200 meter schoolslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1927 Bologna 1ste Hildegard Schrader Duitsland 3:20:40  
    2de Lotte Mühe Duitsland 3:25:20  
    3de Hedwig Bienenfeld-Wertheimer Oostenrijk 3:27:00  
    4de Marie Baron Nederland 3:29:00  
    5de mej. Rausch Luxemburg 3:38:80  
    6de Alice Stoffel Frankrijk 3:42:20  
 
1931 Parijs 1ste Celia Wolstenholme Verenigd Koninkrijk 3:16:40  
    2de Jenny Kastein Nederland 3:18:20  
    3de Margery Hinton Verenigd Koninkrijk 3:20:40  
    4de Gerda Suchardt Duitsland 3:23:80  
    5de Hedwig Bienenfeld-Wertheimer Oostenrijk 3:24:00  
    6de Jopie Huijbers Nederland 3:24:20  
 
1934 Maagdenburg 1ste Martha Genenger Duitsland 3:09:20  
    2de Hanni Hölzner Duitsland 3:09:30  
    3de Inger Kragh Denemarken 3:13:20  
    4de Margery Hinton Verenigd Koninkrijk 3:16:30  
    5de Else Jacobsen Denemarken 3:16:40  
    5de Fransje Hessels Nederland 3:16:40  
 
1938 Londen 1ste Inge Sørensen Denemarken 3:05:40  
    2de Doris Storey Verenigd Koninkrijk 3:06:00  
    3de Jopie Waalberg Nederland 3:06:20  
    4de Valborg Christensen Denemarken 3:06:80  
    5de Jeanne van de Kerckhove België 3:10:70  
    6de N.D. Williams Verenigd Koninkrijk 3:12:90  
 
1947 Monte Carlo 1ste Nel van Vliet Nederland 2:56:60  
    2de Éva Székely Hongarije 2:57:90  
    3de Jannie de Groot Nederland 3:00:50  
    4de Éva Novák Hongarije 3:04:00  
    5de Elizabeth Church Verenigd Koninkrijk 3:06:60  
    6de Margit Leskinen Finland 3:08:50  
    7de Jeanne van de Kerckhove België 3:08:50  
 
1950 Wenen 1ste Raymonde Vergauwen België 3:00:10  
    2de Lies Bonnier Nederland 3:01:80  
    3de Jannie de Groot Nederland 3:02:20  
    4de Odette Lusien Frankrijk 3:06:40  
    5de Kirsten Jensen Denemarken 3:07:40  
    6de Mira Korpes Joegoslavië 3:08:20  
    7de Christl Kofler Oostenrijk 3:09:40  
 
1954 Turijn 1ste Ursula Happe BRD 2:54:90  
    2de Jytte Hansen Denemarken 2:55:00  
    3de Klára Killermann Hongarije 2:55:80  
    4de mej. Gryka Polen 2:57:70  
    5de Helen Gordon Verenigd Koninkrijk 2:58:50  
    6de Rika Bruins Nederland 2:59:50  
    7de mej. Christensen Denemarken 3:00:60  
    8ste Vinka Jericevic Joegoslavië 3:00:70  
 
1958 Boedapest 1ste Ada den Haan Nederland 2:52:00  
    2de Anita Lonsbrough Verenigd Koninkrijk 2:53:50  
    3de Wiltrud Urselmann BRD 2:53:80  
    4de Bärbel Walter DDR 2:55:50  
    5de Eve Uusmees Sovjetunie 2:56:30  
    6de Eleonore Lechman DDR 2:57:60  
    7de Alla Kovalenko Sovjetunie 2:59:00  
    8ste Vinka Jericevic Joegoslavië 3:00:40  
 
1962 Leipzig 1ste Anita Lonsbrough Verenigd Koninkrijk 2:50:20  
    2de Klenie Bimolt Nederland 2:51:20 NR
    3de Ursula Küper DDR 2:52:20  
    4de Betty Heukels Nederland 2:53:10  
    5de Jacqueline Enfield Verenigd Koninkrijk 2:53:40  
    6de Karin Beyer DDR 2:54:90  
    7de Kalerja Egorova Sovjetunie 2:56:90  
    8ste Barbro Eriksson Zweden 3:00:10  
 
1966 Utrecht 1ste Galina Prozumensjtsjikova Sovjetunie 2:40:80  
    2de Irina Posdnyakova Sovjetunie 2:41:90  
    3de Jill Slattery Verenigd Koninkrijk 2:47:90  
    4de Gretta Kok Nederland 2:48:40  
    5de Stella Mitchell Verenigd Koninkrijk 2:51:60  
    6de Susanne Grimmer DDR 2:51:60  
    7de Bärbel Grimmer DDR 2:53:20  
    8ste Martha Hoffmann BRD 2:55:20  
 
1970 Barcelona 1ste Galina Prozumensjtsjikova Sovjetunie 2:40:70 ER
    2de Alla Grebennikova Sovjetunie 2:43:50  
    3de Dorothy Harrison Verenigd Koninkrijk 2:45:60  
    4de Hannelore Putz DDR 2:48:80  
    5de Yvonne Brage Zweden 2:49:40  
    6de Uta Frommater BRD 2:49:60  
    7de Monika Sobeck BRD 2:49:90  
    8ste Amanda Radnage Verenigd Koninkrijk 2:50:70  
 
1974 Wenen 1ste Karla Linke DDR 2:34:99 WR
    2de Anne-Katrin Schott DDR 2:38:88  
    3de Marina Jurtsjenja Sovjetunie 2:42:04  
    4de Dagmar Rehak DDR 2:43:54  
    5de Britt-Marie Smedh Zweden 2:44:21  
    6de Wijda Mazereeuw Nederland 2:44:59  
    7de Éva Kiss Hongarije 2:45:14  
    8ste Ágnes Kaczander Hongarije 2:46:98  
 
1977 Jönköping 1ste Julija Bogdanova Sovjetunie 2:35:04  
    2de Susanne Nielsson Denemarken 2:35:34  
    3de Eva-Marie Håkansson Zweden 2:38:05  
    4de Petra Gose DDR 2:38:79  
    5de Ingela Havaas Zweden 2:38:87  
    6de Deborah Rudd Verenigd Koninkrijk 2:39:04  
    7de Violeta Penauskajte Sovjetunie 2:39:05  
    8ste Wijda Mazereeuw Nederland 2:40:07  
 
1981 Split 1ste Ute Geweniger DDR 2:32:41  
    2de Larisa Belokon Sovjetunie 2:33:07  
    3de Grazyna Dziedzic Polen 2:35:35  
    4de Tanja Bogomilova-Dangalakova Bulgarije 2:36:51  
    5de Ajsjkute Buzelite Sovjetunie 2:37:50  
    6de Grit Slaby DDR 2:38:29  
    7de Ann-Sofie Roos Zweden 2:38:62  
    - Suki Brownsdon Verenigd Koninkrijk gediskwalificeerd  
 
1983 Rome 1ste Ute Geweniger DDR 2:30:64  
    2de Sylvia Gerasch DDR 2:30:67  
    3de Olga Selenkova Sovjetunie 2:33:10  
    4de Tanja Bogomilova-Dangalakova Bulgarije 2:33:80  
    5de Larisa Belokon Sovjetunie 2:34:62  
    6de Ute Hasse BRD 2:34:41  
    7de Petra van Staveren Nederland 2:36:14 NR
    8ste Simona Brighetti Italië 2:39:03  
 
1985 Sofia 1ste Tanja Bogomilova-Dangalakova Bulgarije 2:28:57  
    2de Sylvia Gerasch DDR 2:29:02  
    3de Silke Hörner DDR 2:29:82  
    4de Svetlana Kuzmina Sovjetunie 2:30:30  
    5de Larisa Moreva Sovjetunie 2:33:70  
    6de Ingrid Lempereur België 2:35:02  
    7de Suki Brownsdon Verenigd Koninkrijk 2:36:59  
    8ste Helene Bjørnstad Noorwegen 2:36:73  
 
1987 Straatsburg 1ste Silke Hörner DDR 2:27:49  
    2de Ingrid Lempereur België 2:29:79  
    3de Svetlana Kuzmina Sovjetunie 2:29:88  
    4de Jean Hill Verenigd Koninkrijk 2:31:57  
    5de Linda Moes Nederland 2:34:04  
    6de Rossella Pescatori Italië 2:34:47  
    7de Sylvia Gerasch DDR 2:35:28  
    8ste Suki Brownsdon Verenigd Koninkrijk 2:35:30  
 
1989 Bonn 1ste Susanne Börnicke DDR 2:27:77  
    2de Brigitte Becue België 2:29:94  
    3de Elena Volkova Sovjetunie 2:29:95  
    4de Manuela Dalla Valle Italië 2:30:11  
    5de Svetlana Kuzmina Sovjetunie 2:31:67  
    6de Virginie Bojaryn Frankrijk 2:33:37  
    7de Beata Kaszuba Polen 2:34:09  
    8ste Suki Brownsdon Verenigd Koninkrijk 2:35:78  
 
1991 Athene 1ste Elena Rudkovskaja Sovjetunie 2:29:50  
    2de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 2:32:00  
    3de Tanja Bogomilova-Dangalakova Bulgarije 2:32:09  
    4de Alicja Pęczak Polen 2:32:50  
    5de Manuela Dalla Valle Italië 2:32:52  
    6de Brigitte Becue België 2:32:88  
    7de Ragnhild Runólfsdóttir IJsland 2:34:08  
    8ste Audrey Guerit Frankrijk 2:34:12  
 
1993 Sheffield 1ste Brigitte Becue België 2:31:18  
    2de Anna Nikitina Rusland 2:32:15  
    3de Lenka Maňhalová Tsjechië 2:32:48  
    3de Marie Hardiman Verenigd Koninkrijk 2:32:48  
    5de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 2:32:97  
    6de Manuela Dalla Valle Italië 2:33:12  
    7de Audrey Guerit Frankrijk 2:33:15  
    8ste Elin Austevoll Noorwegen 2:33:23  
 
1995 Wenen 1ste Brigitte Becue België 2:27:66  
    2de Svitlana Bondarenko Oekraïne 2:30:50  
    3de Alicja Pęczak Polen 2:20:59  
    4de Lena Eriksson Zweden 2:30:74  
    5de Marie Hardiman Verenigd Koninkrijk 2:31:16  
    6de Maria Östling Zweden 2:31:44  
    7de Elena Makarova Rusland 2:32:48  
    8ste Elvira Fischer Oostenrijk 2:32:96  
 
1997 Sevilla 1ste Ágnes Kovács Hongarije 2:24:90 ER
    2de Alicja Pęczak Polen 2:28:04  
    3de Brigitte Becue België 2:28:90  
    4de Anna Nikitina Oekraïne 2:29:76  
    5de Jaime King Verenigd Koninkrijk 2:30:02  
    6de Anne Poleska Duitsland 2:30:40  
    7de Karine Bremond Frankrijk 2:30:65  
    8ste Linda Hindmarsh Verenigd Koninkrijk 2:31:68  
 
1999 Istanbul 1ste Ágnes Kovács Hongarije 2:27:12  
    2de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 2:27:80  
    3de Alicja Pęczak Polen 2:28:93  
    4de Anne Poleska Duitsland 2:31:66  
    5de Ekaterina Kormatsjeva Rusland 2:32:12  
    6de Karine Bremond Frankrijk 2:32:42  
    7de Simone Karn Duitsland 2:33:03  
    8ste Krisztina Kovács Hongarije 2:33:23  
 
2000 Helsinki 1ste Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 2:26:76  
    2de Ágnes Kovács Hongarije 2:26:85  
    3de Karine Bremond Frankrijk 2:28:20  
    4de Ina Huging Duitsland 2:28:77  
    5de Anne Poleska Duitsland 2:29:68  
    6de Elvira Fischer Oostenrijk 2:30:86  
    7de Martina Krawczyk Polen 2:30:98  
    8ste Agata Czaplicki Zwitserland 2:31:54  
 
2002 Berlijn 1ste Mirna Jukić Oostenrijk 2:25:83  
    2de Anne Poleska Duitsland 2:27:37  
    3de Emma Igelström Zweden 2:27:61  
    4de Ágnes Kovács Hongarije 2:28:16  
    5de Diana Remenyi Hongarije 2:28:92  
    6de Sara Farina Italië 2:30:26  
    7de Chiara Boggiatto Italië 2:30:59  
    8ste Belén Doménech Miranda Spanje 2:31:93  
 
2004 Madrid 1ste Mirna Jukić Oostenrijk 2:27:25  
    2de Alenka Kejžar Slovenië 2:29:71  
    3de Elena Bogomazova Rusland 2:29:77  
    4de Ekaterina Kormatsjeva Rusland 2:30:11  
    5de Ágnes Kovács Hongarije 2:30:29  
    6de Sara Pérez Sala Spanje 2:30:70  
    7de Sara Larsson Zweden 2:31:49  
    8ste Smiljana Marinović Kroatië 2:31:84  
 
2006 Boedapest 1ste Kirsty Balfour Verenigd Koninkrijk 2:25:66  
    2de Julija Pidlisna Oekraïne 2:28:42  
    3de Ágnes Kovács Hongarije 2:28:90  
    4de Kerry Buchan Verenigd Koninkrijk 2:29:19  
    5de Anna Chlystunova Oekraïne 2:29:38  
    6de Sarah Poewe Duitsland 2:29:48  
    7de Beata Kamińska Polen 2:30:07  
    8ste Anne-Mari Gulbrandsen Noorwegen 2:30:12  
 
2008 Eindhoven 1ste Julija Efimova Rusland 2:24:09  
    2de Mirna Jukić Oostenrijk 2:24:58  
    3de Alena Aleksejeva Rusland 2:25:22  
    4de Julija Pidlisna Oekraïne 2:27:81  
    5de Kirsty Balfour Verenigd Koninkrijk 2:28:06  
    6de Joline Höstman Zweden 2:29:20  
    7de Hanna Westrin Zweden 2:30:70  
    8ste Coralie Dobral Frankrijk 2:33:81  
 
2010 Boedapest 1ste Anastasja Tsjaun Rusland 2:23:50  
    2de Sara Nordenstam Noorwegen 2:24:42  
    3de Rikke Møller Pedersen Denemarken 2:24:99  
    4de Joline Höstman Zweden 2:26:00  
    5de Tanja Smid Slovenië 2:27:73  
    6de Chiara Boggiatto Italië 2:28:61  
    7de Stacey Tadd Verenigd Koninkrijk 2:28:64  
    8ste Nađa Higl Servië 2:29:60  

Vorige pagina: 100 meter schoolslag
Volgende pagina: 50 meter vlinderslag