200 meter vlinderslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1970 Barcelona 1ste Helga Lindner DDR 2:20:20  
    2de Mirjana Šegrt Joegoslavië 2:24:50  
    3de Evelyn Stolze DDR 2:25:60  
    4de Valentina Tutajeva Sovjetunie 2:28:40  
    5de Eva Wikner Zweden 2:31:40  
    6de Vivienne Smith Ierland 2:31:40  
    7de Natalja Kabanova Sovjetunie 2:33:10  
    8ste Véra Faitlová Tsjechoslowakije 2:38:10  
 
1974 Wenen 1ste Rosemarie Kother DDR 2:14:45  
    2de Anne-Katrin Leucht DDR 2:18:45  
    3de Barbara Schwarzfeldt BRD 2:19:71  
    4de Yolanda Aggenbach Nederland 2:20:62  
    5de Natalja Popova Sovjetunie 2:20:74  
    6de Aleksandra Meerzon Sovjetunie 2:21:65  
    7de Debbie Simpson Verenigd Koninkrijk 2:22:79  
    8ste Eva Kihlberg Zweden 2:23:06  
 
1977 Jönköping 1ste Anett Fiebig DDR 2:12:77  
    2de Andrea Pollack DDR 2:15:14  
    3de Susan Jenner Verenigd Koninkrijk 2:15:45  
    4de Tamara Sjelofastova Sovjetunie 2:15:58  
    5de Mathilde Vink Nederland 2:16:87  
    6de Cinzia Rampazzo Italië 2:17:40  
    7de Lena de Val Zweden 2:18:70  
    8ste Patricia Clug Frankrijk 2:19:65  
 
1981 Split 1ste Ines Geißler DDR 2:08:50  
    2de Heike Dähne DDR 2:09:59  
    3de Agnieszka Czopek Polen 2:13:57  
    4de Petra Zindler BRD 2:14:51  
    5de Carole Brook Zwitserland 2:14:61  
    6de Ann Osgerby Verenigd Koninkrijk 2:14:72  
    7de Doris Wiebke BRD 2:14:81  
    8ste Agnieszka Falińska Polen 2:18:05  
 
1983 Rome 1ste Cornelia Polit DDR 2:07:82 ER
    2de Ines Geißler DDR 2:08:09  
    3de Conny van Bentum Nederland 2:12:87 NR
    4de Ann Osgerby Verenigd Koninkrijk 2:13:00  
    5de Freda Ross Verenigd Koninkrijk 2:13:64  
    6de Sonja Hausladen Oostenrijk 2:13:76  
    7de Petra Zindler BRD 2:14:07  
    8ste Nicole Hasse BRD 2:14:18  
 
1985 Sofia 1ste Jacqueline Alex DDR 2:11:78  
    2de Kornelia Greßler DDR 2:11:87  
    3de Petra Zindler BRD 2:14:62  
    4de Bistra Gospodinova Bulgarije 2:14:90  
    5de Maricica Culică Roemenië 2:14:92  
    6de Gabriela Baka Roemenië 2:16:17  
    7de Conny van Bentum Nederland 2:16:54  
    8ste Tatjana Kurnikova Sovjetunie 2:17:94  
 
1987 Straatsburg 1ste Kathleen Nord DDR 2:08:85  
    2de Birte Weigang DDR 2:09:60  
    3de Stela Pura Roemenië 2:11:56  
    4de Elli Roussaki Griekenland 2:14:05  
    5de Ilaria Tocchini Italië 2:14:55  
    6de Nevjana Miteva Bulgarije 2:15:63  
    7de Samantha Purvis Verenigd Koninkrijk 2:15:77  
    8ste Helen Bewley Verenigd Koninkrijk 2:17:94  
 
1989 Bonn 1ste Kathleen Nord DDR 2:09:33  
    2de Jacqueline Jakob DDR 2:10:94  
    3de Mette Jacobsen Denemarken 2:12:63  
    4de Berit Puggaard Denemarken 2:14:23  
    5de Gabi Reha BRD 2:14:75  
    6de Cécile Jeanson Frankrijk 2:15:53  
    7de Ina Beyermann BRD 2:16:80  
    8ste María Luisa Fernández Díaz Spanje 2:17:81  
 
1991 Athene 1ste Mette Jacobsen Denemarken 2:12:87  
    2de Sabine Herbst Duitsland 2:14:72  
    3de Berit Puggaard Denemarken 2:14:80  
    4de Corina Dumitru Roemenië 2:15:55  
    5de María Luisa Fernández Díaz Spanje 2:16:20  
    6de Juliana Pantillimon Roemenië 2:16:71  
    7de Brigitte Becue België 2:16:78  
    8ste Martia Wzodkovska Polen 2:19:40  
 
1993 Sheffield 1ste Krisztina Egerszegi Hongarije 2:10:71  
    2de Katrin Jäke Duitsland 2:13:07  
    3de Barbara Franco Solana Spanje 2:13:39  
    4de María Peláez Navarrete Spanje 2:13:46  
    5de Anna Uryniuk Polen 2:13:65  
    6de Berit Puggaard Denemarken 2:13:74  
    7de Cécile Jeanson Frankrijk 2:14:59  
    8ste Joana Arantes Portugal 2:15:61  
 
1995 Wenen 1ste Michelle Smith Ierland 2:11:60  
    2de Mette Jacobsen Denemarken 2:12:29  
    3de Sophia Skou Denemarken 2:13:31  
    4de Cécile Jeanson Frankrijk 2:13:63  
    5de Katrin Jäke Duitsland 2:13:70  
    6de Barbara Franco Solana Spanje 2:13:77  
    7de Jutta Renner Duitsland 2:16:08  
    8ste Anna Uryniuk Polen 2:17:20  
 
1997 Sevilla 1ste María Peláez Navarrete Spanje 2:10:25  
    2de Michelle Smith Ierland 2:10:88  
    3de Mette Jacobsen Denemarken 2:11:97  
    4de Anna Uryniuk Polen 2:12:01  
    5de Silvia Szalai Duitsland 2:12:52  
    6de Martina Moravcová Slowakije 2:12:71  
    7de Barbara Franco Solana Spanje 2:12:74  
    8ste Katrin Jäke Duitsland 2:13:08  
 
1999 Istanbul 1ste Mette Jacobsen Denemarken 2:10:40  
    2de María Peláez Navarrete Spanje 2:11:49  
    3de Otylia Jędrzejczak Polen 2:11:60  
    4de Katrin Jäke Duitsland 2:12:35  
    5de Sophia Skou Denemarken 2:12:48  
    5de Margaretha Pedder Verenigd Koninkrijk 2:12:48  
    7de Mireia García Sánchez Spanje 2:12:83  
    8ste Anna Uryniuk Polen 2:13:05  
 
2000 Helsinki 1ste Otylia Jędrzejczak Polen 2:08:63  
    2de Mette Jacobsen Denemarken 2:08:77  
    3de Mireia García Sánchez Spanje 2:10:44  
    4de Sophia Skou Denemarken 2:11:98  
    5de Silvia Szalai Duitsland 2:12:08  
    6de Ekaterina Vinogradova Rusland 2:12:50  
    7de Anna Uryniuk Polen 2:12:85  
    8ste Zjanna Lozumirska Oekraïne 2:14:75  
 
2002 Berlijn 1ste Otylia Jędrzejczak Polen 2:05:78 WR
    2de Éva Risztov Hongarije 2:08:24  
    3de Annika Mehlhorn Duitsland 2:09:37  
    4de Mireia García Sánchez Spanje 2:11:04  
    5de Francesca Segat Italië 2:12:38  
    6de Roser Vives Moya Spanje 2:12:46  
    7de Sara Oliveira Portugal 2:12:56  
    8ste Ekaterina Vinogradova Rusland 2:13:81  
 
2004 Madrid 1ste Otylia Jędrzejczak Polen 2:06:47  
    2de Paola Cavallino Italië 2:09:27  
    3de Mette Jacobsen Denemarken 2:09:43  
    4de Éva Risztov Hongarije 2:09:98  
    5de Petra Zahrl Oostenrijk 2:10:50  
    6de Aurore Mongel Frankrijk 2:10:64  
    7de Ekaterina Vinogradova Rusland 2:11:53  
    8ste Beatrix Boulsevicz Hongarije 2:11:94  
 
2006 Boedapest 1ste Otylia Jędrzejczak Polen 2:07:09  
    2de Francesca Segat Italië 2:08:97  
    3de Caterina Giacchetti Italië 2:09:01  
    4de Beatrix Boulsevicz Hongarije 2:09:24  
    5de Jessica Dickons Verenigd Koninkrijk 2:09:76  
    6de Sarah Bey Frankrijk 2:10:03  
    7de Aurore Mongel Frankrijk 2:10:25  
    8ste Krisztina Lipcsei Hongarije 2:10:53  
 
2008 Eindhoven 1ste Aurore Mongel Frankrijk 2:06:59  
    2de Emese Kovács Hongarije 2:06:71  
    3de Mireia Belmonte García Spanje 2:09:32  
    4de Jana Martynova Rusland 2:09:52  
    5de Petra Granlund Zweden 2:10:57  
    6de Zsuzsanna Jakabos Hongarije 2:11:03  
    7de Caterina Giacchetti Italië 2:11:37  
    8ste Magali Rousseau Frankrijk 2:12:53  
 
2010 Boedapest 1ste Katinka Hosszú Hongarije 2:06:71  
    2de Zsuzsanna Jakabos Hongarije 2:07:06  
    3de Ellen Gandy Verenigd Koninkrijk 2:07:54  
    4de Mireia Belmonte García Spanje 2:08:30  
    5de Aurore Mongel Frankrijk 2:08:87  
    6de Franziska Hentke Duitsland 2:09:01  
    7de Caterina Giacchetti Italië 2:09:28  
    8ste Anja Klinar Slovenië 2:09:44  

Vorige pagina: 100 meter vlinderslag
Volgende pagina: 200 meter wisselslag