800 meter vrije slag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1970 Barcelona 1ste Karin Neugebauer DDR 9:29:10 ER
    2de Linda de Boer Nederland 9:35:70 NR
    3de Novella Calligaris Italië 9:38:80  
    4de Ursula Römer BRD 9:40:80  
    5de Karin Tülling DDR 9:41:90  
    6de Astrid Verver Nederland 9:42:90  
    7de María Paz Corominas Guerin Spanje 9:48:90  
    8ste Olga Kudasjova Sovjetunie 9:53:80  
 
1974 Wenen 1ste Cornelia Dörr DDR 8:52:45 ER
    2de Novella Calligaris Italië 8:57:93  
    3de Gudrun Wegner DDR 8:59:79  
    4de José Damen Nederland 9:00:99 NR
    5de Ljudmilla Krutakova Sovjetunie 9:11:93  
    6de Carine Verbauwen België 9:13:51  
    7de Else Gunsten Zweden 9:14:05  
    8ste Ada Pors Nederland 9:14:08  
 
1977 Jönköping 1ste Petra Thümer DDR 8:38:32  
    2de Annelies Maas Nederland 8:39:93  
    3de Marina Altmann DDR 8:52:94  
    4de Agnes Jansen Nederland 8:58:27  
    5de Carine Verbauwen België 8:58:54  
    6de Natalja Popova Sovjetunie 8:58:75  
    7de Lindsay Benko Verenigd Koninkrijk 9:02:87  
    8ste Susanne Ackum Zweden 9:10:74  
 
1981 Split 1ste Carmela Schmidt DDR 8:32:79  
    2de Ines Diers DDR 8:32:89  
    3de Jackie Wilmott Verenigd Koninkrijk 8:37:22  
    4de Irina Laritsjeva Sovjetunie 8:44:12  
    5de Jolande van der Meer Nederland 8:44:28  
    6de Irina Aksenova Sovjetunie 8:50:69  
    7de Jutta Kalweit BRD 8:51:40  
    8ste Sofia Dara Griekenland 8:57:36  
 
1983 Rome 1ste Astrid Strauß DDR 8:32:12  
    2de Anke Sonnenbrodt DDR 8:37:72  
    3de Sarah Hardcastle Verenigd Koninkrijk 8:40:44  
    4de Jolande van der Meer Nederland 8:40:77  
    5de Carla Lasi Italië 8:43:40  
    6de Ina Beyermann BRD 8:48:21  
    7de Irina Laritsjeva Sovjetunie 8:49:20  
    8ste Anca Pătrăşcoiu Roemenië 9:01:14  
 
1985 Sofia 1ste Astrid Strauß DDR 8:32:45  
    2de Sarah Hardcastle Verenigd Koninkrijk 8:32:57  
    3de Anke Möhring DDR 8:40:82  
    4de Pernille Nimb Denemarken 8:45:55  
    5de Monika Gyuro Hongarije 8:46:54  
    6de Carla Lasi Italië 8:50:09  
    7de Julia Lebek BRD 8:50:68  
    8ste Jolande van der Meer Nederland 8:52:45  
 
1987 Straatsburg 1ste Anke Möhring DDR 8:19:53 WR
    2de Astrid Strauß DDR 8:32:24  
    3de Judith Csabai Hongarije 8:37:71  
    4de Isabelle Arnould België 8:38:33  
    5de Noemi Lung Roemenië 8:39:07  
    6de Karyn Fauré Frankrijk 8:42:25  
    7de Manuela Melchiorri Italië 8:42:31  
    8ste Antoaneta Strumenlieva Bulgarije 8:42:43  
 
1989 Bonn 1ste Anke Möhring DDR 8:23:99  
    2de Astrid Strauß DDR 8:28:24  
    3de Irene Dalby Noorwegen 8:28:59  
    4de Cristina Sossi Italië 8:28:92  
    5de Manuela Melchiorri Italië 8:36:57  
    6de Heike Lünenschloß BRD 8:45:98  
    7de Isabelle Arnould België 8:47:68  
    8ste Karyn Fauré Frankrijk 8:53:01  
 
1991 Athene 1ste Irene Dalby Noorwegen 8:32:08  
    2de Jana Henke Duitsland 8:32:25  
    3de Cristina Sossi Italië 8:33:79  
    4de Manuela Melchiorri Italië 8:42:67  
    5de Isabelle Arnould België 8:44:70  
    6de Olga Šplíchalová Tsjechoslowakije 8:47:14  
    7de Grit Müller Duitsland 8:48:19  
    8ste Baukje Wiersma Nederland 8:49:36  
 
1993 Sheffield 1ste Jana Henke Duitsland 8:32:47  
    2de Irene Dalby Noorwegen 8:33:77  
    3de Olga Šplíchalová Tsjechië 8:36:59  
    4de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 8:39:11  
    5de Malin Nilsson Zweden 8:39:76  
    6de Sarah Hardcastle Verenigd Koninkrijk 8:40:45  
    7de Cornelia Seithe Duitsland 8:41:17  
    8ste Kirsten Vlieghuis Nederland 8:47:51  
 
1995 Wenen 1ste Julia Jung Duitsland 8:36:08  
    2de Jana Henke Duitsland 8:36:68  
    3de Irene Dalby Noorwegen 8:38:82  
    4de Kirsten Vlieghuis Nederland 8:40:06  
    5de Carla Geurts Nederland 8:40:08  
    6de Sarah Cam België 8:46:27  
    7de Sarah Hardcastle Verenigd Koninkrijk 8:46:59  
    8ste Olga Šplíchalová Tsjechië 8:56:19  
 
1997 Sevilla 1ste Kerstin Kielgaß Duitsland 8:34:41  
    2de Carla Geurts Nederland 8:36:14  
    3de Jana Henke Duitsland 8:39:93  
    4de Kristýna Kyněrová Tsjechië 8:45:74  
    5de Flavia Rigamonti Zwitserland 8:48:30  
    6de Anna Simoni Italië 8:49:57  
    7de Sarah Collings Verenigd Koninkrijk 8:50:42  
    8ste Maria-Angels Bardina Vidal Spanje 8:53:92  
 
1999 Istanbul 1ste Hannah Stockbauer Duitsland 8:33:79  
    2de Kirsten Vlieghuis Nederland 8:35:19  
    3de Jana Henke Duitsland 8:37:06  
    4de Flavia Rigamonti Zwitserland 8:37:14  
    5de Carla Geurts Nederland 8:40:59  
    6de Sarah Collings Verenigd Koninkrijk 8:44:41  
    7de Margaretha Pedder Verenigd Koninkrijk 8:47:03  
    8ste Tatjana Michajlova Rusland 8:47:22  
 
2000 Helsinki 1ste Flavia Rigamonti Zwitserland 8:29:16  
    2de Chantal Strasser Zwitserland 8:31:36  
    3de Kirsten Vlieghuis Nederland 8:37:94  
    4de Rebecca Cooke Verenigd Koninkrijk 8:46:71  
    5de Adi Bichman Israël 8:47:98  
    6de Maria-Angels Bardina Vidal Spanje 8:48:20  
    7de Mirjana Bosevska Macedonië 8:48:35  
    8ste Ingrid Bourre Frankrijk 8:51:25  
 
2002 Berlijn 1ste Jana Henke Duitsland 8:23:83  
    2de Éva Risztov Hongarije 8:28:06  
    3de Hannah Stockbauer Duitsland 8:30:97  
    4de Olga Beresneva Oekraïne 8:34:29  
    5de Irina Ufimtseva Rusland 8:36:69  
    6de Simona Paduraru Roemenië 8:36:70  
    7de Flavia Rigamonti Zwitserland 8:40:29  
    8ste Marion Perrotin Frankrijk 8:45:56  
 
2004 Madrid 1ste Èrika Villaécija García Spanje 8:31:26  
    2de Anja Čarman Slovenië 8:37:10  
    3de Camelia Potec Roemenië 8:37:56  
    4de Simona Paduraru Roemenië 8:37:71  
    5de Melissa Caballero Ayasse Spanje 8:44:28  
    6de Marianna Lymperta Griekenland 8:45:03  
    7de Lotte Friis Denemarken 8:48:51  
    8ste Simona Ricciardi Italië 8:49:22  
 
2006 Boedapest 1ste Laure Manaudou Frankrijk 8:19:29 ER
    2de Rebecca Adlington Verenigd Koninkrijk 8:27:88  
    3de Rebecca Cooke Verenigd Koninkrijk 8:28:40  
    4de Flavia Rigamonti Zwitserland 8:30:51  
    5de Sophie Huber Frankrijk 8:30:81  
    6de Camelia Potec Roemenië 8:36:30  
    7de Ionela Cozma Roemenië 8:37:70  
    8ste Lotte Friis Denemarken 8:40:61  
 
2008 Eindhoven 1ste Alessia Filippi Italië 8:23:50  
    2de Èrika Villaécija García Spanje 8:24:08  
    3de Camelia Potec Roemenië 8:25:28  
    4de Flavia Rigamonti Zwitserland 8:26:16  
    5de Lotte Friis Denemarken 8:28:16  
    6de Sophie Huber Frankrijk 8:32:59  
    7de Elena Sokolova Rusland 8:33:62  
    8ste Réka Nagy Hongarije 8:46:62  
 
2010 Boedapest 1ste Lotte Friis Denemarken 8:23:27  
    2de Ophélie-Cyrielle Etienne Frankrijk 8:24:00  
    3de Federica Pellegrini Italië 8:24:99  
    4de Grainne Murphy Ierland 8:25:04  
    5de Camelia Potec Roemenië 8:26:81  
    6de Èrika Villaécija García Spanje 8:27:07  
    7de Rebecca Adlington Verenigd Koninkrijk 8:27:48  
    8ste Eider Santamaria Marin Spanje 8:42:62  

Vorige pagina: 400 meter vrije slag
Volgende pagina: 1500 meter vrije slag