4 x 100 meter vrije slag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1964 Tokio 1ste Stephen Clark Verenigde Staten 3:32:20 WR
      Michael Austin      
      Gary Ilman      
      Don Schollander      
    2de Horst Löffler Duitsland 3:37:20  
      Frank Wiegand      
      Uwe Jacobsen      
      Hans-Joachim Klein      
    3de David Dickson Australië 3:39:10  
      Peter Doak      
      John Ryan      
      Bob Windle      
    4de Kunihiro Iwasaki Japan 3:40:50  
      Tadaharu Goto      
      Tatsuo Fujimoto      
      Yukiaki Okabe      
    5de Bengt Nordvall Zweden 3:40:70  
      Lester Eriksson      
      Jan Lundin      
      Per-Ola Lindberg      
    6de Viktor Mazanov Sovjetunie 3:42:10  
      Vladimir Sjuvalov      
      Viktor Semtsjenkov      
      Jurij Sumtsov      
    7de Robert Lord Verenigd Koninkrijk 3:42:60  
      John Martin-Dye      
      Peter Kendrew      
      Robert McGregor      
    - Alain Gottvalles Frankrijk gediskwalificeerd  
      Gérard Gropaiz      
      Pierre Canavese      
      Jean-Pascal Curtillet      
 
1968 Mexico 1ste Zachary Zorn Verenigde Staten 3:31:70 WR
      Stephen Rerych      
      Mark Spitz      
      Kenneth Walsh      
    2de Semjon Belits-Geiman Sovjetunie 3:34:20  
      Viktor Mazanov      
      Georgij Kulikov      
      Leonid Ilitsjov      
    3de Greg Rogers Australië 3:34:70  
      Bob Windle      
      Robert Cusack      
      Michael Wenden      
    4de Mike Turner Verenigd Koninkrijk 3:38:40  
      Robert McGregor      
      Tony Jarvis      
      David Hembrow      
    5de Frank Wiegand DDR 3:38:80  
      Horst-Günter Gregor      
      Udo Poser      
      Lothar Gericke      
    6de Peter Schorning BRD 3:39:00  
      Wolfgang Kremer      
      Olaf von Schilling      
      Hans Faßnacht      
    7de Glen Finch Canada 3:39:20  
      George Smith      
      Ralph Hutton      
      John Gilchrist      
    8ste Kunihiro Iwasaki Japan 3:41:50  
      Masayuki Ohsawa      
      Satoru Nakano      
      Teruhiko Kitani      
 
1972 München 1ste David Edgar Verenigde Staten 3:26:42 WR
      John Murphy      
      Jerry Heidenreich      
      Mark Spitz      
    2de Vladimir Bure Sovjetunie 3:29:72  
      Viktor Mazanov      
      Viktor Abojmov      
      Igor Grivennikov      
    3de Roland Matthes DDR 3:32:42  
      Wilfried Hartung      
      Peter Bruch      
      Lutz Unger      
    4de Ruy Aquino Oliveira Brazilië 3:33:14  
      Paulo Zanetti      
      Paulo Becskehazy      
      José Diñiz Aranha      
    5de Bruce Robertson Canada 3:33:20  
      Brian Phillips      
      Tim Bach      
      Robert Kasting      
    6de Klaus Steinbach BRD 3:33:90  
      Werner Lampe      
      Rainer Jacob      
      Aleksandr Samsonov      
    7de Gilles Vigne Frankrijk 3:34:13  
      Alain Mosconi      
      Alain Hermitte      
      Michel Rousseau      
    8ste Jorge Comas López Spanje 3:38:21  
      Antonio Culebras      
      Enrique Melo Ramón      
      José Pujol Simón      
 
1984 Los Angeles 1ste Chris Cavanaugh Verenigde Staten 3:19:03 WR
      Mike Heath      
      Matt Biondi      
      Rowdy Gaines      
    2de Gregory Fasala Australië 3:19:68  
      Neil Brooks      
      Michael Delany      
      Mark Stockwell      
    3de Thomas Lejdström Zweden 3:22:69  
      Bengt Baron      
      Mikael Örn      
      Per Johansson      
    4de Dirk Korthals BRD 3:22:98  
      Andreas Schmidt      
      Alexander Schowtka      
      Michael Groß      
    5de David Lowe Verenigd Koninkrijk 3:23:61  
      Roland Lee      
      Paul Easter      
      Richard Burrell      
    6de Stéphan Caron Frankrijk 3:24:63  
      Laurent Neuville      
      Dominique Bataille      
      Bruno Lesaffre      
    7de David Churchill Canada 3:24:70  
      Blair Hicken      
      Alex Baumann      
      Donald Goss      
    8ste Marcello Guarducci Italië 3:24:97  
      Marco Colombo      
      Metello Savino      
      Fabrizio Rampazzo      
 
1988 Seoul 1ste Chris Jacobs Verenigde Staten 3:16:53 WR
      Troy Dalbey      
      Tom Jager      
      Matt Biondi      
    2de Gennadij Prigoda Sovjetunie 3:18:33  
      Juri Basjkatov      
      Nikolaj Jevsejev      
      Vladimir Tkatsjenko      
    3de Dirk Richter DDR 3:19:82  
      Thomas Flemming      
      Lars Hinneburg      
      Steffen Zesner      
    4de Stéphan Caron Frankrijk 3:20:02  
      Christophe Kalfayan      
      Laurent Neuville      
      Bruno Gutzeit      
    5de Per Johansson Zweden 3:21:07  
      Tommy Werner      
      Joakim Holmqvist      
      Göran Titus      
    6de Michael Groß BRD 3:21:65  
      Thomas Fahrner      
      Björn Zikarsky      
      Peter Sitt      
    7de Michael Fibbens Verenigd Koninkrijk 3:21:71  
      Mark Foster      
      Roland Lee      
      Andy Jameson      
    8ste Roberto Gleria Italië 3:22:93  
      Giorgio Lamberti      
      Fabrizio Rampazzo      
      Andrea Ceccarini      
 
1992 Barcelona 1ste Joe Hudepohl Verenigde Staten 3:16:74  
      Matt Biondi      
      Tom Jager      
      Jon Olsen      
    2de Pavlo Chnykin Gemenebest van Onafhankelijke Staten 3:17:56  
      Gennadij Prigoda      
      Juri Basjkatov      
      Aleksandr Popov      
    3de Christian Tröger Duitsland 3:17:90  
      Dirk Richter      
      Steffen Zesner      
      Mark Pinger      
    4de Christophe Kalfayan Frankrijk 3:19:16  
      Franck Schott      
      Frédéric Lefévre      
      Stéphan Caron      
    5de Tommy Werner Zweden 3:20:10  
      Håkan Karlsson      
      Fredrik Letzler      
      Anders Holmertz      
    6de José Carlos Souza Filho Brazilië 3:20:99  
      Gustavo Borges      
      Emmanuel Fortes Nascimento      
      Cristiano Michelena      
    7de Roland Lee Verenigd Koninkrijk 3:21:75  
      Mark Foster      
      Michael Fibbens      
      Paul Howe      
    8ste Chris Fydler Australië 3:22:04  
      Andrew Baildon      
      Thomas Stachewicz      
      Darren Lange      
 
1996 Atlanta 1ste Jon Olsen Verenigde Staten 3:15:41  
      Josh Davis      
      Brad Schumacher      
      Gary Hall Jr      
    2de Roman Egorov Rusland 3:17:06  
      Aleksandr Popov      
      Vladimir Predkin      
      Vladimir Pysjnenko      
    3de Christian Tröger Duitsland 3:17:20  
      Bengt Zikarsky      
      Björn Zikarsky      
      Mark Pinger      
    4de Fernando de Queiroz Scherer Brazilië 3:18:30  
      Alexandre Massura      
      André Cordeiro      
      Gustavo Borges      
    5de Mark Veens Nederland 3:19:02 NR
      Pie Geelen      
      Martin van der Spoel      
      Pieter van den Hoogenband      
    6de Michael Klim Australië 3:20:13  
      Matthew Dunn      
      Scott Logan      
      Chris Fydler      
    7de Lars Frölander Zweden 3:20:16  
      Fredrik Letzler      
      Anders Holmertz      
      Christer Wallin      
    8ste Nicholas Shackell Verenigd Koninkrijk 3:21:52  
      Alan Rapley      
      Mark Stevens      
      Michael Fibbens      
 
2000 Sydney 1ste Michael Klim Australië 3:13:67 WR
      Chris Fydler      
      Ashley Callus      
      Ian Thorpe      
    2de Anthony Ervin Verenigde Staten 3:13:86  
      Neil Walker      
      Jason Lezak      
      Gary Hall Jr      
    3de Fernando de Queiroz Scherer Brazilië 3:17:40  
      Gustavo Borges      
      Carlos Jayme      
      Edvaldo Silva Filho      
    4de Torsten Spanneberg Duitsland 3:17:77  
      Christian Tröger      
      Stephan Kunzelmann      
      Stefan Herbst      
    5de Lorenzo Vismara Italië 3:17:85  
      Klaus Lanzarini      
      Massimiliano Rosolino      
      Simone Cercato      
    6de Stefan Nystrand Zweden 3:19:60  
      Lars Frölander      
      Mattias Ohlin      
      Johan Nyström      
    7de Frédérick Bousquet Frankrijk 3:21:00  
      Romain Barnier      
      Hugo Viart      
      Nicolas Kintz      
    - Andrej Kapralov Rusland 11de  
      Denis Pimankov      
      Aleksandr Popov      
      Dmitrij Tsjernysjev      
 
2004 Athene 1ste Roland Schoeman Zuid-Afrika 3:13:17 WR
      Lyndon Ferns      
      Darian Townsend      
      Ryk Neethling      
    2de Johan Kenkhuis Nederland 3:14:36  
      Mitja Zastrow      
      Klaas-Erik Zwering      
      Pieter van den Hoogenband      
    3de Ian Crocker Verenigde Staten 3:14:62  
      Michael Phelps      
      Neil Walker      
      Jason Lezak      
    4de Lorenzo Vismara Italië 3:14:62  
      Filippo Magnini      
      Michele Scarica      
      Christian Galenda      
    4de Andrej Kapralov Rusland 3:15:75  
      Evgenij Lagunov      
      Denis Pimankov      
      Aleksandr Popov      
    6de Michael Klim Australië 3:15:77  
      Todd Pearson      
      Eamon Sullivan      
      Ian Thorpe      
    7de Romain Barnier Frankrijk 3:16:23  
      Julien Sicot      
      Fabien Gilot      
      Frédérick Bousquet      
    8ste Jens Schreiber Duitsland 3:17:18  
      Lars Conrad      
      Torsten Spanneberg      
      Stefan Herbst      
 
2008 Peking 1ste Michael Phelps Verenigde Staten 3:08:24 WR
      Garrett Weber-Gale      
      Cullen Jones      
      Jason Lezak      
    2de Amaury Leveaux Frankrijk 3:08:32 ER
      Fabien Gilot      
      Frédérick Bousquet      
      Alain Bernard      
    3de Eamon Sullivan Australië 3:09:91  
      Andrew Lauterstein      
      Ashley Callus      
      Matt Targett      
    4de Alessandro Calvi Italië 3:11:48  
      Christian Galenda      
      Marco Belotti      
      Filippo Magnini      
    5de Petter Stymne Zweden 3:11:92  
      Lars Frölander      
      Stefan Nystrand      
      Jonas Persson      
    6de Brent Hayden Canada 3:12:26  
      Joel Greenshields      
      Colin Russell      
      Rick Say      
    7de Lyndon Ferns Zuid-Afrika 3:12:66  
      Darian Townsend      
      Roland Schoeman      
      Ryk Neethling      
    8ste Simon Burnett Verenigd Koninkrijk 3:12:87  
      Adam Brown      
      Benjamin Hockin      
      Ross Davenport      

Vorige pagina: 400 meter wisselslag
Volgende pagina: 4 x 200 meter vrije slag