1500 meter vrije slag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1908 Londen 1ste Henry Taylor Verenigd Koninkrijk 22:48:40 WR
    2de Thomas Battersby Verenigd Koninkrijk 22:51:20  
    3de Frank Beaurepaire Australië 22:56:20  
    - Otto Scheff Oostenrijk geen tijd  
 
1912 Stockholm 1ste George Hodgson Canada 22:00:00 WR
    2de John Hatfield Verenigd Koninkrijk 22:39:00  
    3de Harold Hardwick Australië 23:15:40  
    - Malcolm Champion Australië geen finish  
    - Béla Las Torres Hongarije geen finish  
 
1920 Antwerpen 1ste Norman Ross Verenigde Staten 22:23:20  
    2de George Vernot Canada 22:36:40  
    3de Frank Beaurepaire Australië 23:04:00  
    4de Fred Kahele Verenigde Staten 23:59:10  
    5de Eugene Bolden Verenigde Staten 24:04:30  
 
1924 Parijs 1ste Boy Charlton Australië 20:06:60 WR
    2de Arne Borg Zweden 20:41:40  
    3de Frank Beaurepaire Australië 21:48:40  
    4de John Hatfield Verenigd Koninkrijk 21:55:60  
    5de Katsuo Takaishi Japan 22:10:40  
    - Åke Borg Zweden geen tijd  
 
1928 Amsterdam 1ste Arne Borg Zweden 19:51:80 OR
    2de Boy Charlton Australië 20:02:60  
    3de Buster Crabbe Verenigde Staten 20:28:80  
    4de Raymond Ruddy Verenigde Staten 21:05:00  
    5de Alberto Zorilla Argentinië 21:23:80  
    6de Garnet Ault Canada 21:46:00  
 
1932 Los Angeles 1ste Kusuo Kitamura Japan 19:12:40 OR
    2de Shozo Makino Japan 19:14:10  
    3de James Cristy Verenigde Staten 19:39:50  
    4de Noel Philip Ryan Australië 19:45:10  
    5de Buster Crabbe Verenigde Staten 20:02:70  
    6de Jean Taris Frankrijk 20:09:70  
 
1936 Berlijn 1ste Noboru Terada Japan 19:13:70  
    2de Jack Medica Verenigde Staten 19:34:00  
    3de Shumpei Uto Japan 19:34:60  
    4de Sunao Ishiharada Japan 19:48:50  
    5de Ralph Flanagan Verenigde Staten 19:54:80  
    6de Robert Leivers Verenigd Koninkrijk 19:57:40  
    7de Heinz Arendt Duitsland 20:09:00  
 
1948 Londen 1ste James McLane Verenigde Staten 19:18:60  
    2de John Marshall Australië 19:31:30  
    3de György Mitró Hongarije 19:43:20  
    4de György Csordás Hongarije 19:54:20  
    5de Marjan Stipetic Joegoslavië 20:10:70  
    6de Forbes Norris Verenigde Staten 20:18:80  
    7de Donald Bland Verenigd Koninkrijk 20:19:80  
    8ste William Heusner Verenigde Staten 20:45:40  
 
1952 Helsinki 1ste Ford Konno Verenigde Staten 18:30:30 OR
    2de Shiro Hashizume Japan 18:41:40  
    3de Tetsuo Okamoto Brazilië 18:51:30  
    4de James McLane Verenigde Staten 18:51:50  
    5de Joseph Bernardo Frankrijk 18:59:10  
    6de Yasuo Kitamura Japan 19:00:40  
    7de Peter Duncan Zuid-Afrika 19:12:10  
    8ste John Marshall Australië 19:53:40  
 
1956 Melbourne 1ste Murray Rose Australië 17:58:90  
    2de Tsuyoshi Yamanaka Japan 18:00:30  
    3de George Breen Verenigde Staten 18:08:20  
    4de Murray Garretty Australië 18:26:50  
    5de William Slater Canada 18:38:10  
    6de Jean Boiteux Frankrijk 18:38:30  
    7de Yukiyoshi Aoki Japan 18:38:30  
    8ste Gary Winram Australië 19:06:20  
 
1960 Rome 1ste John Konrads Australië 17:19:60 OR
    2de Murray Rose Australië 17:21:70  
    3de George Breen Verenigde Staten 17:30:60  
    4de Tsuyoshi Yamanaka Japan 17:34:70  
    5de József Katona Hongarije 17:43:70  
    6de Murray McLachlan Zuid-Afrika 17:44:90  
    7de Alan Somers Verenigde Staten 18:02:80  
    8ste Richard Campion Verenigd Koninkrijk 18:22:70  
 
1964 Tokio 1ste Bob Windle Australië 17:01:70 OR
    2de John Nelson Verenigde Staten 17:03:00  
    3de Allan Wood Australië 17:07:70  
    4de William Farley Verenigde Staten 17:18:20  
    5de Russell Phegan Australië 17:22:40  
    6de Sueaki Sasaki Japan 17:25:30  
    7de Roy Saari Verenigde Staten 17:29:20  
    8ste József Katona Hongarije 17:30:80  
 
1968 Mexico 1ste Mike Burton Verenigde Staten 16:38:90 OR
    2de John Kinsella Verenigde Staten 16:57:30  
    3de Greg Brough Australië 17:04:70  
    4de Graham White Australië 17:08:00  
    5de Ralph Hutton Canada 17:15:60  
    6de Guillermo Echevarría Mexico 17:36:40  
    7de Juan Alanís Mexico 17:46:60  
    8ste John Nelson Verenigde Staten 18:05:10  
 
1972 München 1ste Mike Burton Verenigde Staten 15:52:58 WR
    2de Graham Windeatt Australië 15:58:48  
    3de Douglas Northway Verenigde Staten 16:09:25  
    4de Bengt Gingsjö Zweden 16:16:01  
    5de Graham White Australië 16:17:22  
    6de Mark Treffers Nieuw-Zeeland 16:18:84  
    7de Bradford Cooper Australië 16:30:49  
    8ste Guillermo García Mexico 16:36:03  
 
1976 Montréal 1ste Brian Goodell Verenigde Staten 15:02:40 WR
    2de Bobby Hackett Verenigde Staten 15:03:91  
    3de Stephen Holland Australië 15:04:66  
    4de Djan Madruga Brazilië 15:19:84  
    5de Vladimir Salnikov Sovjetunie 15:29:45  
    6de Max Metzker Australië 15:31:53  
    7de Paul Hartloff Verenigde Staten 15:32:08  
    8ste Zoltán Wladár Hongarije 15:45:97  
 
1980 Moskou 1ste Vladimir Salnikov Sovjetunie 14:58:27 WR
    2de Aleksandr Tsjajev Sovjetunie 15:14:30  
    3de Max Metzker Australië 15:14:49  
    4de Rainer Strohbach DDR 15:15:29  
    5de Borut Petrič Joegoslavië 15:21:78  
    6de Rafael Escalas Bestard Spanje 15:21:88  
    7de Zoltán Wladár Hongarije 15:26:60  
    8ste Eduard Petrov Sovjetunie 15:28:24  
 
1984 Los Angeles 1ste Mike O'Brien Verenigde Staten 15:05:20  
    2de George DiCarlo Verenigde Staten 15:10:59  
    3de Stefan Pfeiffer BRD 15:12:11  
    4de Rainer Henkel BRD 15:20:03  
    5de Franck Iacono Frankrijk 15:26:96  
    6de Stefano Grandi Italië 15:28:58  
    7de David Shemilt Canada 15:31:28  
    8ste Wayne Shillington Australië 15:38:18  
 
1988 Seoul 1ste Vladimir Salnikov Sovjetunie 15:00:40  
    2de Stefan Pfeiffer BRD 15:02:69  
    3de Uwe Daßler DDR 15:06:15  
    4de Mariusz Podkościelny Polen 15:14:76  
    4de Matt Cetlinski Verenigde Staten 15:14:76  
    6de Rainer Henkel BRD 15:18:19  
    7de Kevin Boyd Verenigd Koninkrijk 15:21:16  
    8ste Darjan Petrič Joegoslavië 15:37:12  
 
1992 Barcelona 1ste Kieren Perkins Australië 14:43:48 WR
    2de Glen Housman Australië 14:55:29  
    3de Jörg Hoffmann Duitsland 15:02:29  
    4de Stefan Pfeiffer Duitsland 15:04:28  
    5de Ian Wilson Verenigd Koninkrijk 15:13:35  
    6de Igor Majcen Slovenië 15:19:12  
    7de Lawrence Frostad Verenigde Staten 15:19:41  
    8ste Viktor Andreev Gemenebest van Onafhankelijke Staten 15:33:94  
 
1996 Atlanta 1ste Kieren Perkins Australië 14:56:40  
    2de Daniel Kowalski Australië 15:02:43  
    3de Graeme Smith Verenigd Koninkrijk 15:02:48  
    4de Emiliano Brembilla Italië 15:08:58  
    5de Ryk Neethling Zuid-Afrika 15:14:63  
    6de Masato Hirano Japan 15:17:28  
    7de Jörg Hoffmann Duitsland 15:18:86  
    8ste Aleksej Akatijev Rusland 15:21:68  
 
2000 Sydney 1ste Grant Hackett Australië 14:48:33  
    2de Kieren Perkins Australië 14:53:59  
    3de Chris Thompson Verenigde Staten 14:56:81  
    4de Aleksej Filipets Rusland 14:56:88  
    5de Ryk Neethling Zuid-Afrika 15:00:48  
    6de Erik Vendt Verenigde Staten 15:08:61  
    7de Igor Tsjervynskyj Oekraïne 15:08:80  
    8ste Heiko Hell Duitsland 15:19:87  
 
2004 Athene 1ste Grant Hackett Australië 14:43:40 OR
    2de Larsen Jensen Verenigde Staten 14:45:29  
    3de David Davies Verenigd Koninkrijk 14:45:95 ER
    4de Juri Prilukov Rusland 14:52:48  
    5de Spyridon Gianniotis Griekenland 15:03:69  
    6de Graeme Smith Verenigd Koninkrijk 15:09:71  
    7de Dragos Coman Roemenië 15:10:21  
    8ste Craig Stevens Australië 15:13:66  
 
2008 Peking 1ste Oussama Mellouli Tunesië 14:40:84  
    2de Grant Hackett Australië 14:41:53  
    3de Ryan Cochrane Canada 14:42:69  
    4de Juri Prilukov Rusland 14:43:21  
    5de Larsen Jensen Verenigde Staten 14:48:16  
    6de David Davies Verenigd Koninkrijk 14:52:11  
    7de Lin Zhang China 14:55:20  
    8ste Yang Sun China 15:05:12  

Vorige pagina: 1200 meter vrije slag
Volgende pagina: 4000 meter vrije slag