4 x 100 meter wisselslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1960 Rome 1ste Frank McKinney Verenigde Staten 4:05:40 WR
      Paul Hait      
      Lance Larson      
      Jeffrey Farrell      
    2de David Theile Australië 4:12:00  
      Terry Gathercole      
      Neville Hayes      
      Geoffrey Shipton      
    3de Kazuo Tomita Japan 4:12:20  
      Koichi Hirakida      
      Yoshihiko Osaki      
      Keigo Shimizu      
    4de Robert Wheaton Canada 4:16:80  
      Steve Rabinovitch      
      Cameron Grout      
      Dick Pound      
    5de Leonid Barbier Sovjetunie 4:16:80  
      Leonid Kolesnikov      
      Grigori Kisseljov      
      Igor Luzjkovskij      
    6de Giuseppe Avellone Italië 4:17:20  
      Roberto Lazzari      
      Federico Dennerlein      
      Bruno Bianchi      
    7de Graham Sykes Verenigd Koninkrijk 4:17:60  
      Christopher Walkden      
      Ian Black      
      Stanley Clarke      
    8ste Jan Jiskoot Nederland 4:18:20  
      Wieger Mensonides      
      Gerrit Korteweg      
      Ron Kroon      
 
1964 Tokio 1ste Harold Mann Verenigde Staten 3:58:40 WR
      William Craig      
      Fred Schmidt      
      Stephen Clark      
    2de Ernst-Joachim Küppers Duitsland 4:01:60  
      Egon Henninger      
      Horst-Günter Gregor      
      Hans-Joachim Klein      
    3de Peter Reynolds Australië 4:02:30  
      Ian O'Brien      
      Kevin Berry      
      David Dickson      
    4de Viktor Mazanov Sovjetunie 4:04:20  
      Georgij Prokopenko      
      Valentin Kuzmin      
      Vladimir Sjuvalov      
    5de Shigeo Fukushima Japan 4:06:60  
      Kenji Ishikawa      
      Isao Nakajima      
      Yukiaki Okabe      
    6de József Csikány Hongarije 4:08:50  
      Ferenc Lenkei      
      József Gulrich      
      Gyula Dobai      
    7de Chiaffredo Rora Italië 4:10:30  
      Gian Corrado Gross      
      Giampiero Fossali      
      Pietro Boscaini      
    8ste Geoffrey Thwaites Verenigd Koninkrijk 4:11:40  
      Neil Nicholson      
      Brian Jenkins      
      Robert McGregor      
 
1968 Mexico 1ste Charles Hickcox Verenigde Staten 3:54:90  
      Donald McKenzie      
      Douglas Russell      
      Kenneth Walsh      
    2de Roland Matthes DDR 3:57:50 WR
      Egon Henninger      
      Horst-Günter Gregor      
      Frank Wiegand      
    3de Jurij Gromak Sovjetunie 4:00:70  
      Vladimir Kosinskij      
      Vladimir Nemsjilov      
      Leonid Ilitsjov      
    4de Karl Byrom Australië 4:00:80  
      Ian O'Brien      
      Robert Cusack      
      Michael Wenden      
    5de Kishio Tanaka Japan 4:01:80  
      Nobutaka Taguchi      
      Satoshi Maruya      
      Kunihiro Iwasaki      
    6de Reinhard Blechert BRD 4:05:40  
      Gregor Betz      
      Lutz Stoklasa      
      Wolfgang Kremer      
    7de Jim Shaw Canada 4:07:30  
      William Mahony      
      Toomas Arusoo      
      John Gilchrist      
    8ste Santiago Esteva Escoda Spanje 4:08:80  
      José Durán Pérez      
      Arturo Lang Lenton Léon      
      José Chicoy Massa      
 
1972 München 1ste Mike Stamm Verenigde Staten 3:48:16 WR
      Tom Bruce      
      Mark Spitz      
      Jerry Heidenreich      
    2de Roland Matthes DDR 3:52:12  
      Klaus Katzur      
      Hartmut Flöckner      
      Lutz Unger      
    3de Eric Fish Canada 3:52:26  
      William Mahony      
      Bruce Robertson      
      Robert Kasting      
    4de Igor Grivennikov Sovjetunie 3:53:26  
      Nikolaj Pankin      
      Viktor Sjarygin      
      Vladimir Bure      
    5de Romulo Duncan Arantes Brazilië 3:57:89  
      José Fiolo      
      Sergio Waismann      
      José Diñiz Aranha      
    6de Tadashi Honda Japan 3:58:23  
      Nobutaka Taguchi      
      Yasuhiro Komazaki      
      Jiro Sasaki      
    7de Colin Cunningham Verenigd Koninkrijk 3:58:82  
      David Wilkie      
      John Mills      
      Malcolm Windeatt      
    8ste László Cseh Hongarije 3:59:07  
      Sándor Szabó      
      István Szentirmay      
      Attila Császári      
 
1976 Montréal 1ste John Naber Verenigde Staten 3:42:22 WR
      John Hencken      
      Matt Vogel      
      Jim Montgomery      
    2de Steve Pickell Canada 3:45:94  
      Graham Smith      
      Clay Evans      
      Gary MacDonald      
    3de Klaus Steinbach BRD 3:47:29  
      Walter Kusch      
      Michael Kraus      
      Peter Nocke      
    4de James Carter Verenigd Koninkrijk 3:49:56  
      David Wilkie      
      John Mills      
      Brian Brinkley      
    5de Igor Omeltsjenko Sovjetunie 3:49:90  
      Arvydas Juozaitis      
      Evgenij Seredin      
      Andrej Krylov      
    6de Mark Kerry Australië 3:51:54  
      Paul Jarvie      
      Neil Rogers      
      Peter Coughlan      
    7de Enrico Bisso Italië 3:52:92  
      Giorgio Lalle      
      Paolo Barelli      
      Marcello Guarducci      
    8ste Tadashi Honda Japan 3:54:74  
      Nobutaka Taguchi      
      Hideaki Hara      
      Tsuyoshi Yanagidate      
 
1980 Moskou 1ste Mark Kerry Australië 3:45:70  
      Peter Evans      
      Mark Tonelli      
      Neil Brooks      
    2de Viktor Kuznetsov Sovjetunie 3:45:92  
      Arsens Miskarovs      
      Evgenij Seredin      
      Sergej Kopljakov      
    3de Gary Abraham Verenigd Koninkrijk 3:47:71  
      Duncan Goodhew      
      David Lowe      
      Martin Smith      
    4de Dietmar Göhring DDR 3:48:25  
      Jörg Walter      
      Roger Pyttel      
      Jörg Woithe      
    5de Frédéric Delcourt Frankrijk 3:49:19  
      Olivier Borios      
      Xavier Savin      
      René Ecuyer      
    6de Sándor Wladár Hongarije 3:50:29  
      Janos Dzvonyar      
      Zoltán Verrasztó      
      Gábor Mészáros      
    7de Fred Eefting Nederland 3:51:81 NR
      Albert Boonstra      
      Cees Vervoorn      
      Cees Jan Winkel      
    8ste Romulo Duncan Arantes Brazilië 3:53:23  
      Sergio Pinto Ribeiro      
      Claudio Kestener      
      Jorge Luiz Fernandes      
 
1984 Los Angeles 1ste Rick Carey Verenigde Staten 3:39:30 WR
      Steve Lundquist      
      Pablo Morales      
      Rowdy Gaines      
    2de Mike West Canada 3:43:23  
      Victor Davis      
      Tom Ponting      
      Sandy Goss      
    3de Mark Kerry Australië 3:43:25  
      Peter Evans      
      Glenn Buchanan      
      Mark Stockwell      
    4de Stefan Peter BRD 3:44:26  
      Gerald Mörken      
      Michael Groß      
      Dirk Korthals      
    5de Bengt Baron Zweden 3:47:13  
      Peter Berggren      
      Thomas Lejdström      
      Per Johansson      
    6de Neil Harper Verenigd Koninkrijk 3:47:39  
      Adrian Moorhouse      
      Andy Jameson      
      Richard Burrell      
    7de Patrick Ferland Zwitserland 3:47:93  
      Etienne Dagon      
      Théophile David      
      Dano Halsall      
    - Daichi Suzuki Japan 11de  
      Shigehiro Takahashi      
      Taihei Saka      
      Hiroshi Sakamoto      
 
1988 Seoul 1ste David Berkoff Verenigde Staten 3:36:93 WR
      Rich Schroeder      
      Matt Biondi      
      Chris Jacobs      
    2de Mark Tewksbury Canada 3:39:28  
      Victor Davis      
      Tom Ponting      
      Donald Goss      
    3de Igor Poljanskij Sovjetunie 3:39:96  
      Dmitrij Volkov      
      Vadim Jarosjtsjuk      
      Gennadij Prigoda      
    4de Frank Hoffmeister BRD 3:42:98  
      Alexander Mayer      
      Michael Groß      
      Björn Zikarsky      
    5de Daichi Suzuki Japan 3:44:36  
      Hironobu Nagahata      
      Hiroshi Miura      
      Shigeo Ogata      
    6de Carl Wilson Australië 3:45:85  
      Ian McAdam      
      Jon Sieben      
      Andrew Baildon      
    7de Hans Kroes Nederland 3:46:55  
      Ron Dekker      
      Frank Drost      
      Patrick Dybiona      
    - Neil Harper Verenigd Koninkrijk 11de  
      Adrian Moorhouse      
      Andy Jameson      
      Mark Foster      
 
1992 Barcelona 1ste Vladimir Selkov Gemenebest van Onafhankelijke Staten 3:38:56  
      Vasilij Ivanov      
      Pavlo Chnykin      
      Aleksandr Popov      
    1ste Jeff Rouse Verenigde Staten 3:36:93  
      Nelson Diebel      
      Pablo Morales      
      Jon Olsen      
    3de Mark Tewksbury Canada 3:39:66  
      Jonathan Cleveland      
      Marcel Gery      
      Stephen Clarke      
    4de Tino Weber Duitsland 3:40:19  
      Mark Warnecke      
      Christian Keller      
      Mark Pinger      
    5de Franck Schott Frankrijk 3:40:51  
      Stéphane Vossart      
      Bruno Gutzeit      
      Stéphan Caron      
    6de Tamás Deutsch Hongarije 3:42:03  
      Norbert Rózsa      
      Péter Horváth      
      Béla Szabados      
    7de Thomas Stachewicz Australië 3:42:65  
      Phil Rogers      
      Jon Sieben      
      Chris Fydler      
    8ste Hajime Itoi Japan 3:43:25  
      Akira Hayashi      
      Keiichi Kawanaka      
      Tsutomu Nakano      
 
1996 Atlanta 1ste Jeff Rouse Verenigde Staten 3:34:84 WR
      Jeremy Linn      
      Mark Henderson      
      Gary Hall Jr      
    2de Vladimir Selkov Rusland 3:37:55  
      Stanislav Lopuchov      
      Denis Pankratov      
      Aleksandr Popov      
    3de Steven Dewick Australië 3:39:56  
      Phil Rogers      
      Scott Miller      
      Michael Klim      
    4de Ralf Braun Duitsland 3:39:64  
      Mark Warnecke      
      Christian Keller      
      Björn Zikarsky      
    5de Keitaro Konnai Japan 3:40:51  
      Akira Hayashi      
      Takashi Yamamoto      
      Shunsuke Ito      
    6de Tamás Deutsch Hongarije 3:40:84  
      Károly Güttler      
      Péter Horváth      
      Attila Czene      
    7de Mariusz Siembida Polen 3:41:94  
      Marek Krawczyk      
      Rafał Szukała      
      Bartosz Kizierowski      
    8ste Eithan Urbach Israël 3:42:90  
      Vadim Alexeev      
      Dan Kuler      
      Yoav Bruck      
 
2000 Sydney 1ste Lenny Krayzelburg Verenigde Staten 3:33:73 WR
      Ed Moses      
      Ian Crocker      
      Gary Hall Jr      
    2de Matt Welsh Australië 3:35:27  
      Regan Harrison      
      Geoff Huegill      
      Michael Klim      
    3de Stev Theloke Duitsland 3:35:88  
      Jens Kruppa      
      Thomas Rupprath      
      Torsten Spanneberg      
    4de Klaas-Erik Zwering Nederland 3:37:53  
      Marcel Wouda      
      Joris Keizer      
      Pieter van den Hoogenband      
    5de Péter Horváth Hongarije 3:39:09  
      Károly Güttler      
      Zsolt Gáspár      
      Attila Zubor      
    6de Chris Renaud Canada 3:39:88  
      Morgan Knabe      
      Mike Mintenko      
      Craig Hutchison      
    7de Simon Dufour Frankrijk 3:40:02  
      Hugues Duboscq      
      Franck Esposito      
      Frédérick Bousquet      
    8ste Neil Willey Verenigd Koninkrijk 3:40:19  
      Darren Mew      
      James Hickman      
      Sion Brinn      
 
2004 Athene 1ste Aaron Peirsol Verenigde Staten 3:30:68 WR
      Brendan Hansen      
      Ian Crocker      
      Jason Lezak      
    2de Steffen Driesen Duitsland 3:33:62 ER
      Jens Kruppa      
      Thomas Rupprath      
      Lars Conrad      
    3de Tomomi Morita Japan 3:35:22  
      Kosuke Kitajima      
      Takashi Yamamoto      
      Yoshihiro Okumura      
    4de Arkadij Vjatsjanin Rusland 3:35:91  
      Roman Sludnov      
      Igor Martsjenko      
      Aleksandr Popov      
    5de Simon Dufour Frankrijk 3:36:57  
      Hugues Duboscq      
      Franck Esposito      
      Frédérick Bousquet      
    6de Pavlo Illitsjov Oekraïne 3:36:87  
      Oleg Lisogor      
      Andrij Serdinov      
      Jurij Jegosjyn      
    7de László Cseh Hongarije 3:37:46  
      Richárd Bodor      
      Zsolt Gáspár      
      Attila Zubor      
    8ste Gregor Tait Verenigd Koninkrijk 3:37:77  
      James Gibson      
      James Hickman      
 
2008 Peking 1ste Aaron Peirsol Verenigde Staten 3:29:34 WR
      Brendan Hansen      
      Michael Phelps      
      Jason Lezak      
    2de Hayden Stoeckel Australië 3:30:04  
      Brenton Rickard      
      Andrew Lauterstein      
      Eamon Sullivan      
    3de Junichi Miyashita Japan 3:31:18  
      Kosuke Kitajima      
      Takuro Fujii      
      Hisayoshi Sato      
    4de Arkadij Vjatsjanin Rusland 3:31:92 ER
      Roman Sludnov      
      Evgenij Korotysjkin      
      Evgenij Lagunov      
    5de Daniel Bell Nieuw-Zeeland 3:33:39  
      Glenn Snyders      
      Corney Swanepoel      
      Cameron Gibson      
    6de Liam Tancock Verenigd Koninkrijk 3:33:69  
      Chris Cook      
      Michael Rock      
      Simon Burnett      
    7de Gerhard Zandberg Zuid-Afrika 3:33:70  
      Cameron van der Burgh      
      Lyndon Ferns      
      Darian Townsend      
    - Mirco Di Tora Italië gediskwalificeerd  
      Loris Facci      
      Mattia Nalesso      
      Filippo Magnini      

Vorige pagina: 4 x 200 meter vrije slag
Volgende pagina: Olympische Spelen voor dames