200 meter schoolslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1924 Parijs 1ste Lucy Morton Verenigd Koninkrijk 3:33:20  
    2de Agnes Geraghty Verenigde Staten 3:34:00  
    3de Gladys Carson Verenigd Koninkrijk 3:35:40  
    4de Wivan Pettersson Zweden 3:37:60  
    5de Irene Gilbert Verenigd Koninkrijk 3:38:00  
    6de Laure Koster Luxemburg 3:39:20  
    7de Hjördis Töpel Zweden 3:47:60  
 
1928 Amsterdam 1ste Hildegard Schrader Duitsland 3:12:60  
    2de Marie Baron Nederland 3:15:20  
    3de Lotto Mühe Duitsland 3:17:60  
    4de Else Jacobsen Denemarken 3:19:00  
    5de Margaret Hoffman Verenigde Staten 3:19:20  
    6de Brita Hazelius Zweden 3:23:00  
 
1932 Los Angeles 1ste Clare Dennis Australië 3:06:30 OR
    2de Hideko Maehata Japan 3:06:40  
    3de Else Jacobsen Denemarken 3:07:10  
    4de Margery Hinton Verenigd Koninkrijk 3:11:70  
    5de Margaret Hoffman Verenigde Staten 3:11:80  
    6de Anne Govednik Verenigde Staten 3:16:00  
    7de Jane Cadwell Verenigde Staten 3:18:20  
 
1936 Berlijn 1ste Hideko Maehata Japan 3:03:60  
    2de Martha Genenger Duitsland 3:04:20  
    3de Inge Sørensen Denemarken 3:07:80  
    4de Johanna Hölzner Duitsland 3:09:50  
    5de Jopie Waalberg Nederland 3:09:50  
    6de Doris Storey Verenigd Koninkrijk 3:09:70  
    7de Jenny Kastein Nederland 3:12:80  
 
1948 Londen 1ste Nel van Vliet Nederland 2:57:20  
    2de Nancy Lyons Australië 2:57:70  
    3de Éva Novák Hongarije 3:00:20  
    4de Éva Székely Hongarije 3:02:50  
    5de Jannie de Groot Nederland 3:06:20  
    6de Elizabeth Church Verenigd Koninkrijk 3:06:10  
    7de Tonnie Hom Nederland 3:07:50  
    8ste Jytte Hansen Denemarken 3:08:10  
 
1952 Helsinki 1ste Éva Székely Hongarije 2:51:70 OR
    2de Éva Novák Hongarije 2:54:40  
    3de Helen Gordon Verenigd Koninkrijk 2:57:60  
    4de Klára Killermann Hongarije 2:57:60  
    5de Jytte Hansen Denemarken 2:57:80  
    6de Maria Gavrisj Sovjetunie 2:58:90  
    7de Ulla-Britt Eklund Zweden 3:01:80  
    8ste Nel Garritsen Nederland 3:02:10  
 
1956 Melbourne 1ste Ursula Happe Duitsland 2:53:10 OR
    2de Éva Székely Hongarije 2:54:80  
    3de Eva-Maria ten Elsen Duitsland 2:55:10  
    4de Vinka Jericevic Joegoslavië 2:55:80  
    5de Klára Killermann Hongarije 2:56:10  
    6de Helen McKay Verenigd Koninkrijk 2:56:10  
    7de Mary Sears Verenigde Staten 2:57:20  
    8ste Christine Gosden Verenigd Koninkrijk 2:59:20  
 
1960 Rome 1ste Anita Lonsbrough Verenigd Koninkrijk 2:49:50 WR
    2de Wiltrud Urselmann Duitsland 2:50:00  
    3de Barbara Göbel Duitsland 2:53:60  
    4de Ada den Haan Nederland 2:54:40  
    5de Gretta Kok Nederland 2:54:60  
    6de Anne Warner Verenigde Staten 2:55:40  
    7de Patty Kempner Verenigde Staten 2:55:50  
    8ste Dorrit Kristensen Denemarken 2:55:70  
 
1964 Tokio 1ste Galina Prozumensjtsjikova Sovjetunie 2:46:40 OR
    2de Claudia Kolb Verenigde Staten 2:47:60  
    3de Svetlana Babanina Sovjetunie 2:48:60  
    4de Stella Mitchell Verenigd Koninkrijk 2:49:00  
    5de Jill Slattery Verenigd Koninkrijk 2:49:60  
    6de Bärbel Grimmer Duitsland 2:51:00  
    7de Klenie Bimolt Nederland 2:51:30  
    8ste Ursula Küper Duitsland 2:53:90  
 
1968 Mexico 1ste Sharon Wichman Verenigde Staten 2:44:40 OR
    2de Ðurdica Bjedov Joegoslavië 2:46:40  
    3de Galina Prozumensjtsjikova Sovjetunie 2:47:00  
    4de Alla Grebennikova Sovjetunie 2:47:10  
    5de Cathy Jamison Verenigde Staten 2:48:40  
    6de Svetlana Babanina Sovjetunie 2:48:40  
    7de Chieno Shibata Japan 2:51:50  
    8ste Ana Norbis Uruguay 2:51:90  
 
1972 München 1ste Beverley Whitfield Australië 2:41:71 OR
    2de Dana Schoenfield Verenigde Staten 2:42:05  
    3de Galina Prozumensjtsjikova Sovjetunie 2:42:36  
    4de Claudia Clevenger Verenigde Staten 2:42:88  
    5de Petra Nows Duitsland 2:43:38  
    6de Ágnes Kaczander Hongarije 2:43:41  
    7de Ljudmila Porubajko Sovjetunie 2:44:48  
    8ste Éva Kiss Hongarije 2:45:12  
 
1976 Montréal 1ste Marina Kosjevaja Sovjetunie 2:33:35 WR
    2de Marina Jurtsjenja Sovjetunie 2:36:08  
    3de Ljubov Rusanova Sovjetunie 2:36:22  
    4de Hannelore Anke DDR 2:36:49  
    5de Karla Linke DDR 2:36:97  
    6de Carola Nitschke DDR 2:38:27  
    7de Margaret Kelly Verenigd Koninkrijk 2:38:37  
    8ste Deborah Rudd Verenigd Koninkrijk 2:39:01  
 
1980 Moskou 1ste Lina Kaciušyté Sovjetunie 2:29:54 OR
    2de Svetlana Varganova Sovjetunie 2:29:61  
    3de Julija Bogdanova Sovjetunie 2:32:39  
    4de Susanne Nielsson Denemarken 2:32:75  
    5de Irena Fleissnerová Tsjechoslowakije 2:33:23  
    6de Ute Geweniger DDR 2:34:34  
    7de Bettina Löbel DDR 2:34:51  
    8ste Sylvia Rinka DDR 2:35:38  
 
1984 Los Angeles 1ste Anne Ottenbrite Canada 2:30:38  
    2de Susan Rapp Verenigde Staten 2:31:15  
    3de Ingrid Lempereur België 2:31:40  
    4de Hiroko Nagasaki Japan 2:32:93  
    5de Sharon Kellett Australië 2:33:60  
    6de Ute Hasse BRD 2:33:82  
    7de Susannah Brownsdon Verenigd Koninkrijk 2:35:07  
    8ste Kim Rhodenbaugh Verenigde Staten 2:35:51  
 
1988 Seoul 1ste Silke Hörner DDR 2:26:71 WR
    2de Xiaomin Huang China 2:27:49  
    3de Antoaneta Frenkeva Bulgarije 2:28:34  
    4de Tanja Bogomilova-Dangalakova Bulgarije 2:28:43  
    5de Julija Bogatsjeva Sovjetunie 2:28:54  
    6de Ingrid Lempereur België 2:29:42  
    7de Allison Higson Canada 2:29:60  
    8ste Manuela Dalla Valle Italië 2:29:86  
 
1992 Barcelona 1ste Kyoko Iwasaki Japan 2:26:65 OR
    2de Li Lin China 2:26:85  
    3de Anita Nall Verenigde Staten 2:26:88  
    4de Elena Rudkovskaja Gemenebest van Onafhankelijke Staten 2:28:47  
    5de Guylaine Cloutier Canada 2:29:88  
    6de Nathalie Giguère Canada 2:30:11  
    7de Manuela Dalla Valle Italië 2:31:21  
    8ste Alicja Pęczak Polen 2:31:76  
 
1996 Atlanta 1ste Penelope Heyns Zuid-Afrika 2:25:41  
    2de Amanda Beard Verenigde Staten 2:25:75  
    3de Ágnes Kovács Hongarije 2:26:57  
    4de Samantha Riley Australië 2:27:91  
    5de Masami Tanaka Japan 2:28:05  
    6de Nadine Neumann Australië 2:28:34  
    7de Brigitte Becue België 2:28:36  
    8ste Christin Petelski Canada 2:31:45  
 
2000 Sydney 1ste Ágnes Kovács Hongarije 2:24:35 OR
    2de Kristy Kowal Verenigde Staten 2:24:56  
    3de Amanda Beard Verenigde Staten 2:25:35  
    4de Hui Qi China 2:25:36  
    5de Olga Bakaldina Rusland 2:25:47  
    6de Sarah Poewe Zuid-Afrika 2:25:72  
    7de Masami Tanaka Japan 2:26:98  
    8ste Xuejuan Luo China 2:27:33  
 
2004 Athene 1ste Amanda Beard Verenigde Staten 2:23:37 OR
    2de Leisel Jones Australië 2:23:60  
    3de Anne Poleska Duitsland 2:25:82  
    4de Masami Tanaka Japan 2:25:87  
    5de Ágnes Kovács Hongarije 2:26:12  
    6de Hui Qi China 2:26:35  
    7de Mirna Jukić Oostenrijk 2:26:36  
    8ste Brooke Hanson Australië 2:26:39  
 
2008 Peking 1ste Rebecca Soni Verenigde Staten 2:20:22 WR
    2de Leisel Jones Australië 2:22:05  
    3de Sara Nordenstam Noorwegen 2:23:02 ER
    4de Mirna Jukić Oostenrijk 2:23:24  
    5de Julija Efimova Rusland 2:23:76  
    6de Annamay Pierse Canada 2:23:77  
    7de Rie Kaneto Japan 2:25:14  
    8ste Megumi Taneda Japan 2:25:23  

Vorige pagina: 100 meter schoolslag
Volgende pagina: 100 meter vlinderslag