
    5de Elizabeth Simmonds Verenigd Koninkrijk 2:13:02  
    6de Evelyn Verrasztó Hongarije 2:13:07  
    7de Stanislava Komarova Rusland 2:13:52  
    8ste Alexandra Putra Frankrijk 2:16:77  
 
2008 Eindhoven 1ste Laure Manaudou Frankrijk 2:07:99  
    2de Anastasja Zueva Rusland 2:09:59  
    3de Nikolett Szepesi Hongarije 2:09:90  
    4de Evelyn Verrasztó Hongarije 2:10:45  
    5de Escarlata Bernard Gonzalez Spanje 2:10:58  
    6de Stanislava Komarova Rusland 2:10:61  
    7de Iryna Amsjennikova Oekraïne 2:11:42  
    8ste Romina Armellini Italië 2:14:84  
 
2010 Boedapest 1ste Elizabeth Simmonds Verenigd Koninkrijk 2:07:04  
    2de Gemma Spofforth Verenigd Koninkrijk 2:08:25  
    3de Duane Da Rocha Marce Spanje 2:10:46  
    4de Jenny Mensing Duitsland 2:11:50  
    5de Sharon van Rouwendaal Nederland 2:11:56  
    6de Alicja Tchórz Polen 2:11:67  
    7de Simona Baumrtová Tsjechië 2:12:42  
    8ste Alexandra Putra Frankrijk 2:14:01  

Vorige pagina: 100 meter rugslag
Volgende pagina: 50 meter schoolslag