4 x 100 meter vrije slag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1927 Bologna 1ste Marion Laverty Verenigd Koninkrijk 5:11:00  
      Valerie Davies      
      Ellen King      
      Joyce Cooper      
    2de Truus Klapwijk Nederland 5:11:60  
      Willie den Turk      
      Marie Braun      
      Marie Vierdag      
    3de Lotte Lehmann Duitsland 5:12:80  
      Anni Rehborn      
      Marianne Schmidt      
      Renate Erkens      
 
1931 Parijs 1ste Truus Baumeister Nederland 4:55:00 NR
      Marie Vierdag      
      Willy den Ouden      
      Marie Braun      
    2de Valerie Davies Verenigd Koninkrijk 5:00:80  
      Phyllis Harding      
      Jean McDowall      
      Joyce Cooper      
    3de Margit Mallász Hongarije 5:02:20  
      Ilona Tóth      
      Margit Sipos      
      Magda Lenkei      
    4de Claire Horrent Frankrijk 5:13:00  
      Mlle Belleter      
      Solita Salgado      
      Yvonne Godard      
 
1934 Maagdenburg 1ste Jopie Selbach Nederland 4:41:50 NR
      Ans Timmermans      
      Rie Mastenbroek      
      Willy den Ouden      
    2de Ruth Halbsguth Duitsland 4:50:40  
      Ingrid Ohliger      
      Hilda Salbert      
      Gisela Arendt      
    3de Olive Bartle Verenigd Koninkrijk 4:58:30  
      Margery Hinton      
      Edna Hughes      
      Celia Wolstenholme      
    4de Denemarken 5:01:30  
    5de Lucette Berlioux Frankrijk 5:01:40  
      Solita Salgado      
      Renée Blondeau      
      Thérèse Blondeau      
 
1938 Londen 1ste Eva Riise-Arndt Denemarken 4:31:60  
      Gunvor Kraft      
      Birte Ove-Petersen      
      Ragnhild Hveger      
    2de Alie Stijl Nederland 4:39:50  
      Willy den Ouden      
      Trude Malcorpe      
      Rie van Veen      
    3de Zilpha Grant Verenigd Koninkrijk 4:51:40  
      Margery Hinton      
      Joyce Harrowby      
      Olive Wadham      
 
1947 Monte Carlo 1ste Eva Svendsen Denemarken 4:32:30  
      Karen Margrete Harup      
      Greta Andersen      
      Fritze Nathansen      
    2de Margot Marsman Nederland 4:36:00  
      Irma Schuhmacher      
      Wies Vaessen      
      Hannie Termeulen      
    3de Catherine Gibson Verenigd Koninkrijk 4:37:10  
      Lillian Preece      
      Nancy Riach      
      Margaret Wellington      
 
1950 Wenen 1ste Ans Massaar Nederland 4:33:90  
      Hannie Termeulen      
      Wies Vaessen      
      Irma Schuhmacher      
    2de Greta Olsen Denemarken 4:43:10  
      Ulla Madsen      
      Mette Petersen      
      Greta Andersen      
    3de Marianne Lundquist Zweden 4:44:70  
      Gisela Thidholm      
      Ingegärd Fredin      
      Elisabeth Ahlgren      
    4de Frankrijk 4:47:10  
    5de Italië 4:50:00  
    6de Joegoslavië 4:56:10  
 
1954 Turijn 1ste Valéria Gyenge Hongarije 4:30:60  
      Agata Sebö      
      Judit Temes      
      Katalin Szőke      
    2de Loes Zandvliet Nederland 4:33:20  
      Hannie Termeulen      
      Hetty Balkenende      
      Geertje Wielema      
    3de Katharine Jansen BRD 4:37:20  
      Gisela von Netz      
      Birgit Klomp      
      Elisabeth Rechlin      
    4de Denemarken 4:38:50  
    5de Frankrijk 4:41:10  
    5de Verenigd Koninkrijk 4:41:10  
    7de DDR 4:49:10  
    8ste Zweden 4:51:50  
 
1958 Boedapest 1ste Corrie Schimmel Nederland 4:22:90 ER
      Tineke Lagerberg      
      Greetje Kraan      
      Cocky van Engelsdorp Gastelaars      
    2de Judy Grinham Verenigd Koninkrijk 4:24:20  
      Elspeth Ferguson      
      Judy Samuel      
      Diana Wilkinson      
    3de Zweden 4:28:50  
    4de BRD 4:29:80  
    5de Sovjetunie 4:31:30  
    6de Hongarije 4:32:80  
    7de DDR 4:35:20  
    8ste Frankrijk 4:36:30  
 
1962 Leipzig 1ste Cocky van Engelsdorp Gastelaars Nederland 4:15:10 ER
      Adrie Lasterie      
      Erica Terpstra      
      Ineke Tigelaar      
    2de Linda Amos Verenigd Koninkrijk 4:16:30  
      Adrienne Brenner      
      Jennifer Thompson      
      Diana Wilkinson      
    3de Maria Frank Hongarije 4:17:50  
      Zsuzsa Kovács      
      Csilla Madarász      
      Katalin Takács      
    4de Zweden 4:18:10  
    5de DDR 4:18:10  
    6de Sovjetunie 4:23:10  
    7de Italië 4:29:10  
    8ste Polen 4:34:60  
 
1966 Utrecht 1ste Natalja Sjipzenko Sovjetunie 4:11:30  
      Antonina Rugjenkova      
      Natalja Ustinova      
      Tamara Sosnova      
    2de Ingrid Gustavsson Zweden 4:12:20  
      Ulla Jäfvert      
      Ann-Charlott Lilja      
      Anne Christine Hagberg      
    3de Toos Beumer Nederland 4:13:10  
      Mirjam van Hemert      
      Bep Weeteling      
      Lidia Schaap      
 
1970 Barcelona 1ste Gabriele Wetzko DDR 4:00:80  
      Iris Komar      
      Elke Sehmisch      
      Sabine Schulze      
    2de Andrea Gyarmati Hongarije 4:02:70  
      Judit Turóczy      
      Edit Kovács      
      Magdolna Patóh      
    3de Elisabeth Berglund Zweden 4:07:40  
      Eva Andersson      
      Anita Zarnowiecki      
      Gunilla Jonsson      
    4de Verenigd Koninkrijk 4:09:60  
    5de Sovjetunie 4:09:80  
    6de BRD 4:10:20  
    7de Italië 4:10:90  
    8ste Frankrijk 4:11:60  
 
1974 Wenen 1ste Kornelia Ender DDR 3:52:48  
      Angela Franke      
      Andrea Hübner      
      Andrea Eife      
    2de Anke Rijnders Nederland 3:57:08 NR
      Veronica Stel      
      Ada Pors      
      Enith Brigitha      
    3de Claude Mandonnaud Frankrijk 3:57:61  
      Sylvie le Noach      
      Chantal Schertz      
      Guylaine Berger      
    4de Zweden 3:59:01  
    5de BRD 3:59:24  
    6de Sovjetunie 4:01:09  
    7de Hongarije 4:02:75  
    8ste Italië 4:02:76  
 
1977 Jönköping 1ste Birgit Treiber DDR 3:49:52  
      Birgit Wächtler      
      Petra Priemer      
      Barbara Krause      
    2de Ineke Ran Nederland 3:52:95  
      Anja van de Bogaerde      
      Annelies Maas      
      Enith Brigitha      
    3de Victoria Bullock Verenigd Koninkrijk 3:55:77  
      Mary Houston      
      Sharron Davies      
      Cheryl Brazendale      
    4de Noorwegen 3:58:45  
    5de Bulgarije 4:02:65  
    6de Spanje 4:03:98  
    7de Italië 4:05:28  
    8ste Roemenië 4:06:47  
 
1981 Split 1ste Birgit Meineke DDR 3:44:37  
      Caren Metschuck      
      Ines Diers      
      Susanne Link      
    2de Marion Aizpors BRD 3:47:42  
      Karin Seick      
      Ute Neubert      
      Susanne Schuster      
    3de Annemarie Verstappen Nederland 3:49:65  
      Monique Drost      
      Wilma van Velsen      
      Conny van Bentum      
    4de Verenigd Koninkrijk 3:51:06  
    5de Sovjetunie 3:51:80  
    6de Zweden 3:52:07  
    7de Italië 3:55:91  
    8ste Frankrijk 3:58:51  
 
1983 Rome 1ste Kristin Otto DDR 3:44:72  
      Susanne Link      
      Cornelia Sirch      
      Birgit Meineke      
    2de Annemarie Verstappen Nederland 3:48:24  
      Wilma van Velsen      
      Elles Voskes      
      Conny van Bentum      
    3de Karin Seick BRD 3:49:86  
      Susanne Schuster      
      Iris Zscherpe      
      Ina Beyermann      
    4de Zweden 3:50:20  
    5de Verenigd Koninkrijk 3:50:38  
    6de Sovjetunie 3:51:73  
    7de Frankrijk 3:52:63  
    8ste Italië 3:54:68  
 
1985 Sofia 1ste Astrid Strauß DDR 3:44:48  
      Karen König      
      Manuela Stellmach      
      Birgit Friedrich      
    2de Iris Zscherpe BRD 3:47:38  
      Susanne Schuster      
      Christiane Pielke      
      Karin Seick      
    3de Conny van Bentum Nederland 3:48:59  
      Ilse Oegema      
      Karin Brienesse      
      Annemarie Verstappen      
    4de Sovjetunie 3:50:84  
    4de Zweden 3:50:84  
    6de Frankrijk 3:51:67  
    7de Bulgarije 3:52:32  
    8ste Italië 3:53:48  
 
1987 Straatsburg 1ste Manuela Stellmach DDR 3:42:58  
      Birgit Friedrich      
      Kristin Otto      
      Katrin Meißner      
    2de Marianne Muis Nederland 3:45:93  
      Diana van der Plaats      
      Mildred Muis      
      Karin Brienesse      
    3de Stephanie Bofinger BRD 3:46:49  
      Svenja Schlicht      
      Christiane Pielke      
      Karin Seick      
    4de Sovjetunie 3:47:76  
    5de Roemenië 3:49:33  
    6de Frankrijk 3:50:28  
    7de Zweden 3:50:47  
    8ste Zwitserland 3:50:89  
 
1989 Bonn 1ste Katrin Meißner DDR 3:42:46  
      Manuela Stellmach      
      Daniela Hunger      
      Heike Friedrich      
    2de Diana van der Plaats Nederland 3:43:66  
      Marieke Mastenbroek      
      Mildred Muis      
      Marianne Muis      
    3de Katja Ziliox BRD 3:46:15  
      Susanne Bosserhoff      
      Marion Aizpors      
      Birgit Lohberg-Schulz      
    4de Denemarken 3:46:94  
    5de Frankrijk 3:47:04  
    6de Verenigd Koninkrijk 3:48:87  
    7de Zweden 3:52:20  
    8ste Sovjetunie 3:52:21  
 
1991 Athene 1ste Diana van der Plaats Nederland 3:45:36  
      Inge de Bruijn      
      Marieke Mastenbroek      
      Karin Brienesse      
    2de Daniela Hunger Duitsland 3:45:54  
      Katrin Meißner      
      Dagmar Hase      
      Simone Osygus      
    3de Mette Nielsen Denemarken 3:46:36  
      Gitta Jensen      
      Berit Puggaard      
      Mette Jacobsen      
    4de Frankrijk 3:47:95  
    5de Italië 3:50:14  
    6de Zweden 3:50:73  
    7de Verenigd Koninkrijk 3:52:15  
    8ste Noorwegen 3:52:54  
 
1993 Sheffield 1ste Franziska van Almsick Duitsland 3:41:69  
      Manuela Stellmach      
      Kerstin Kielgaß      
      Daniela Hunger      
    2de Ellenor Svensson Zweden 3:45:33  
      Linda Olofsson      
      Louise Jöhncke      
      Malin Nilsson      
    3de Svetlana Lesjukova Rusland 3:45:37  
      Natalja Mesjtsjerjakova      
      Olga Kiritsjenko      
      Nina Zjivanevskaja      
    4de Frankrijk 3:47:15  
    5de Denemarken 3:47:28  
    6de Verenigd Koninkrijk 3:49:09  
    7de Inge de Bruijn Nederland 3:50:13  
      Angela Postma      
      Patricia Stokkers      
      Karin Brienesse      
    8ste Finland 3:53:29  
 
1995 Wenen 1ste Franziska van Almsick Duitsland 3:43:89  
      Simone Osygus      
      Kerstin Kielgaß      
      Daniela Hunger      
    2de Louise Jöhncke Zweden 3:45:21  
      Louise Karlsson      
      Linda Olofsson      
      Ellenor Svensson      
    3de Sue Rolph Verenigd Koninkrijk 3:46:89  
      Claire Huddart      
      Alex Bennett      
      Karen Pickering      
    4de Rusland 3:48:23  
    5de Wilma van Rijn Nederland 3:49:97  
      Inge de Bruijn      
      Minouche Smit      
      Patricia Stokkers      
    5de Spanje 3:49:97  
    7de Frankrijk 3:50:74  
    8ste Roemenië 3:53:93  
 
1997 Sevilla 1ste Katrin Meißner Duitsland 3:41:49  
      Simone Osygus      
      Antje Buschschulte      
      Sandra Völker      
    2de Louise Jöhncke Zweden 3:43:69  
      Josefin Lillhage      
      Therese Alshammar      
      Malin Svahnström      
    3de Svetlana Lesjukova Rusland 3:44:72  
      Natalja Mesjtsjerjakova      
      Inna Jajtskaja      
      Nadezjda Tsjemezova      
    4de Verenigd Koninkrijk 3:45:83  
    5de Denemarken 3:46:74  
    6de Wilma van Rijn Nederland 3:47:05  
      Angela Postma      
      Manon Masseurs      
      Suze Valen      
    7de Italië 3:48:97  
    - Spanje gediskwalificeerd  
 
1999 Istanbul 1ste Katrin Meißner Duitsland 3:40:87  
      Antje Buschschulte      
      Franziska van Almsick      
      Sandra Völker      
    2de Louise Jöhncke Zweden 3:43:07  
      Josefin Lillhage      
      Malin Svahnström      
      Therese Alshammar      
    3de Alison Sheppard Verenigd Koninkrijk 3:43:55  
      Claire Huddart      
      Karen Pickering      
      Sue Rolph      
    4de Manon van Rooijen Nederland 3:45:01  
      Chantal Groot      
      Kirsten Vlieghuis      
      Inge de Bruijn      
    5de Wit-Rusland 3:48:48  
    6de Italië 3:49:10  
    7de België 3:49:47  
    - Slovenië gediskwalificeerd  
 
2000 Helsinki 1ste Louise Jöhncke Zweden 3:42:38  
      Johanna Sjöberg      
      Anna-Karin Kammerling      
      Therese Alshammar      
    2de Luisa Striani Italië 3:45:31  
      Sara Parise      
      Cecilia Vianini      
      Cristina Chiuso      
    3de Nina van Koeckhoven België 3:46:42  
      Liesbeth Dreesen      
      Sofie Goffin      
      Tine Bossuyt      
    4de Carmen Herea Roemenië 3:46:45  
      Lorena Diaconescu      
      Diana Mocanu      
      Camelia Potec      
    5de Annabel Kosten Nederland 3:46:49  
      Thamar Henneken      
      Chantal Groot      
      Wilma van Rijn      
    6de Wit-Rusland 3:48:29  
    7de Oekraïne 3:50:22  
    8ste Zwitserland 3:50:58  
 
2002 Berlijn 1ste Katrin Meißner Duitsland 3:36:00 WR
      Petra Dallmann      
      Sandra Völker      
      Franziska van Almsick      
    2de Josefin Lillhage Zweden 3:40:66  
      Johanna Sjöberg      
      Anna-Karin Kammerling      
      Therese Alshammar      
    3de Manon van Rooijen Nederland 3:41:98  
      Marleen Veldhuis      
      Chantal Groot      
      Wilma van Rijn      
    4de Hanna Sjtsjerba Wit-Rusland 3:42:16  
      Hanna Kapatsjenja      
      Aljaksandra Herasimenja      
      Alena Popchanka      
    5de Nery-Madey Niangkouara Griekenland 3:46:16  
      Eleni Kosti      
      Zampia Melachroinou      
      Zoi Dimoschaki      
    6de Tine Bossuyt België 3:47:31  
      Nina van Koeckhoven      
      Bieke van den Abeele      
      Simon Dufour      
    7de Nicole Zahnd Zwitserland 3:47:39  
      Dominique Diezi      
      Hanna Miluska      
      Marjorie Sagne      
    - Sara Parise Italië gediskwalificeerd  
      Lara Consolandi      
      Cristina Chiuso      
      Cecilia Vianini      
 
2004 Madrid 1ste Solenne Figues Frankrijk 3:40:67  
      Céline Couderc      
      Aurore Mongel      
      Malia Metella      
    2de Chantal Groot Nederland 3:41:39  
      Inge Dekker      
      Annabel Kosten      
      Marleen Veldhuis      
    3de Johanna Sjöberg Zweden 3:43:54  
      Gabriella Fagundez      
      Josefin Lillhage      
      Cathrin Carlzon      
    4de Svjatlana Chachlova Wit-Rusland 3:43:92  
      Marija Sjtsjerba      
      Hanna Sjtsjerba      
      Alena Popchanka      
    5de Federica Pellegrini Italië 3:45:72  
      Cristina Chiuso      
      Cecilia Vianini      
      Simona Ricciardi      
    6de Tatiana Rouba Bieniarz Spanje 3:46:71  
      Ana Belén Palomo Jiménez      
      María Fuster Martínez      
      Laura Roca Montalà      
    7de Mette Jacobsen Denemarken 3:46:77  
      Jeanette Ottesen      
      Louise Jansen      
      Charlotte Johannsen      
    8ste Dominique Diezi Zwitserland 3:50:62  
      Nicole Zahnd      
      Marjorie Sagne      
      Hanna Miluska      
 
2006 Boedapest 1ste Petra Dallmann Duitsland 3:35:22 WR
      Daniela Götz      
      Britta Steffen      
      Annika Liebs      
    2de Inge Dekker Nederland 3:37:04  
      Chantal Groot      
      Marleen Veldhuis      
      Ranomi Kromowidjojo      
    3de Alena Popchanka Frankrijk 3:38:83  
      Aurore Mongel      
      Céline Couderc      
      Malia Metella      
    4de Josefin Lillhage Zweden 3:41:12  
      Anna-Karin Kammerling      
      Johanna Sjöberg      
      Therese Alshammar      
    5de Melanie Marshall Verenigd Koninkrijk 3:41:44  
      Caitlin McClatchey      
      Rosalind Brett      
      Francesca Halsall      
    6de Cristina Chiuso Italië 3:42:59  
      Francesca Segat      
      Flavia Zoccari      
      Federica Pellegrini      
    7de Emily Vavourakis België 3:45:34  
      Sascha van den Branden      
      Jorina Aerents      
      Tine Bossuyt      
    8ste Tatiana Rouba Bieniarz Spanje 3:45:64  
      María Fuster Martínez      
      Ilune Gorbea Lorenzo      
      María Jésus Palacios Armas      
 
2008 Eindhoven 1ste Inge Dekker Nederland 3:33:62 WR
      Ranomi Kromowidjojo      
      Femke Heemskerk      
      Marleen Veldhuis      
    2de Erika Ferraioli Italië 3:41:06  
      Federica Pellegrini      
      Maria Laura Simonetto      
      Cristina Chiuso      
    3de Claire Hedenskog Zweden 3:41:28  
      Josefin Lillhage      
      Ida Marko-Varga-Mattsson      
      Magdalena Kuras      
    4de Anastasja Aksenova Rusland 3:42:66  
      Kira Volodina      
      Darja Beljakina      
      Olga Kljutsjnikova      
    5de Dar'Ja Stepanjuk Oekraïne 3:44:88  
      Jana Klotsjkova      
      Oksana Serikova      
      Natalija Chudjakova      
    6de Sara Neulanen Finland 3:45:47  
      Hanna-Maria Seppälä      
      Jenni Pienimäki      
      Riia-Rosa Koskelainen      
    7de Jeanette Ottesen Denemarken 3:47:27  
      Louise Jansen      
      Micha Østergaard      
      Kristina Thomsen      
    8ste Seraina Prünte Zwitserland 3:48:56  
      Stephanie Eisenring      
      Laura Noccioli      
      Céline Baillod      
 
2010 Boedapest 1ste Daniela Samulski Duitsland 3:37:72  
      Silke Lippok      
      Lisa Vitting      
      Daniela Schreiber      
    2de Amy Smith Verenigd Koninkrijk 3:38:57  
      Francesca Halsall      
      Jessica Sylvester      
      Joanne Jackson      
    3de Josefin Lillhage Zweden 3:38:81  
      Therese Alshammar      
      Sarah Sjöström      
      Gabriella Fagundez      
    4de Evelyn Verrasztó Hongarije 3:38:98  
      Ágnes Mutina      
      Eszter Dara      
      Katinka Hosszú      
    5de Natalja Popova Rusland 3:39:06  
      Margarita Nesterova      
      Svetlana Fedulova      
      Darja Beljakina      
    6de Saskia de Jonge Nederland 3:39:47  
      Ilse Kraaijeveld      
      Elise Bouwens      
      Femke Heemskerk      
    7de Camille Muffat Frankrijk 3:40:17  
      Aurore Mongel      
      Ophélie-Cyrielle Etienne      
      Coraly Balmy      
    8ste Aleksandra Kovaleva Wit-Rusland 3:48:90  
      Svjatlana Chachlova      
      Jana Parachuskaja      
      Julija Chitraja      

Vorige pagina: 400 meter wisselslag
Volgende pagina: 4 x 200 meter vrije slag