400 meter vrije slag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1927 Bologna 1ste Marie Braun Nederland 6:11:80 ER
    2de Marion Laverty Verenigd Koninkrijk 6:13:60  
    3de Fritzi Löwy Oostenrijk 6:21:00  
    4de Renate Erkens Duitsland 0:00:00  
    5de Marguerite Ledoux Frankrijk 6:42:00  
 
1931 Parijs 1ste Marie Braun Nederland 5:42:00  
    2de Joyce Cooper Verenigd Koninkrijk 5:54:00  
    3de Yvonne Godard Frankrijk 5:55:40  
    4de Truus Baumeister Nederland 6:21:00  
    5de Valerie Davies Verenigd Koninkrijk 6:22:60  
    6de Suzon Delbord Frankrijk 6:46:40  
 
1934 Maagdenburg 1ste Rie Mastenbroek Nederland 5:27:40  
    2de Willy den Ouden Nederland 5:27:40  
    3de Lilli Andersen Denemarken 5:45:10 NR
    4de Solita Solgado Frankrijk 5:50:40  
    5de Celia Wolstenholme Verenigd Koninkrijk 5:50:90  
    6de Louisette Fleuret Frankrijk 5:56:10  
 
1938 Londen 1ste Ragnhild Hveger Denemarken 5:09:00  
    2de Rie van Veen Nederland 5:27:70  
    3de Fernande Caroen België 5:33:40  
    4de Eva Arendt Denemarken 5:38:00  
    5de Irma Schramková Tsjechoslowakije 5:43:40  
    6de Daisy Sheeway Verenigd Koninkrijk 6:03:00  
 
1947 Monte Carlo 1ste Karen Margrete Harup Denemarken 5:18:20  
    2de Catherine Gibson Verenigd Koninkrijk 5:19:80  
    3de Fernande Caroen België 5:20:90  
    4de Hannie Termeulen Nederland 5:21:80  
    5de Fritze Nathansen Denemarken 5:26:80  
    6de Margaret Wellington Verenigd Koninkrijk 5:30:60  
    7de Éva Székely Hongarije 5:31:30  
    8ste A. van Kampen Nederland 5:32:10  
 
1950 Wenen 1ste Greta Andersen Denemarken 5:30:90  
    2de Irma Schuhmacher Nederland 5:31:20  
    3de Colette Thomas Frankrijk 5:37:40  
    4de Hannie Termeulen Nederland 5:37:60  
    5de Branka Loparić Joegoslavië 5:38:40  
    6de Gisela Thidholm Zweden 5:38:90  
    7de Nina van Koeckhoven Denemarken 5:39:10  
 
1954 Turijn 1ste Agata Sebö Hongarije 5:14:40  
    2de Valéria Gyenge Hongarije 5:16:30  
    3de Eša Ligorio Joegoslavië 5:18:70  
    4de Hetty Balkenende Nederland 5:21:60  
    5de Ginette Jany Frankrijk 5:22:90  
    6de Huguette Peeters België 5:26:50  
    7de Christel Werther BRD 5:27:30  
    8ste Tine van Brenk Nederland 5:31:00  
 
1958 Boedapest 1ste Jans Koster Nederland 5:02:60  
    2de Corrie Schimmel Nederland 5:02:60  
    3de Nancy Rae Verenigd Koninkrijk 5:07:70  
    4de Ulvi Voog Sovjetunie 5:13:80  
    5de Karin Larsson Zweden 5:16:30  
    6de Velleda Veschi Italië 5:20:50  
    7de Héda Frost Frankrijk 5:21:20  
    8ste Christel Werther BRD 5:26:50  
 
1962 Leipzig 1ste Adrie Lasterie Nederland 4:52:40  
    2de Ineke Tigelaar Nederland 4:57:30  
    3de Elisabeth Ljunggren Zweden 4:58:10  
    4de Margareta Rylander Zweden 4:58:10  
    5de Elizabeth Long Verenigd Koninkrijk 4:58:20  
    6de Helga Zimmermann DDR 5:05:00  
    7de Annie Vanacker Frankrijk 5:10:60  
    8ste H. Zeier Joegoslavië 5:12:50  
 
1966 Utrecht 1ste Claude Mandonnaud Frankrijk 4:48:20  
    2de Ada Kok Nederland 4:48:70 NR
    3de Tamara Sosnova Sovjetunie 4:50:10  
    4de Jeannie Cave Verenigd Koninkrijk 4:51:60  
    5de Elisabeth Ljunggren Zweden 4:51:90  
    6de Danièle Dorléans Frankrijk 4:54:10  
    7de Jutta Wanke DDR 4:59:30  
    8ste Daniela Beneck Italië 5:00:30  
 
1970 Barcelona 1ste Elke Sehmisch DDR 4:32:90 ER
    2de Gunilla Jonsson Zweden 4:36:80  
    3de Karin Tülling DDR 4:38:00  
    4de Linda de Boer Nederland 4:38:40 NR
    5de Novella Calligaris Italië 4:39:70  
    6de Anke Rijnders Nederland 4:41:20  
    7de Ursula Römer BRD 4:44:00  
    8ste Olga Kudasjova Sovjetunie 4:46:60  
 
1974 Wenen 1ste Angela Franke DDR 4:17:83 ER
    2de Cornelia Dörr DDR 4:19:72  
    3de Novella Calligaris Italië 4:22:92  
    4de José Damen Nederland 4:25:76 NR
    5de Ljudmilla Krutakova Sovjetunie 4:26:68  
    6de Diana Walker Verenigd Koninkrijk 4:29:17  
    7de Laura Bortolotti Italië 4:32:28  
    8ste Helga Wagner BRD 4:32:84  
 
1977 Jönköping 1ste Petra Thümer DDR 4:08:91 WR
    2de Annelies Maas Nederland 4:09:40 NR
    3de Barbara Krause DDR 4:14:39  
    4de Enith Brigitha Nederland 4:15:06  
    5de Cheryl Brazendale Verenigd Koninkrijk 4:22:11  
    6de Susanne Ackum Zweden 4:22:56  
    7de Irina Aksenova Sovjetunie 4:24:50  
    8ste Carine Verbauwen België 4:25:66  
 
1981 Split 1ste Ines Diers DDR 4:08:58 ER
    2de Carmela Schmidt DDR 4:08:71  
    3de Jackie Wilmott Verenigd Koninkrijk 4:15:23  
    4de Ina Beyermann BRD 4:15:46  
    5de Irina Laritsjeva Sovjetunie 4:17:44  
    6de Jutta Kalweit BRD 4:17:47  
    7de Jolande van der Meer Nederland 4:18:03  
    8ste June Croft Verenigd Koninkrijk 4:21:35  
 
1983 Rome 1ste Astrid Strauß DDR 4:08:07 ER
    2de Anke Sonnenbrodt DDR 4:10:37  
    3de Irina Laritsjeva Sovjetunie 4:12:90  
    4de Ina Beyermann BRD 4:13:01  
    5de Andrea Orosz Hongarije 4:14:72  
    6de Jolande van der Meer Nederland 4:15:82  
    7de Sarah Hardcastle Verenigd Koninkrijk 4:17:44  
    8ste Jackie Wilmott Verenigd Koninkrijk 4:19:59  
 
1985 Sofia 1ste Astrid Strauß DDR 4:09:22  
    2de Anke Möhring DDR 4:10:55  
    3de Elena Dendeberova Sovjetunie 4:14:44  
    4de Andrea Orosz Hongarije 4:15:10  
    5de Monika Gyuro Hongarije 4:15:73  
    6de Sarah Hardcastle Verenigd Koninkrijk 4:16:15  
    7de Julia Lebek BRD 4:16:81  
    8ste Petra Zindler BRD 4:17:40  
 
1987 Straatsburg 1ste Heike Friedrich DDR 4:06:39 ER
    2de Astrid Strauß DDR 4:07:71  
    3de Stela Pura Roemenië 4:09:65  
    4de Noemi Lung Roemenië 4:09:75  
    5de Tanya Vannini Italië 4:10:71  
    6de Ruth Gilfillan Verenigd Koninkrijk 4:14:89  
    7de Isabelle Arnould België 4:15:82  
    8ste Cécile Prunier Frankrijk 4:17:64  
 
1989 Bonn 1ste Anke Möhring DDR 4:05:84 ER
    2de Heike Friedrich DDR 4:10:14  
    3de Manuela Melchiorri Italië 4:10:89  
    4de Irene Dalby Noorwegen 4:11:51  
    5de Orietta Patron Italië 4:13:09  
    6de Isabelle Arnould België 4:14:41  
    7de Sandra Cam België 4:16:49  
    8ste Noemi Lung Roemenië 4:19:44  
 
1991 Athene 1ste Irene Dalby Noorwegen 4:11:63  
    2de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 4:12:33  
    3de Cristina Sossi Italië 4:12:35  
    4de Jana Henke Duitsland 4:12:64  
    5de Isabelle Arnould België 4:14:24  
    6de Manuela Melchiorri Italië 4:14:77  
    7de Sandra Cam België 4:17:06  
    8ste Baukje Wiersma Nederland 4:17:62  
 
1993 Sheffield 1ste Dagmar Hase Duitsland 4:10:47  
    2de Kerstin Kielgaß Duitsland 4:12:18  
    3de Irene Dalby Noorwegen 4:12:51  
    4de Malin Nilsson Zweden 4:12:67  
    5de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 4:13:74  
    6de Olga Šplíchalová Tsjechië 4:16:07  
    7de Sarah Hardcastle Verenigd Koninkrijk 4:16:16  
    8ste Olga Kiritsjenko Rusland 4:16:78  
 
1995 Wenen 1ste Franziska van Almsick Duitsland 4:08:37  
    2de Carla Geurts Nederland 4:10:73  
    3de Irene Dalby Noorwegen 4:13:44  
    4de Malin Nilsson Zweden 4:13:66  
    5de Sandra Cam België 4:15:48  
    6de Julia Jung Duitsland 4:15:98  
    7de Kirsten Vlieghuis Nederland 4:16:14  
    8ste Carla Negrea Roemenië 4:19:18  
 
1997 Sevilla 1ste Dagmar Hase Duitsland 4:09:58  
    2de Michelle Smith Ierland 4:10:50  
    3de Kerstin Kielgaß Duitsland 4:10:89  
    4de Carla Geurts Nederland 4:11:23  
    5de Kirsten Vlieghuis Nederland 4:13:51  
    6de Nadezjda Tsjemezova Rusland 4:13:81  
    7de Simona Paduraru Roemenië 4:13:87  
    8ste Olena Lapunova Oekraïne 4:14:89  
 
1999 Istanbul 1ste Camelia Potec Roemenië 4:08:09  
    2de Kerstin Kielgaß Duitsland 4:08:57  
    3de Jana Klotsjkova Oekraïne 4:10:11  
    4de Kirsten Vlieghuis Nederland 4:10:90  
    5de Carla Geurts Nederland 4:12:58  
    6de Simona Paduraru Roemenië 4:16:58  
    7de Hannah Stockbauer Duitsland 4:17:25  
    8ste Jana Pechanová Tsjechië 4:21:55  
 
2000 Helsinki 1ste Jana Klotsjkova Oekraïne 4:09:41  
    2de Natalja Baranovskaja Wit-Rusland 4:11:37  
    3de Camelia Potec Roemenië 4:11:76  
    4de Kirsten Vlieghuis Nederland 4:12:68  
    5de Simona Paduraru Roemenië 4:12:94  
    6de Maria-Angels Bardina Vidal Spanje 4:15:15  
    7de Chantal Strasser Zwitserland 4:15:17  
    8ste Laetitia Choux Frankrijk 4:20:76  
 
2002 Berlijn 1ste Jana Klotsjkova Oekraïne 4:07:10  
    2de Éva Risztov Hongarije 4:07:24  
    3de Camelia Potec Roemenië 4:09:49  
    4de Simona Paduraru Roemenië 4:09:59  
    5de Jana Henke Duitsland 4:10:21  
    6de Irina Ufimtseva Rusland 4:10:38  
    7de Hannah Stockbauer Duitsland 4:11:62  
    8ste Èrika Villaécija García Spanje 4:13:51  
 
2004 Madrid 1ste Laure Manaudou Frankrijk 4:07:90  
    2de Camelia Potec Roemenië 4:09:31  
    3de Jana Klotsjkova Oekraïne 4:10:53  
    4de Simona Paduraru Roemenië 4:10:86  
    5de Èrika Villaécija García Spanje 4:12:89  
    6de Melissa Caballero Ayasse Spanje 4:15:58  
    7de Anja Čarman Slovenië 4:16:18  
    8ste Lotte Friis Denemarken 4:17:23  
 
2006 Boedapest 1ste Laure Manaudou Frankrijk 4:02:13 WR
    2de Joanne Jackson Verenigd Koninkrijk 4:07:76  
    3de Caitlin McClatchey Verenigd Koninkrijk 4:08:13  
    4de Alessia Filippi Italië 4:08:43  
    5de Camelia Potec Roemenië 4:09:17  
    6de Arantxa Ramos Plasencia Spanje 4:11:44  
    7de Sophie Huber Frankrijk 4:12:60  
    8ste Katinka Hosszú Hongarije 4:17:12  
 
2008 Eindhoven 1ste Federica Pellegrini Italië 4:01:53 WR
    2de Coraly Balmy Frankrijk 4:04:15  
    3de Camelia Potec Roemenië 4:05:62  
    4de Alessia Filippi Italië 4:09:12  
    5de Èrika Villaécija García Spanje 4:09:88  
    6de Gabriella Fagundez Zweden 4:10:20  
    7de Lotte Friis Denemarken 4:10:38  
    8ste Flavia Rigamonti Zwitserland 4:12:67  
 
2010 Boedapest 1ste Rebecca Adlington Verenigd Koninkrijk 4:04:55  
    2de Ophélie-Cyrielle Etienne Frankrijk 4:05:40  
    3de Lotte Friis Denemarken 4:07:10  
    4de Camelia Potec Roemenië 4:07:81  
    5de Joanne Jackson Verenigd Koninkrijk 4:09:14  
    6de Coraly Balmy Frankrijk 4:09:72  
    7de Èrika Villaécija García Spanje 4:09:73  
    8ste Patricia Castro Ortega Spanje 4:10:11  

Vorige pagina: 200 meter vrije slag
Volgende pagina: 800 meter vrije slag