400 meter wisselslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1962 Leipzig 1ste Adrie Lasterie Nederland 5:27:80 ER
    2de Anita Lonsbrough Verenigd Koninkrijk 5:32:30  
    3de Márta Egerváry Hongarije 5:33:30  
    4de Marianne Heemskerk Nederland 5:35:10  
    5de Harriet Blank DDR 5:40:30  
    6de Gisela Nüssler DDR 5:45:20  
    7de Elisabeth Ljunggren Zweden 5:45:90  
    8ste Svetlana Babanina Sovjetunie 5:54:20  
 
1966 Utrecht 1ste Betty Heukels Nederland 5:25:00 ER
    2de Heidi Pechstein DDR 5:26:00  
    3de Ljudmila Kasiyeva Sovjetunie 5:28:40  
    4de Veronika Holletz DDR 5:30:70  
    5de Svetlana Babanina Sovjetunie 5:31:50  
    6de Elisabeth Ljunggren Zweden 5:37:80  
    7de Danièle Dorléans Frankrijk 5:38:00  
    8ste Judith Turnbull Verenigd Koninkrijk 5:44:30  
 
1970 Barcelona 1ste Evelyn Stolze DDR 5:07:00 ER
    2de Brigitte Schuchardt DDR 5:18:30  
    3de Shelagh Ratcliffe Verenigd Koninkrijk 5:19:60  
    4de Nina Petrova Sovjetunie 5:19:90  
    5de Lidija Milenina Sovjetunie 5:21:90  
    6de Gerda Lassooij Nederland 5:21:90  
    7de Jaroslava Slavíčková Tsjechoslowakije 5:23:60  
    8ste Hennie Penterman Nederland 5:24:20  
 
1974 Wenen 1ste Ulrike Tauber DDR 4:52:42 WR
    2de Gudrun Wegner DDR 4:58:78  
    3de Susan Richardson Verenigd Koninkrijk 5:06:71  
    4de Novella Calligaris Italië 5:08:20  
    5de Anita Zarnowiecki Zweden 5:08:96  
    6de Natalja Popova Sovjetunie 5:10:59  
    7de Debbie Simpson Verenigd Koninkrijk 5:13:25  
    8ste Paola Morozzi Italië 5:15:14  
 
1977 Jönköping 1ste Ulrike Tauber DDR 4:45:22  
    2de Sabine Kahle DDR 4:50:70  
    3de Sharron Davies Verenigd Koninkrijk 4:54:95  
    4de Ann-Sofie Roos Zweden 4:58:85  
    5de Olga Klevakina Sovjetunie 4:58:87  
    6de Susanne Nielsen Denemarken 5:03:15  
    7de Agnes Jansen Nederland 5:07:92  
    8ste Marita Karlsen Noorwegen 5:08:20  
 
1981 Split 1ste Petra Schneider DDR 4:39:30  
    2de Ute Geweniger DDR 4:45:43  
    3de Agnieszka Czopek Polen 4:50:75  
    4de Petra Zindler BRD 4:52:34  
    5de Katrine Bomstad Noorwegen 4:52:75  
    6de Grazyna Dziedzic Polen 4:53:57  
    7de Klara Gulyas Hongarije 4:56:63  
    8ste Sofia Kraft Zweden 4:57:72  
 
1983 Rome 1ste Kathleen Nord DDR 4:39:95  
    2de Petra Schneider DDR 4:40:34  
    3de Petra Zindler BRD 4:47:90  
    4de Cinzia Savi Scarponi Italië 4:48:88  
    5de Elena Dendeberova Sovjetunie 4:49:43  
    6de Irina Gerasimova Sovjetunie 4:52:99  
    7de Birgit Lohberg-Schulz BRD 4:53:93  
    8ste Katrine Bomstad Noorwegen 4:57:29  
 
1985 Sofia 1ste Kathleen Nord DDR 4:47:08  
    2de Cornelia Sirch DDR 4:48:73  
    3de Sonja Blagoeva Bulgarije 4:50:69  
    4de Noemi Lung Roemenië 4:50:92  
    5de Birgit Lohberg-Schulz BRD 4:51:95  
    6de Roberta Felotti Italië 4:52:53  
    7de Petra Zindler BRD 4:53:45  
    8ste Monika Gyuro Hongarije 4:55:23  
 
1987 Straatsburg 1ste Noemi Lung Roemenië 4:40:21  
    2de Elena Dendeberova Sovjetunie 4:42:62  
    3de Kathleen Nord DDR 4:44:09  
    4de Cornelia Seithe DDR 4:45:53  
    5de Roberta Felotti Italië 4:47:90  
    6de Birgit Lohberg-Schulz BRD 4:53:01  
    7de Anette Philipsson Zweden 4:52:73  
    8ste Antoaneta Strumenlieva Bulgarije 4:56:27  
 
1989 Bonn 1ste Daniela Hunger DDR 4:41:82  
    2de Krisztina Egerszegi Hongarije 4:44:75  
    3de Grit Müller DDR 4:46:06  
    4de Noemi Lung Roemenië 4:46:75  
    5de Anamarija Petričević Joegoslavië 4:51:34  
    6de Julija Bogatsjeva Sovjetunie 4:52:55  
    7de Sandra Cam België 4:54:03  
    8ste Núria Castelló Marrugat Spanje 4:56:28  
 
1991 Athene 1ste Krisztina Egerszegi Hongarije 4:39:78  
    2de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 4:44:67  
    3de Ewa Synowska Polen 4:47:92  
    4de Sabine Herbst Duitsland 4:49:85  
    5de Darja Sjmeleva Sovjetunie 4:50:55  
    6de Irene Dalby Noorwegen 4:50:68  
    7de Annalisa Nisiro Italië 4:55:72  
    - Céline Bonnet Frankrijk gediskwalificeerd  
 
1993 Sheffield 1ste Krisztina Egerszegi Hongarije 4:39:55  
    2de Darja Sjmeleva Rusland 4:44:91  
    3de Hana Černá-Netrefová Tsjechië 4:46:37  
    4de Petra Haussmann Duitsland 4:46:43  
    5de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 4:46:87  
    6de Silvia Parera Carrau Spanje 4:47:21  
    7de Lourdes Becarra Portero Spanje 4:48:29  
    8ste Britta Vestergaard Denemarken 4:49:38  
 
1995 Wenen 1ste Krisztina Egerszegi Hongarije 4:40:33  
    2de Michelle Smith Ierland 4:42:81  
    3de Cathleen Rund Duitsland 4:46:22  
    4de Hana Černá-Netrefová Tsjechië 4:46:44  
    5de Silvia Parera Carrau Spanje 4:49:94  
    6de Darja Sjmeleva Rusland 4:50:31  
    7de Lourdes Becarra Portero Spanje 4:52:28  
    8ste Martina Nemec Oostenrijk 4:52:86  
 
1997 Sevilla 1ste Michelle Smith Ierland 4:42:08  
    2de Jana Klotsjkova Oekraïne 4:43:07  
    3de Hana Černá-Netrefová Tsjechië 4:44:05  
    4de Sabine Herbst Duitsland 4:44:48  
    5de Oksana Verevka Rusland 4:47:59  
    6de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 4:48:73  
    7de Lourdes Becarra Portero Spanje 4:50:47  
    8ste Natalja Kozlova Rusland 4:52:92  
 
1999 Istanbul 1ste Jana Klotsjkova Oekraïne 4:38:14  
    2de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 4:40:98  
    3de Hana Černá-Netrefová Tsjechië 4:45:45  
    4de Simona Paduraru Roemenië 4:48:63  
    5de Sabine Herbst Duitsland 4:49:61  
    6de Lourdes Becarra Portero Spanje 4:50:05  
    7de Katia Sarakatsani Griekenland 4:51:65  
    8ste Yseult Gervy België 4:53:14  
 
2000 Helsinki 1ste Jana Klotsjkova Oekraïne 4:39:78  
    2de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 4:41:64  
    3de Yseult Gervy België 4:46:15  
    4de Nicole Hetzer Duitsland 4:47:92  
    5de Hana Černá-Netrefová Tsjechië 4:48:04  
    6de Sabine Herbst Duitsland 4:48:56  
    7de Simona Paduraru Roemenië 4:50:26  
    8ste Lourdes Becarra Portero Spanje 4:51:36  
 
2002 Berlijn 1ste Jana Klotsjkova Oekraïne 4:35:10  
    2de Éva Risztov Hongarije 4:36:17  
    3de Nicole Hetzer Duitsland 4:42:22  
    4de Mirjana Bosevska Macedonië 4:46:42  
    5de Diana Remenyi Hongarije 4:46:63  
    6de Simona Paduraru Roemenië 4:46:81  
    7de Sara Nordenstam Zweden 4:49:27  
    8ste Federica Biscia Italië 4:50:69  
 
2004 Madrid 1ste Jana Klotsjkova Oekraïne 4:38:52  
    2de Éva Risztov Hongarije 4:40:34  
    3de Anja Klinar Slovenië 4:46:05  
    4de Zsuzsanna Jakabos Hongarije 4:48:13  
    5de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 4:49:37  
    6de Jana Martynova Rusland 4:51:27  
    7de Alessia Filippi Italië 4:51:50  
    8ste Vasiliki Angelopoulou Griekenland 4:53:98  
 
2006 Boedapest 1ste Alessia Filippi Italië 4:35:80  
    2de Nicole Hetzer Duitsland 4:37:97  
    3de Katarzyna Baranowska Polen 4:40:02  
    4de Zsuzsanna Jakabos Hongarije 4:42:75  
    5de Jana Martynova Rusland 4:44:04  
    6de Rebecca Cooke Verenigd Koninkrijk 4:45:13  
    7de Hannah Miley Verenigd Koninkrijk 4:47:51  
    8ste Julie Hjorth-Hansen Denemarken 4:47:51  
 
2008 Eindhoven 1ste Alessia Filippi Italië 4:36:68  
    2de Katinka Hosszú Hongarije 4:37:43  
    3de Jana Martynova Rusland 4:37:86  
    4de Zsuzsanna Jakabos Hongarije 4:38:61  
    5de Katarzyna Baranowska Polen 4:40:93  
    6de Anja Klinar Slovenië 4:42:12  
    7de Julie Hjorth-Hansen Denemarken 4:46:03  
    8ste Mireia Belmonte García Spanje 4:47:56  
 
2010 Boedapest 1ste Hannah Miley Verenigd Koninkrijk 4:33:09  
    2de Katinka Hosszú Hongarije 4:36:43  
    3de Zsuzsanna Jakabos Hongarije 4:37:92  
    4de Anja Klinar Slovenië 4:38:13  
    5de Jana Martynova Rusland 4:42:50  
    6de Sara Nordenstam Noorwegen 4:43:00  
    7de Grainne Murphy Ierland 4:43:45  
    8ste Barbora Závadová Tsjechië 4:45:24  

Vorige pagina: 200 meter wisselslag
Volgende pagina: 4 x 100 meter vrije slag