200 meter schoolslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1908 Londen 1ste Frederick Holman Verenigd Koninkrijk 3:09:20 WR
    2de William Robinson Verenigd Koninkrijk 3:12:80  
    3de Pontus Hanson Zweden 3:14:60  
    4de Ödön Toldi Hongarije 3:15:20  
 
1912 Stockholm 1ste Walter Bathe Duitsland 3:01:80 OR
    2de Wilhelm Lützow Duitsland 3:05:00  
    3de Kurt Malisch Duitsland 3:08:00  
    4de Percy Courtman Verenigd Koninkrijk 3:08:80  
    - Thor Henning Zweden geen finish  
 
1920 Antwerpen 1ste Håkan Malmrot Zweden 3:04:40  
    2de Thor Henning Zweden 3:09:20  
    3de Arvo Aaltonen Finland 3:12:20  
    - Per Cederblom Zweden geen finish  
    - Ivan Stedman Australië geen tijd  
    - Jack Howell Verenigde Staten geen tijd  
 
1924 Parijs 1ste Robert Skelton Verenigde Staten 2:56:60  
    2de Joseph de Combe België 2:59:20  
    3de William Kirschbaum Verenigde Staten 3:01:00  
    4de Bengt Linders Zweden 3:02:20  
    5de Robert Wyss Zwitserland 3:05:60  
    - Thor Henning Zweden geen tijd  
 
1928 Amsterdam 1ste Yoshiyuki Tsuruta Japan 2:48:80 WR
    2de Erich Rademacher Duitsland 2:50:60  
    3de Teofilo Yldefonso Filipijnen 2:56:40  
    4de Erwin Sietas Duitsland 2:56:60  
    5de Eric Harling Zweden 2:56:80  
    6de Walter Spence Canada 2:57:20  
 
1932 Los Angeles 1ste Yoshiyuki Tsuruta Japan 2:45:40  
    2de Reizo Koike Japan 2:46:60  
    3de Teofilo Yldefonso Filipijnen 2:47:10  
    4de Erwin Sietas Duitsland 2:48:00  
    5de Jikirum Adjaluddin Filipijnen 2:49:20  
    6de Shigeo Nakagawa Japan 2:52:80  
 
1936 Berlijn 1ste Tetsuo Hamuro Japan 2:41:50 OR
    2de Erwin Sietas Duitsland 2:42:90  
    3de Reizo Koike Japan 2:44:20  
    4de John Herbert Higgins Verenigde Staten 2:45:20  
    5de Saburo Ito Japan 2:47:60  
    6de Joachim Balke Duitsland 2:47:80  
    7de Teofilo Yldefonso Filipijnen 2:51:10  
 
1948 Londen 1ste Joseph Verdeur Verenigde Staten 2:39:30 OR
    2de Keith Carter Verenigde Staten 2:40:20  
    3de Robert Sohl Verenigde Staten 2:43:90  
    4de John Davies Australië 2:43:70  
    5de Tone Cerer Joegoslavië 2:46:10  
    6de Willy Jordan Brazilië 2:48:40  
    7de Ahmed Kandil Egypte 2:47:50  
    8ste Bob Bonte Nederland 2:47:60  
 
1952 Helsinki 1ste John Davies Australië 2:34:40 OR
    2de Bowen Stassforth Verenigde Staten 2:34:70  
    3de Herbert Klein Duitsland 2:35:90  
    4de Nobuyasu Hirayama Japan 2:37:40  
    5de Takayoshi Kajikawa Japan 2:38:60  
    6de Jiro Nagasawa Japan 2:39:10  
    7de Maurice Lusien Frankrijk 2:39:80  
    8ste Ludevít Komadel Tsjechië 2:40:10  
 
1956 Melbourne 1ste Masaru Furukawa Japan 2:34:70 OR
    2de Masahiro Yoshimura Japan 2:36:70  
    3de Charis Junitsjev Sovjetunie 2:36:80  
    4de Terry Gathercole Australië 2:38:70  
    5de Igor Zasjeda Sovjetunie 2:39:00  
    6de Knud Gleie Denemarken 2:40:00  
    7de Manuel Sanguily Cuba 2:42:00  
    - Hugues Broussard Frankrijk gediskwalificeerd  
 
1960 Rome 1ste William Mulliken Verenigde Staten 2:37:40  
    2de Yoshihiko Osaki Japan 2:38:00  
    3de Wieger Mensonides Nederland 2:39:70  
    4de Egon Henninger Duitsland 2:40:10  
    5de Roberto Lazzari Italië 2:40:10  
    6de Terry Gathercole Australië 2:40:20  
    7de Andrzej Kłopotowski Polen 2:41:20  
    8ste Paul Hait Verenigde Staten 2:41:40  
 
1964 Tokio 1ste Ian O'Brien Australië 2:27:80 WR
    2de Georgij Prokopenko Sovjetunie 2:28:20  
    3de Chester Jastremski Verenigde Staten 2:29:60  
    4de Aleksandr Tutakajev Sovjetunie 2:31:00  
    5de Egon Henninger Duitsland 2:31:10  
    6de Osamu Tsurumine Japan 2:33:60  
    7de Wayne Anderson Verenigde Staten 2:35:00  
    8ste Vladimir Kosinskij Sovjetunie 2:38:10  
 
1968 Mexico 1ste Felipe Muñoz Mexico 2:28:70  
    2de Vladimir Kosinskij Sovjetunie 2:29:20  
    3de Brian Job Verenigde Staten 2:29:90  
    4de Nikolaj Pankin Sovjetunie 2:30:30  
    5de Evgenij Michajlov Sovjetunie 2:32:80  
    6de Egon Henninger DDR 2:33:20  
    7de Philip Long Verenigde Staten 2:33:60  
    8ste Osamu Tsurumine Japan 2:34:90  
 
1972 München 1ste John Hencken Verenigde Staten 2:21:55 WR
    2de David Wilkie Verenigd Koninkrijk 2:23:67  
    3de Nobutaka Taguchi Japan 2:23:88  
    4de Rick Colella Verenigde Staten 2:24:28  
    5de Felipe Muñoz Mexico 2:26:44  
    6de Walter Kusch BRD 2:26:55  
    7de Igor Tsjerdakov Sovjetunie 2:27:15  
    8ste Klaus Katzur DDR 2:27:44  
 
1976 Montréal 1ste David Wilkie Verenigd Koninkrijk 2:15:11 WR
    2de John Hencken Verenigde Staten 2:17:26  
    3de Rick Colella Verenigde Staten 2:19:20  
    4de Graham Smith Canada 2:19:42  
    5de Charles Keating Verenigde Staten 2:20:79  
    6de Arvydas Juozaitis Sovjetunie 2:21:87  
    7de Nikolaj Pankin Sovjetunie 2:22:21  
    8ste Walter Kusch BRD 2:22:36  
 
1980 Moskou 1ste Robertas Žulpa Sovjetunie 2:15:85  
    2de Albán Vermes Hongarije 2:16:93  
    3de Arsens Miskarovs Sovjetunie 2:17:28  
    4de Gennadij Utenkov Sovjetunie 2:19:64  
    5de Lindsay Spencer Australië 2:19:68  
    6de Duncan Goodhew Verenigd Koninkrijk 2:20:92  
    7de Peter Berggren Zweden 2:21:65  
    8ste Jörg Walter DDR 2:22:39  
 
1984 Los Angeles 1ste Victor Davis Canada 2:13:34 WR
    2de Glenn Beringen Australië 2:15:79  
    3de Etienne Dagon Zwitserland 2:17:41  
    4de Rich Schroeder Verenigde Staten 2:18:03  
    5de Ken Fitzpatrick Canada 2:18:86  
    6de Pablo Restrepo Colombia 2:18:96  
    7de Alexandre Yokochi Portugal 2:20:69  
    - Marco del Prete Italië 11de  
 
1988 Seoul 1ste József Szabó Hongarije 2:13:52  
    2de Nick Gillingham Verenigd Koninkrijk 2:14:12  
    3de Sergio López Miró Spanje 2:15:21  
    4de Mike Barrowman Verenigde Staten 2:15:45  
    5de Valerij Lozik Sovjetunie 2:16:16  
    6de Vadim Alexeev Sovjetunie 2:16:70  
    7de Jonathan Cleveland Canada 2:17:10  
    8ste Peter Szabó Hongarije 2:17:12  
 
1992 Barcelona 1ste Mike Barrowman Verenigde Staten 2:10:16 WR
    2de Norbert Rózsa Hongarije 2:11:23  
    3de Nick Gillingham Verenigd Koninkrijk 2:11:29  
    4de Sergio López Miró Spanje 2:13:29  
    5de Károly Güttler Hongarije 2:13:32  
    6de Phil Rogers Australië 2:13:59  
    7de Kenji Watanabe Japan 2:14:70  
    8ste Akira Hayashi Japan 2:15:11  
 
1996 Atlanta 1ste Norbert Rózsa Hongarije 2:12:57  
    2de Károly Güttler Hongarije 2:13:03  
    3de Andrej Kornejev Rusland 2:13:17  
    4de Nick Gillingham Verenigd Koninkrijk 2:14:37  
    5de Phil Rogers Australië 2:14:79  
    6de Marek Krawczyk Polen 2:14:84  
    7de Eric Wunderlich Verenigde Staten 2:15:69  
    8ste Kurt Grote Verenigde Staten 2:16:05  
 
2000 Sydney 1ste Domenico Fioravanti Italië 2:10:87  
    2de Terence Parkin Zuid-Afrika 2:12:50  
    3de Davide Rummolo Italië 2:12:73  
    4de Regan Harrison Australië 2:12:88  
    5de Daniel Málek Tsjechië 2:13:20  
    6de Kyle Salyards Verenigde Staten 2:13:27  
    7de Yohan Bernard Frankrijk 2:13:31  
    8ste Ryan Mitchell Australië 2:14:00  
 
2004 Athene 1ste Kosuke Kitajima Japan 2:09:44 OR
    2de Dániel Gyurta Hongarije 2:10:80  
    3de Brendan Hansen Verenigde Staten 2:10:87  
    4de Paolo Bossini Italië 2:11:20  
    5de Vladislav Poljakov Kazachstan 2:11:76  
    6de Mike Brown Canada 2:11:94  
    7de Scott Usher Verenigde Staten 2:11:95  
    - Jim Piper Australië 11de  
 
2008 Peking 1ste Kosuke Kitajima Japan 2:07:64 OR
    2de Brenton Rickard Australië 2:08:88  
    3de Hugues Duboscq Frankrijk 2:08:94  
    4de Mike Brown Canada 2:09:03  
    5de Dániel Gyurta Hongarije 2:09:22  
    6de Scott Spann Verenigde Staten 2:09:76  
    7de Loris Facci Italië 2:10:75  
    8ste Paolo Bossini Italië 2:11:48  

Vorige pagina: 100 meter schoolslag
Volgende pagina: 400 meter schoolslag