100 meter vrije slag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1896 Athene 1ste Alfréd Hajós Hongarije 1:22:10  
    2de Otto Herschmann Oostenrijk 1:22:80  
    4de Georgios Anninos Griekenland 0:00:00  
    4de Efstathios Chorophas Griekenland 0:00:00  
    4de Alexandros Khrisafos Griekenland 0:00:00  
    4de Gardner Williams Verenigde Staten 0:00:00  
 
1908 Londen 1ste Charles Daniels Verenigde Staten 1:05:60 WR
    2de Zoltán Halmay Hongarije 1:06:20  
    3de Harald Julin Zweden 1:08:00  
    - Leslie Rich Verenigde Staten geen tijd  
 
1912 Stockholm 1ste Duke Kahanamoku Verenigde Staten 1:03:40  
    2de Cecil Healy Australië 1:04:60  
    3de Kenneth Huszagh Verenigde Staten 1:05:60  
    4de Kurt Bretting Duitsland 1:05:80  
    5de Walter Ramme Duitsland 1:06:40  
    - William Longworth Australië geen start  
 
1920 Antwerpen 1ste Duke Kahanamoku Verenigde Staten 1:01:40  
    2de Pua Kela Kealoha Verenigde Staten 1:02:60  
    3de William Harris Verenigde Staten 1:03:00  
    4de William Herald Australië 1:03:80  
 
1924 Parijs 1ste Johnny Weissmuller Verenigde Staten 0:59:00 OR
    2de Duke Kahanamoku Verenigde Staten 1:01:40  
    3de Samuel Kahanamoku Verenigde Staten 1:01:80  
    4de Arne Borg Zweden 1:02:00  
    5de Katsuo Takaishi Japan 1:03:00  
    - Orvar Trolle Zweden geen tijd  
 
1928 Amsterdam 1ste Johnny Weissmuller Verenigde Staten 0:58:60 OR
    2de István Bárány Hongarije 0:59:80  
    3de Katsuo Takaishi Japan 1:00:00  
    4de George Kojac Verenigde Staten 1:00:80  
    5de Walter Laufer Verenigde Staten 1:01:00  
    6de Walter Spence Canada 1:01:40  
    7de Alberto Zorilla Argentinië 1:01:60  
 
1932 Los Angeles 1ste Yasuji Miyazaki Japan 0:58:20  
    2de Tatsugo Kawaishi Japan 0:58:60  
    3de Albert Schwartz Verenigde Staten 0:58:80  
    4de Manuella Kalili Verenigde Staten 0:59:20  
    5de Zenjiro Takahashi Japan 0:59:20  
    6de Raymond Thompson Verenigde Staten 0:59:50  
 
1936 Berlijn 1ste Ferenc Csík Hongarije 0:57:60  
    2de Masanori Yusa Japan 0:57:90  
    3de Shigeo Arai Japan 0:58:00  
    4de Masaharu Taguchi Japan 0:58:10  
    5de Helmut Fischer Duitsland 0:59:30  
    6de Peter Fick Verenigde Staten 0:59:70  
    7de Arthur Lindegren Verenigde Staten 0:59:90  
 
1948 Londen 1ste Walter Ris Verenigde Staten 0:57:30 OR
    2de Alan Ford Verenigde Staten 0:57:80  
    3de Géza Kádas Hongarije 0:58:10  
    4de Keith Carter Verenigde Staten 0:58:30  
    5de Alex Jany Frankrijk 0:58:30  
    6de Per-Olof Olsson Zweden 0:59:30  
    7de Zoltán Szilárd Hongarije 0:59:60  
    8ste Taha El Gamal Egypte 1:00:50  
 
1952 Helsinki 1ste Clarke Scholes Verenigde Staten 0:57:40  
    2de Hiroshi Suzuki Japan 0:57:40  
    3de Göran Larsson Zweden 0:58:20  
    4de Toru Goto Japan 0:58:50  
    5de Géza Kádas Hongarije 0:58:60  
    6de Rex Aubrey Australië 0:58:70  
    7de Aldo Eminente Frankrijk 0:58:70  
    8ste Ronald Gora Verenigde Staten 0:58:80  
 
1956 Melbourne 1ste Jon Henricks Australië 0:55:40 WR
    2de John Devitt Australië 0:55:80  
    3de Gary Chapman Australië 0:56:70  
    4de Logan Reid Patterson Verenigde Staten 0:57:20  
    5de Richard Hanley Verenigde Staten 0:57:60  
    6de William Woolsey Verenigde Staten 0:57:60  
    7de Atsushi Tani Japan 0:58:00  
    8ste Aldo Eminente Frankrijk 0:58:10  
 
1960 Rome 1ste John Devitt Australië 0:55:20 OR
    2de Lance Larson Verenigde Staten 0:55:20 OR
    3de Manuel dos Santos Brazilië 0:55:40  
    4de Bruce Hunter Verenigde Staten 0:55:60  
    5de Gyula Dobai Hongarije 0:56:30  
    6de Dick Pound Canada 0:56:30  
    7de Aubrey Burer Zuid-Afrika 0:56:30  
    8ste Per-Ola Lindberg Zweden 0:57:70  
 
1964 Tokio 1ste Don Schollander Verenigde Staten 0:53:40 OR
    2de Robert McGregor Verenigd Koninkrijk 0:53:50  
    3de Hans-Joachim Klein Duitsland 0:54:00  
    4de Gary Ilman Verenigde Staten 0:54:00  
    5de Alain Gottvalles Frankrijk 0:54:20  
    6de Michael Austin Verenigde Staten 0:54:50  
    7de Gyula Dobai Hongarije 0:54:90  
    8ste Uwe Jacobsen Duitsland 0:56:10  
 
1968 Mexico 1ste Michael Wenden Australië 0:52:20 WR
    2de Kenneth Walsh Verenigde Staten 0:52:80  
    3de Mark Spitz Verenigde Staten 0:53:00  
    4de Robert McGregor Verenigd Koninkrijk 0:53:50  
    5de Leonid Ilitsjov Sovjetunie 0:53:80  
    6de Georgij Kulikov Sovjetunie 0:53:80  
    7de Luis Nicolao Argentinië 0:53:90  
    8ste Zachary Zorn Verenigde Staten 0:53:90  
 
1972 München 1ste Mark Spitz Verenigde Staten 0:51:22 WR
    2de Jerry Heidenreich Verenigde Staten 0:51:65  
    3de Vladimir Bure Sovjetunie 0:51:77  
    4de John Murphy Verenigde Staten 0:52:08  
    5de Michael Wenden Australië 0:52:41  
    6de Igor Grivennikov Sovjetunie 0:52:44  
    7de Michel Rousseau Frankrijk 0:52:90  
    8ste Klaus Steinbach BRD 0:52:92  
 
1976 Montréal 1ste Jim Montgomery Verenigde Staten 0:49:99 WR
    2de Jack Babashoff Verenigde Staten 0:50:81  
    3de Peter Nocke BRD 0:51:31  
    4de Klaus Steinbach BRD 0:51:68  
    5de Marcello Guarducci Italië 0:51:70  
    6de Joe Bottom Verenigde Staten 0:51:79  
    7de Vladimir Bure Sovjetunie 0:52:03  
    8ste Andrej Krylov Sovjetunie 0:52:15  
 
1980 Moskou 1ste Jörg Woithe DDR 0:50:40  
    2de Pelle Holmertz Zweden 0:50:91  
    3de Per Johansson Zweden 0:51:29  
    4de Sergej Kopljakov Sovjetunie 0:51:34  
    5de Raffaele Franceschi Italië 0:51:69  
    6de Sergej Krasjuk Sovjetunie 0:51:80  
    7de René Ecuyer Frankrijk 0:52:01  
    8ste Graeme Brewer Australië 0:52:22  
 
1984 Los Angeles 1ste Rowdy Gaines Verenigde Staten 0:49:80 OR
    2de Mark Stockwell Australië 0:50:24  
    3de Per Johansson Zweden 0:50:31  
    4de Michael Heath Verenigde Staten 0:50:41  
    5de Dano Halsall Zwitserland 0:50:50  
    6de Stéphan Caron Frankrijk 0:50:70  
    6de Alberto Mestre Sosa Venezuela 0:50:70  
    8ste Dirk Korthals BRD 0:50:93  
 
1988 Seoul 1ste Matt Biondi Verenigde Staten 0:48:63 OR
    2de Chris Jacobs Verenigde Staten 0:49:08  
    3de Stéphan Caron Frankrijk 0:49:62  
    4de Gennadij Prigoda Sovjetunie 0:49:75  
    5de Juri Basjkatov Sovjetunie 0:50:08  
    6de Andrew Baildon Australië 0:50:23  
    7de Per Johansson Zweden 0:50:35  
    8ste Tommy Werner Zweden 0:50:54  
 
1992 Barcelona 1ste Aleksandr Popov Gemenebest van Onafhankelijke Staten 0:49:02  
    2de Gustavo Borges Brazilië 0:49:43  
    3de Stéphan Caron Frankrijk 0:49:50  
    4de Jon Olsen Verenigde Staten 0:49:51  
    5de Matt Biondi Verenigde Staten 0:49:53  
    6de Tommy Werner Zweden 0:49:63  
    7de Christian Tröger Duitsland 0:49:84  
    8ste Gennadij Prigoda Gemenebest van Onafhankelijke Staten 0:50:25  
 
1996 Atlanta 1ste Aleksandr Popov Rusland 0:48:74  
    2de Gary Hall Jr Verenigde Staten 0:48:81  
    3de Gustavo Borges Brazilië 0:49:02  
    4de Pieter van den Hoogenband Nederland 0:49:13  
    5de Fernando de Queiroz Scherer Brazilië 0:49:57  
    6de Pavlo Chnykin Oekraïne 0:49:65  
    7de Ricardo Busquets Puerto Rico 0:49:68  
    8ste Francisco Sánchez Venezuela 0:49:84  
 
2000 Sydney 1ste Pieter van den Hoogenband Nederland 0:48:30  
    2de Aleksandr Popov Rusland 0:48:69  
    3de Gary Hall Jr Verenigde Staten 0:48:73  
    4de Michael Klim Australië 0:48:74  
    5de Neil Walker Verenigde Staten 0:49:09  
    6de Lars Frölander Zweden 0:49:22  
    7de Denis Pimankov Rusland 0:49:36  
    8ste Chris Fydler Australië 0:49:44  
 
2004 Athene 1ste Pieter van den Hoogenband Nederland 0:48:17  
    2de Roland Schoeman Zuid-Afrika 0:48:23  
    3de Ian Thorpe Australië 0:48:56  
    4de Ryk Neethling Zuid-Afrika 0:48:63  
    5de Filippo Magnini Italië 0:48:99  
    6de Duje Draganja Kroatië 0:49:23  
    7de Salim Iles Algerije 0:49:30  
    7de Andrej Kapralov Rusland 0:49:30  
 
2008 Peking 1ste Alain Bernard Frankrijk 0:47:21  
    2de Eamon Sullivan Australië 0:47:32  
    3de Cesar Cielo Filho Brazilië 0:47:67  
    3de Jason Lezak Verenigde Staten 0:47:67  
    5de Pieter van den Hoogenband Nederland 0:47:75  
    6de Lyndon Ferns Zuid-Afrika 0:48:04  
    7de Matt Targett Australië 0:48:20  
    8ste Stefan Nystrand Zweden 0:48:33  

Vorige pagina: 50 meter vrije slag
Volgende pagina: 100 meter vrije slag matrozen