200 meter vrije slag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1970 Barcelona 1ste Gabriele Wetzko DDR 2:08:20  
    2de Mirjana Šegrt Joegoslavië 2:11:90  
    3de Yvonne Nieber DDR 2:12:80  
    4de Anke Rijnders Nederland 2:13:00  
    5de Claude Mandonnaud Frankrijk 2:13:70  
    6de Elisabeth Berglund Zweden 2:14:00  
    7de Novella Calligaris Italië 2:14:90  
 
1974 Wenen 1ste Kornelia Ender DDR 2:03:22 WR
    2de Enith Brigitha Nederland 2:03:73 NR
    3de Andrea Eife DDR 2:05:04  
    4de Laura Bortolotti Italië 2:08:70  
    5de Veronica Stel Nederland 2:08:71  
    6de Ljuba Semkina Sovjetunie 2:08:74  
    7de Gunilla Lundberg Zweden 2:08:76  
    8ste Susan Edmondson Verenigd Koninkrijk 2:09:94  
 
1977 Jönköping 1ste Petra Thümer DDR 2:00:29  
    2de Barbara Krause DDR 2:01:40  
    3de Annelies Maas Nederland 2:01:76  
    4de Enith Brigitha Nederland 2:02:02  
    5de Larisa Tsareva Sovjetunie 2:03:89  
    6de Guri Kogstad Noorwegen 2:04:80  
    7de Olga Klevakina Sovjetunie 2:05:57  
    8ste Cheryl Brazendale Verenigd Koninkrijk 2:06:20  
 
1981 Split 1ste Carmela Schmidt DDR 2:00:27  
    2de Birgit Meineke DDR 2:00:57  
    3de Conny van Bentum Nederland 2:01:15 NR
    4de Tina Gustafsson Zweden 2:03:34  
    5de Ina Beyermann BRD 2:03:36  
    6de June Croft Verenigd Koninkrijk 2:03:79  
    7de Olga Klevakina Sovjetunie 2:04:00  
    8ste Susanne Schuster BRD 2:05:24  
 
1983 Rome 1ste Birgit Meineke DDR 1:59:45  
    2de Astrid Strauß DDR 2:00:16  
    3de Conny van Bentum Nederland 2:00:61  
    4de June Croft Verenigd Koninkrijk 2:00:99  
    5de Ina Beyermann BRD 2:01:06  
    6de Andrea Orosz Hongarije 2:02:65  
    7de Maria Kardum Zweden 2:03:30  
    8ste Veronique Jardin Frankrijk 2:04:37  
 
1985 Sofia 1ste Heike Friedrich DDR 1:59:55  
    2de Manuela Stellmach DDR 1:59:88  
    3de Vanja Argirova Bulgarije 2:02:62  
    4de Andrea Orosz Hongarije 2:03:07  
    5de Pernille Nimb Denemarken 2:03:33  
    6de Julia Lebek BRD 2:03:39  
    7de Silvia Persi Italië 2:03:73  
    8ste Susanne Schuster BRD 2:04:64  
 
1987 Straatsburg 1ste Heike Friedrich DDR 1:58:24  
    2de Manuela Stellmach DDR 1:58:95  
    3de Luminiţa Dobrescu Roemenië 2:00:87  
    4de Tanya Vannini Italië 2:01:19  
    5de Marianne Muis Nederland 2:02:26  
    6de Birgit Lohberg-Schulz BRD 2:02:71  
    7de Isabelle Arnould België 2:02:95  
    8ste June Croft Verenigd Koninkrijk 2:03:06  
 
1989 Bonn 1ste Manuela Stellmach DDR 1:58:93  
    2de Marianne Muis Nederland 1:59:96  
    3de Mette Jacobsen Denemarken 2:00:35  
    4de Friedrich Berges DDR 2:00:48  
    5de Catherine Plewinski Frankrijk 2:00:55  
    6de Irene Dalby Noorwegen 2:02:35  
    7de Cécile Prunier Frankrijk 2:03:08  
    8ste Heike Lünenschloß BRD 2:03:69  
 
1991 Athene 1ste Mette Jacobsen Denemarken 2:00:29  
    2de Catherine Plewinski Frankrijk 2:00:34  
    3de Luminiţa Dobrescu Roemenië 2:01:77  
    4de Gitta Jensen Denemarken 2:02:03  
    5de Isabelle Arnould België 2:02:91  
    6de Eva Nyberg Zweden 2:03:21  
    7de Sandra Cam België 2:03:66  
    8ste Karin Brienesse Nederland 2:03:89  
 
1993 Sheffield 1ste Franziska van Almsick Duitsland 1:57:97  
    2de Luminiţa Dobrescu Roemenië 2:00:39  
    3de Karen Pickering Verenigd Koninkrijk 2:01:15  
    4de Malin Nilsson Zweden 2:01:25  
    5de Mette Jacobsen Denemarken 2:01:56  
    6de Martina Moravcová Slowakije 2:02:02  
    7de Olga Kiritsjenko Rusland 2:02:19  
    8ste Simone Osygus Duitsland 2:02:39  
 
1995 Wenen 1ste Kerstin Kielgaß Duitsland 2:00:56  
    2de Malin Nilsson Zweden 2:01:35  
    3de Mette Jacobsen Denemarken 2:01:52  
    3de Karen Pickering Verenigd Koninkrijk 2:01:52  
    5de Kirsten Vlieghuis Nederland 2:02:14  
    6de Louise Jöhncke Zweden 2:02:28  
    7de Martina Moravcová Slowakije 2:02:60  
    8ste Luminiţa Dobrescu Roemenië 2:02:68  
 
1997 Sevilla 1ste Michelle Smith Ierland 1:59:93  
    2de Nadezjda Tsjemezova Rusland 1:59:97  
    3de Camelia Potec Roemenië 2:00:17  
    4de Martina Moravcová Slowakije 2:00:34  
    5de Kerstin Kielgaß Duitsland 2:00:36  
    6de Karen Pickering Verenigd Koninkrijk 2:01:02  
    7de Olena Lapunova Oekraïne 2:01:11  
    8ste Josefin Lillhage Zweden 2:01:46  
 
1999 Istanbul 1ste Camelia Potec Roemenië 1:58:79  
    2de Kerstin Kielgaß Duitsland 2:00:09  
    3de Natalja Baranovskaja Wit-Rusland 2:00:18  
    4de Silvia Szalai Duitsland 2:01:23  
    5de Solenne Figues Frankrijk 2:01:29  
    6de Karen Pickering Verenigd Koninkrijk 2:01:44  
    7de Josefin Lillhage Zweden 2:01:56  
    8ste Malin Svahnström Zweden 2:01:92  
 
2000 Helsinki 1ste Natalja Baranovskaja Wit-Rusland 1:59:51  
    2de Martina Moravcová Slowakije 2:00:08  
    3de Camelia Potec Roemenië 2:00:32  
    4de Solenne Figues Frankrijk 2:00:68  
    5de Laura Roca Montalà Spanje 2:01:70  
    6de Nina van Koeckhoven België 2:01:74  
    7de Sara Parise Italië 2:02:19  
    8ste Kirsten Vlieghuis Nederland 2:02:69  
 
2002 Berlijn 1ste Franziska van Almsick Duitsland 1:56:64 WR
    2de Camelia Potec Roemenië 1:57:80  
    3de Alena Popchanka Wit-Rusland 1:57:91  
    4de Solenne Figues Frankrijk 1:59:63  
    5de Laura Roca Montalà Spanje 2:01:33  
    6de Tatiana Rouba Bieniarz Spanje 2:01:45  
    7de Julie Hjorth-Hansen Denemarken 2:01:62  
    8ste Manon van Rooijen Nederland 2:02:24  
 
2004 Madrid 1ste Camelia Potec Roemenië 1:58:20  
    2de Solenne Figues Frankrijk 1:58:30  
    3de Josefin Lillhage Zweden 1:59:45  
    4de Federica Pellegrini Italië 2:00:28  
    5de Tatiana Rouba Bieniarz Spanje 2:00:45  
    6de Marleen Veldhuis Nederland 2:00:61  
    7de Alena Popchanka Wit-Rusland 2:01:23  
    8ste Melissa Caballero Ayasse Spanje 2:01:96  
 
2006 Boedapest 1ste Otylia Jędrzejczak Polen 1:57:25  
    2de Annika Liebs Duitsland 1:57:48  
    3de Laure Manaudou Frankrijk 1:58:38  
    4de Melanie Marshall Verenigd Koninkrijk 1:58:95  
    5de Joanne Jackson Verenigd Koninkrijk 1:59:30  
    6de Camelia Potec Roemenië 1:59:40  
    7de Josefin Lillhage Zweden 1:59:47  
    8ste Sara Isakovič Slovenië 2:00:19  
 
2008 Eindhoven 1ste Sara Isakovič Slovenië 1:57:45  
    2de Camelia Potec Roemenië 1:57:47  
    3de Ágnes Mutina Hongarije 1:58:06  
    4de Evelyn Verrasztó Hongarije 1:58:60  
    5de Ida Marko-Varga-Mattsson Zweden 1:59:10  
    6de Josefin Lillhage Zweden 1:59:14  
    7de Darja Beljakina Rusland 1:59:16  
    8ste Flavia Zoccari Italië 2:00:79  
 
2010 Boedapest 1ste Federica Pellegrini Italië 1:55:45  
    2de Silke Lippok Duitsland 1:56:98  
    3de Ágnes Mutina Hongarije 1:57:12  
    4de Camille Muffat Frankrijk 1:57:58  
    5de Evelyn Verrasztó Hongarije 1:57:90  
    6de Patricia Castro Ortega Spanje 1:58:29  
    7de Femke Heemskerk Nederland 1:58:46  
    8ste Coraly Balmy Frankrijk 1:58:78  

Vorige pagina: 100 meter vrije slag
Volgende pagina: 400 meter vrije slag