200 meter wisselslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1970 Barcelona 1ste Martina Grunert DDR 2:26:60  
    2de Evelyn Stolze DDR 2:29:30  
    3de Shelagh Ratcliffe Verenigd Koninkrijk 2:29:60  
    4de Nina Petrova Sovjetunie 2:29:80  
    5de Lidija Milenina Sovjetunie 2:30:10  
    6de Jaroslava Slavíčková Tsjechoslowakije 2:31:80  
    7de Hennie Penterman Nederland 2:33:50  
    8ste Judit Turóczy Hongarije 2:33:90  
 
1974 Wenen 1ste Ulrike Tauber DDR 2:18:97 WR
    2de Andrea Hübner DDR 2:23:97  
    3de Irina Fetisova Sovjetunie 2:25:40  
    4de Susan Richardson Verenigd Koninkrijk 2:27:12  
    5de Anita Zarnowiecki Zweden 2:27:85  
    6de Anne Adams Verenigd Koninkrijk 2:28:08  
    7de Wijda Mazereeuw Nederland 2:28:95  
    8ste Natalja Popova Sovjetunie 2:29:56  
 
1977 Jönköping 1ste Ulrike Tauber DDR 2:15:95 WR
    2de Sabine Kahle DDR 2:17:79  
    3de Olga Klevakina Sovjetunie 2:19:35  
    4de Sharron Davies Verenigd Koninkrijk 2:21:57  
    5de Ann-Sofie Roos Zweden 2:22:64  
    6de Monica Parsmark Zweden 2:23:99  
    7de Ineke Ran Nederland 2:25:44  
    8ste Mihaela Costea Roemenië 2:25:66  
 
1981 Split 1ste Ute Geweniger DDR 2:12:64  
    2de Petra Schneider DDR 2:13:49  
    3de Olga Klevakina Sovjetunie 2:19:10  
    4de Agnieszka Czopek Polen 2:19:43  
    5de Cinzia Savi Scarponi Italië 2:19:52  
    6de Grazyna Dziedzic Polen 2:19:73  
    7de Petra Zindler BRD 2:19:94  
    8ste Annemarie Verstappen Nederland 2:21:42  
 
1983 Rome 1ste Ute Geweniger DDR 2:13:07  
    2de Kathleen Nord DDR 2:15:55  
    3de Irina Gerasimova Sovjetunie 2:16:72  
    4de Cinzia Savi Scarponi Italië 2:18:07  
    5de Svetlana Koptsjikova Sovjetunie 2:18:25  
    6de Petra Zindler BRD 2:18:78  
    7de Maria Kardum Zweden 2:19:32  
    8ste Laurence Bensimon Frankrijk 2:20:11  
 
1985 Sofia 1ste Kathleen Nord DDR 2:16:07  
    2de Sonja Blagoeva Bulgarije 2:17:35  
    3de Susanne Börnicke DDR 2:17:96  
    4de Petra Zindler BRD 2:18:22  
    5de Birgit Lohberg-Schulz BRD 2:18:36  
    6de Anette Philipsson Zweden 2:18:91  
    7de Noemi Lung Roemenië 2:19:38  
    8ste Tanja Bogomilova-Dangalakova Sovjetunie 2:20:78  
 
1987 Straatsburg 1ste Cornelia Sirch DDR 2:15:04  
    2de Daniela Hunger DDR 2:15:27  
    3de Noemi Lung Roemenië 2:15:84  
    4de Elena Dendeberova Sovjetunie 2:15:89  
    5de Svenja Schlicht BRD 2:17:18  
    6de Mildred Muis Nederland 2:17:98  
    7de Birgit Lohberg-Schulz BRD 2:18:82  
    8ste Jean Hill Verenigd Koninkrijk 2:19:12  
 
1989 Bonn 1ste Daniela Hunger DDR 2:13:26  
    2de Marianne Muis Nederland 2:15:85 NR
    3de Mildred Muis Nederland 2:17:23  
    4de Julija Bogatsjeva Sovjetunie 2:17:87  
    5de Birgit Lohberg-Schulz BRD 2:17:93  
    6de Sharron Davies Verenigd Koninkrijk 2:18:05  
    7de Jana Sjamarova Sovjetunie 2:18:34  
    8ste Noemi Lung Roemenië 2:18:45  
 
1991 Athene 1ste Daniela Hunger Duitsland 2:15:53  
    2de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 2:16:68  
    3de Marion Zoller Duitsland 2:17:43  
    4de Darja Sjmeleva Rusland 2:17:59  
    5de Brigitte Becue België 2:18:34  
    6de Ewa Synowska Polen 2:19:77  
    7de Alicja Pęczak Polen 2:19:89  
    8ste Lenka Maňhalová Tsjechoslowakije 2:20:21  
 
1993 Sheffield 1ste Daniela Hunger Duitsland 2:15:33  
    2de Darja Sjmeleva Rusland 2:16:90  
    3de Silvia Parera Carrau Spanje 2:17:06  
    4de Ewa Synowska Polen 2:17:38  
    5de Jana Haas Duitsland 2:17:67  
    6de Lucy Findlay Verenigd Koninkrijk 2:17:78  
    7de Britta Vestergaard Denemarken 2:18:26  
    8ste Hana Netrefová Tsjechië 2:18:28  
 
1995 Wenen 1ste Michelle Smith Ierland 2:15:27  
    2de Brigitte Becue België 2:16:25  
    3de Alicja Pęczak Polen 2:17:42  
    4de Britta Vestergaard Denemarken 2:17:55  
    5de Louise Karlsson Zweden 2:17:61  
    6de Minouche Smit Nederland 2:17:66  
    7de Darja Sjmeleva Rusland 2:17:90  
    8ste Silvia Parera Carrau Spanje 2:19:28  
 
1997 Sevilla 1ste Oksana Verevka Rusland 2:14:74  
    2de Martina Moravcová Slowakije 2:15:02  
    3de Jana Klotsjkova Oekraïne 2:15:03  
    4de Sabine Herbst Duitsland 2:16:99  
    5de Sue Rolph Verenigd Koninkrijk 2:16:56  
    6de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 2:17:17  
    7de Brigitte Becue België 2:17:22  
    8ste Alicja Pęczak Polen 2:17:42  
 
1999 Istanbul 1ste Jana Klotsjkova Oekraïne 2:14:02  
    2de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 2:15:12  
    3de Sabine Herbst Duitsland 2:16:95  
    4de Annika Mehlhorn Duitsland 2:17:82  
    5de Lourdes Becarra Portero Spanje 2:19:40  
    6de Katia Sarakatsani Griekenland 2:19:54  
    7de Rachael Corner Verenigd Koninkrijk 2:19:92  
    8ste Alenka Kejžar Slovenië 2:21:53  
 
2000 Helsinki 1ste Jana Klotsjkova Oekraïne 2:12:57  
    1ste Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 2:12:57  
    3de Sue Rolph Verenigd Koninkrijk 2:15:82  
    4de Sara Nordenstam Zweden 2:17:16  
    5de Federica Biscia Italië 2:17:28  
    6de Vered Borochovski Israël 2:19:52  
    7de Simona Paduraru Roemenië 2:19:62  
    8ste Yseult Gervy België 2:20:15  
 
2002 Berlijn 1ste Jana Klotsjkova Oekraïne 2:11:59  
    2de Hanna Sjtsjerba Wit-Rusland 2:13:04  
    3de Alenka Kejžar Slovenië 2:14:24  
    4de Annika Mehlhorn Duitsland 2:15:40  
    5de Julie Hjorth-Hansen Denemarken 2:15:58  
    6de Nicole Hetzer Duitsland 2:15:99  
    7de Diana Remenyi Hongarije 2:16:10  
    8ste Mirjana Bosevska Macedonië 2:16:80  
 
2004 Madrid 1ste Jana Klotsjkova Oekraïne 2:12:56  
    2de Hanna Sjtsjerba Wit-Rusland 2:15:03  
    3de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 2:15:70  
    4de Ágnes Kovács Hongarije 2:16:11  
    5de Tatiana Rouba Bieniarz Spanje 2:17:31  
    6de Zsuzsanna Jakabos Hongarije 2:17:69  
    7de Celien Cartiaux Frankrijk 2:17:77  
    8ste Anja Klinar Slovenië 2:18:06  
 
2006 Boedapest 1ste Laure Manaudou Frankrijk 2:12:69  
    2de Katarzyna Baranowska Polen 2:13:36  
    3de Alessia Filippi Italië 2:13:75  
    4de Jana Klotsjkova Oekraïne 2:14:89  
    5de Nicole Hetzer Duitsland 2:14:98  
    6de Svetlana Karpeeva Rusland 2:16:38  
    7de Julie Hjorth-Hansen Denemarken 2:17:39  
    8ste Sophie de Ronchi Frankrijk 2:18:18  
 
2008 Eindhoven 1ste Mireia Belmonte García Spanje 2:11:16  
    2de Evelyn Verrasztó Hongarije 2:12:39  
    3de Camille Muffat Frankrijk 2:13:63  
    4de Sophie de Ronchi Frankrijk 2:14:20  
    5de Katarzyna Baranowska Polen 2:14:42  
    6de Katinka Hosszú Hongarije 2:15:23  
    7de Julie Hjorth-Hansen Denemarken 2:15:84  
    8ste Jana Klotsjkova Oekraïne 2:16:00  
 
2010 Boedapest 1ste Katinka Hosszú Hongarije 2:10:09  
    2de Evelyn Verrasztó Hongarije 2:10:10  
    3de Hannah Miley Verenigd Koninkrijk 2:10:89  
    4de Camille Muffat Frankrijk 2:12:04  
    5de Mireia Belmonte García Spanje 2:12:21  
    6de Lara Grangeon Frankrijk 2:14:25  
    7de Francesca Segat Italië 2:15:08  
    8ste Louise Jansen Denemarken 2:17:37  

Vorige pagina: 200 meter vlinderslag
Volgende pagina: 400 meter wisselslag