4 x 200 meter vrije slag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1908 Londen 1ste John Derbyshire Verenigd Koninkrijk 10:55:60 WR
      Paul Radmilovic      
      William Foster      
      Henry Taylor      
    2de József Munk Hongarije 10:59:00  
      Imre Zachár      
      Béla Las Torres      
      Zoltán Halmay      
    3de Harry Hebner Verenigde Staten 11:02:80  
      Leo Goodwin      
      Charles Daniels      
      Leslie Rich      
    - Frank Beaurepaire Australië geen tijd  
      Frederick Springfield      
      Reginald Baker      
      Theodore Tartakover      
 
1912 Stockholm 1ste Cecil Healy Australië 10:11:20 WR
      Malcolm Champion      
      Leslie Boardman      
      Harold Hardwick      
    2de Kenneth Huszagh Verenigde Staten 10:20:20  
      Perry McGillivray      
      Harry Hebner      
      Duke Kahanamoku      
    3de William Foster Verenigd Koninkrijk 10:28:60  
      Thomas Battersby      
      Jack Hatfield      
      Henry Taylor      
    4de Oskar Schiele Duitsland 10:37:00  
      Georg Kunisch      
      Kurt Bretting      
      Richard Ritter      
    - László Beleznai Hongarije geen start  
      Imre Zachár      
      Alajos Kenyery      
      Béla Las Torres      
 
1920 Antwerpen 1ste Perry McGillivray Verenigde Staten 10:04:40 WR
      Pua Kela Kealoha      
      Norman Ross      
      Duke Kahanamoku      
    2de Henry Hay Australië 10:25:40  
      William Herald      
      Ivan Stedman      
      Frank Beaurepaire      
    3de Leslie Savage Verenigd Koninkrijk 10:37:20  
      Edward Percival Peter      
      Henry Taylor      
      Harold Annison      
    4de Robert Andersson Zweden 10:50:20  
      Frans Möller      
      Orvar Trolle      
      Arne Borg      
    - Mario Massa Italië geen tijd  
      Agostino Frassinetti      
      Antonio Quarantotto      
      Gilio Bisagno      
 
1924 Parijs 1ste James O'Connor Verenigde Staten 9:53:40 WR
      Harrison Glancy      
      Ralph Breyer      
      Johnny Weissmuller      
    2de Maurice Christie Australië 10:02:20  
      Ernest Henry      
      Frank Beaurepaire      
      Boy Charlton      
    3de Georg Werner Zweden 10:06:80  
      Orvar Trolle      
      Åke Borg      
      Arne Borg      
    4de Torahiko Miyahata Japan 10:15:20  
      Katsuo Takaishi      
      Kazuo Noda      
      Kazuo Onoda      
    5de John Thomson Verenigd Koninkrijk 10:29:40  
      Albert Dicken      
      Harold Annison      
      Edward Percival Peter      
    - Guy Middleton Frankrijk geen tijd  
      Henri Padou      
      Edouard Van Zeveren      
      Emile Zeibig      
 
1928 Amsterdam 1ste Austin Clapp Verenigde Staten 9:36:20 WR
      Walter Laufer      
      George Kojac      
      Johnny Weissmuller      
    2de Hiroshi Yoneyama Japan 9:41:40  
      Nobuo Arai      
      Tokuhei Sada      
      Katsuo Takaishi      
    3de Munroe Bourne Canada 9:47:80  
      James Thompson      
      Garnet Ault      
      Walter Spence      
    4de András Wanié Hongarije 9:57:00  
      Rezso Wanié      
      Géza Szigritz Tarródy      
      István Bárány      
    5de Aulo Gustafsson Zweden 10:01:80  
      Sven Pettersson      
      Eskil Lundahl      
      Arne Borg      
    6de Reginald Sutton Verenigd Koninkrijk 10:15:80  
      Joseph Whiteside      
      Edward Percival Peter      
      Albert Dicken      
    - José Gónzales Espuglas Spanje geen tijd  
      Estanislao Artal Garriga      
      Ramón Artigas Rigual      
      Fransisco Segala Torres      
 
1932 Los Angeles 1ste Yasuji Miyazaki Japan 8:58:40 WR
      Masanori Yusa      
      Takashi Yokoyama      
      Hisakichi Toyoda      
    2de Frank Booth Verenigde Staten 9:10:50  
      George Fissler      
      Maiola Kalili      
      Manuella Kalili      
    3de András Wanié Hongarije 9:31:40  
      László Szabados      
      András Székely      
      István Bárány      
    4de George Larson Canada 9:36:30  
      George Burrows      
      Walter Spence      
      Munroe Bourne      
    5de Joseph Whiteside Verenigd Koninkrijk 9:45:80  
      Robert Leivers      
      Martyn Ffrench-Williams      
      Reginald Sutton      
    6de Carlos Kennedy Argentinië 10:13:10  
      Leopoldo Tahier      
      Roberto Peper      
      Alfredo Rocca      
    7de Manoel Lourenço Silva Brazilië 10:36:50  
      Isaac dos Santos Moraes      
      Manoel Rocha Villar      
      Benevenuto Martins Nunes      
 
1936 Berlijn 1ste Masanori Yusa Japan 8:51:50 WR
      Shigeo Sugiura      
      Masaharu Taguchi      
      Shigeo Arai      
    2de Ralph Flanagan Verenigde Staten 9:03:00  
      John Macionis      
      Paul Wolf      
      Jack Medica      
    3de Árpád Lengyel Hongarije 9:12:30  
      Oszkár Abay-Nemes      
      Ödön Gróf      
      Ferenc Csík      
    4de Alfred Nakache Frankrijk 9:18:20  
      Christian Talli      
      René Cavalero      
      Jean Taris      
    5de Werner Plath Duitsland 9:19:00  
      Wolfgang Heimlich      
      Hermann Heibel      
      Helmut Fischer      
    6de Martyn Ffrench-Williams Verenigd Koninkrijk 9:21:50  
      Romund Gabrielson      
      Robert Leivers      
      Norman Wainwright      
    7de Munroe Bourne Canada 9:27:50  
      Robert Hamerton      
      Robert Hooper      
      Robert Pirie      
 
1948 Londen 1ste Walter Ris Verenigde Staten 8:46:00 WR
      James McLane      
      Wallace Wolf      
      William Smith      
    2de Imre Nyéki Hongarije 8:48:40  
      György Mitró      
      Elemér Szathmáry      
      Géza Kádas      
    3de Henri Padou Frankrijk 9:08:00  
      René Cornu      
      Joseph Bernardo      
      Alex Jany      
    4de Martin Lundén Zweden 9:09:10  
      Per-Olof Olsson      
      Per-Olof Östrand      
      Olle Johansson      
    5de Vanja Ilic Joegoslavië 9:14:00  
      Ciril Pelhan      
      Janko Puhar      
      Branko Vidovic      
    6de Horacio White Argentinië 9:19:20  
      José Durañona      
      Juan Garay      
      Alfredo Yantorno      
    7de Ramón Bravo Prieto Mexico 9:20:20  
      Ángel Maldonado Campos      
      Apolonio Castillo Díaz      
      Alberto Isaac Ahumada      
    8ste Sergio de Alencar Rodrigues Brazilië 9:31:00  
      Willy Jordan      
      Rolf Egon Kestener      
      Aram Boghossian      
 
1952 Helsinki 1ste Wayne Moore Verenigde Staten 8:31:10 OR
      William Woolsey      
      Ford Konno      
      James McLane      
    2de Hiroshi Suzuki Japan 8:33:50  
      Yoshihiro Hamaguchi      
      Toru Goto      
      Teijiro Tanikawa      
    3de Joseph Bernardo Frankrijk 8:45:90  
      Aldo Eminente      
      Alex Jany      
      Jean Boiteux      
    4de Lars Svantesson Zweden 8:46:80  
      Göran Larsson      
      Per-Olof Östrand      
      Olle Johansson      
    5de László Gyöngyösi Hongarije 8:52:60  
      György Csordás      
      Géza Kádas      
      Imre Nyéki      
    6de Frank Botham Verenigd Koninkrijk 8:52:90  
      Ronald Burns      
      Thomas Welsh      
      John Wardrop      
    7de Graham Johnston Zuid-Afrika 8:55:10  
      Dennis Ford      
      John Durr      
      Peter Duncan      
    8ste Federico Zwanck Argentinië 8:56:90  
      Marcelo Trabucco      
      Pedro Galvão      
      Alfredo Yantorno      
 
1956 Melbourne 1ste Kevin O'Halloran Australië 8:23:60 WR
      John Devitt      
      Murray Rose      
      Jon Henricks      
    2de Richard Hanley Verenigde Staten 8:31:50  
      George Breen      
      William Woolsey      
      Ford Konno      
    3de Vitalij Sorokin Sovjetunie 8:34:70  
      Vladimir Struzjanov      
      Gennadij Nikolajev      
      Boris Nikitin      
    4de Manabu Koga Japan 8:36:60  
      Atsushi Tani      
      Koji Nonoshita      
      Tsuyoshi Yamanaka      
    5de Hans Köhler Duitsland 8:43:40  
      Hans-Joachim Reich      
      Hans Zierold      
      Horst Bleeker      
    6de Kenneth Williams Verenigd Koninkrijk 8:45:20  
      Ronald Roberts      
      Neil McKechnie      
      John Wardrop      
    7de Federico Dennerlein Italië 8:46:20  
      Paolo Galletti      
      Guido Elmi      
      Angelo Romani      
    8ste William Steuart Zuid-Afrika 8:49:50  
      Anthony Briscoe      
      Dennis Ford      
      Peter Duncan      
 
1960 Rome 1ste George Harrison Verenigde Staten 8:10:20 WR
      Richard Blick      
      Mike Troy      
      Jeffrey Farrell      
    2de Makoto Fukui Japan 8:13:20  
      Hiroshi Ishii      
      Tsuyoshi Yamanaka      
      Tatsuo Fujimoto      
    3de David Dickson Australië 8:13:80  
      John Devitt      
      Murray Rose      
      John Konrads      
    4de Hamilton Milton Verenigd Koninkrijk 8:28:10  
      John Martin-Dye      
      Richard Campion      
      Ian Black      
    5de Ilkka Suvanto Finland 8:29:70  
      Karl Haavisto      
      Stig-Olof Grenner      
      Harri Käyhkö      
    6de Sven-Göran Johansson Zweden 8:31:00  
      Lars-Erik Bengtsson      
      Bengt Nordvall      
      Per-Ola Lindberg      
    7de Frank Wiegand Duitsland 8:31:80  
      Gerhard Hetz      
      Hans Zierold      
      Hans-Joachim Klein      
    8ste Igor Luzjkovskij Sovjetunie 8:32:20  
      Gennadij Nikolajev      
      Vitalij Sorokin      
      Boris Nikitin      
 
1964 Tokio 1ste Stephen Clark Verenigde Staten 7:52:10 WR
      Roy Saari      
      Gary Ilman      
      Don Schollander      
    2de Horst-Günter Gregor Duitsland 7:59:30  
      Gerhard Hetz      
      Frank Wiegand      
      Hans-Joachim Klein      
    3de Makoto Fukui Japan 8:03:80  
      Kunihiro Iwasaki      
      Toshio Shoji      
      Yukiaki Okabe      
    4de David Dickson Australië 8:06:60  
      Allan Wood      
      Peter Doak      
      Bob Windle      
    5de Mats Svensson Zweden 8:08:00  
      Lester Eriksson      
      Hans Rosendahl      
      Jan Lundin      
    6de Jean-Pascal Curtillet Frankrijk 8:08:70  
      Pierre Canavese      
      Francis Luyce      
      Alain Gottvalles      
    7de Semjon Belits-Geiman Sovjetunie 8:15:10  
      Vladimir Berezin      
      Aleksandr Paramonov      
      Evgenij Novikov      
    8ste Sergio de Gregorio Italië 8:18:10  
      Bruno Bianchi      
      Giovanni Orlando      
      Pietro Boscaini      
 
1968 Mexico 1ste John Nelson Verenigde Staten 7:52:30 OR
      Stephen Rerych      
      Mark Spitz      
      Don Schollander      
    2de Greg Rogers Australië 7:53:80  
      Graham White      
      Bob Windle      
      Michael Wenden      
    3de Vladimir Bure Sovjetunie 8:01:70  
      Semjon Belits-Geiman      
      Georgij Kulikov      
      Leonid Ilitsjov      
    4de George Smith Canada 8:03:20  
      Ronald Jacks      
      John Gilchrist      
      Ralph Hutton      
    5de Michel Rousseau Frankrijk 8:03:80  
      Gérard Letast      
      Francis Luyce      
      Alain Mosconi      
    6de Hans Faßnacht BRD 8:04:30  
      Olaf von Schilling      
      Folkert Meeuw      
      Wolfgang Kremer      
    7de Frank Wiegand DDR 8:06:00  
      Horst-Günter Gregor      
      Alfred Müller      
      Jochen Herbst      
    8ste Hans Ljungberg Zweden 8:12:10  
      Gunnar Larsson      
      Olle Ferm      
      Lester Eriksson      
 
1972 München 1ste John Kinsella Verenigde Staten 7:35:78 WR
      Frederick Tyler      
      Steve Genter      
      Mark Spitz      
    2de Klaus Steinbach BRD 7:41:69  
      Werner Lampe      
      Hans-Günter Vosseler      
      Aleksandr Samsonov      
    3de Igor Grivennikov Sovjetunie 7:45:76  
      Viktor Mazanov      
      Georgij Kulikov      
      Vladimir Bure      
    4de Bengt Gingsjö Zweden 7:47:37  
      Hans Ljungberg      
      Anders Bellbring      
      Gunnar Larsson      
    5de Michael Wenden Australië 7:48:66  
      Graham Windeatt      
      Rob Nay      
      Bradford Cooper      
    6de Wilfried Hartung DDR 7:49:11  
      Peter Bruch      
      Udo Poser      
      Lutz Unger      
    7de Bruce Robertson Canada 7:53:61  
      Brian Phillips      
      Ian MacKenzie      
      Ralph Hutton      
    8ste Brian Brinkley Verenigd Koninkrijk 7:55:59  
      John Mills      
      Michael Bailey      
      Colin Cunningham      
 
1976 Montréal 1ste Mike Bruner Verenigde Staten 7:23:22 WR
      Bruce Furniss      
      John Naber      
      Jim Montgomery      
    2de Vladimir Raskatov Sovjetunie 7:27:97  
      Andrej Bogdanov      
      Sergej Kopljakov      
      Andrej Krylov      
    3de Alan McClatchey Verenigd Koninkrijk 7:32:11  
      David Dunne      
      Gordon Downie      
      Brian Brinkley      
    4de Hans-Joachim Geisler BRD 7:32:27  
      Klaus Steinbach      
      Peter Nocke      
      Werner Lampe      
    5de Frank Pfütze DDR 7:38:92  
      Rainer Strohbach      
      Roger Pyttel      
      Wilfried Hartung      
    6de Abdul Karim Ressang Nederland 7:42:56  
      René van der Kuil      
      Andre in het Veld      
      Henk Elzerman      
    7de Anders Bellbring Zweden 7:42:84  
      Bengt Gingsjö      
      Pär Arvidsson      
      Peter Pettersson      
    8ste Marcello Guarducci Italië 7:43:39  
      Paolo Revelli      
      Paolo Barelli      
      Roberto Pangaro      
 
1980 Moskou 1ste Sergej Kopljakov Sovjetunie 7:23:50  
      Vladimir Salnikov      
      Ivar Stukolkin      
      Andrej Krylov      
    2de Frank Pfütze DDR 7:28:60  
      Jörg Woithe      
      Detlev Grabs      
      Rainer Strohbach      
    3de Jorge Luiz Fernandes Brazilië 7:29:30  
      Marcus Mattioli      
      Cyro Marques      
      Djan Madruga      
    4de Michael Söderlund Zweden 7:30:10  
      Pelle Wikström      
      Per-Alvar Magnusson      
      Thomas Lejdström      
    5de Paolo Revelli Italië 7:30:37  
      Raffaele Franceschi      
      Andrea Ceccarini      
      Fabrizio Rampazzo      
    6de Douglas Campbell Verenigd Koninkrijk 7:30:81  
      Phil Hubble      
      Martin Smith      
      Andrew Astbury      
    7de Graeme Brewer Australië 7:30:82  
      Mark Tonelli      
      Mark Kerry      
      Ron McKeon      
    8ste Fabien Noël Frankrijk 7:36:08  
      Marc Lazzaro      
      Dominique Petit      
      Pascal Laget      
 
1984 Los Angeles 1ste Mike Heath Verenigde Staten 7:15:69 WR
      David Larson      
      Jeffrey Float      
      Bruce Hayes      
    2de Thomas Fahrner BRD 7:15:73  
      Dirk Korthals      
      Alexander Schowtka      
      Michael Groß      
    3de Neil Cochran Verenigd Koninkrijk 7:24:78  
      Paul Easter      
      Paul Howe      
      Andrew Astbury      
    4de Peter Dale Australië 7:25:63  
      Justin Lemberg      
      Ron McKeon      
      Graeme Brewer      
    5de Donald Goss Canada 7:26:51  
      Wayne Kelly      
      Peter Szmidt      
      Alex Baumann      
    6de Michael Söderlund Zweden 7:26:53  
      Tommy Werner      
      Anders Holmertz      
      Thomas Lejdström      
    7de Hans Kroes Nederland 7:26:72 NR
      Peter Drost      
      Edsard Schlingemann      
      Frank Drost      
    8ste Stéphan Caron Frankrijk 7:30:16  
      Dominique Bataille      
      Michel Pou      
      Pierre Andraca      
 
1988 Seoul 1ste Troy Dalbey Verenigde Staten 7:12:51 WR
      Matt Cetlinski      
      Doug Gjertsen      
      Matt Biondi      
    2de Uwe Daßler DDR 7:13:68  
      Sven Lodziewski      
      Thomas Flemming      
      Steffen Zesner      
    3de Erik Hochstein BRD 7:14:35  
      Thomas Fahrner      
      Rainer Henkel      
      Michael Groß      
    4de Thomas Stachewicz Australië 7:15:23  
      Ian Brown      
      Jason Plummer      
      Duncan Armstrong      
    5de Roberto Gleria Italië 7:16:00  
      Giorgio Lamberti      
      Massimo Trevisan      
      Valerio Giambalvo      
    6de Anders Holmertz Zweden 7:19:10  
      Tommy Werner      
      Michael Söderlund      
      Christer Wallin      
    7de Michel Pou Frankrijk 7:24:69  
      Franck Iacono      
      Olivier Fougeroud      
      Ludovic Depickère      
    8ste Turlough O'Hare Canada 7:24:91  
      Donald Goss      
      Donald Haddow      
      Gary Vandermeulen      
 
1992 Barcelona 1ste Dmitrij Lepikov Gemenebest van Onafhankelijke Staten 7:11:95 WR
      Vladimir Pysjnenko      
      Venjamin Tajanovitsj      
      Evgenij Sadovyj      
    2de Christer Wallin Zweden 7:15:51  
      Anders Holmertz      
      Tommy Werner      
      Lars Frölander      
    3de Joe Hudepohl Verenigde Staten 7:16:23  
      Melvin Stewart      
      Jon Olsen      
      Doug Gjertsen      
    4de Andreas Szigat Duitsland 7:16:58  
      Peter Sitt      
      Steffen Zesner      
      Stefan Pfeiffer      
    5de Giorgio Lamberti Italië 7:18:10  
      Massimo Trevisan      
      Roberto Gleria      
      Stefano Battistelli      
    6de Paul Palmer Verenigd Koninkrijk 7:22:57  
      Paul Howe      
      Stephen Akers      
      Steven Mellor      
    7de Cristiano Michelena Brazilië 7:24:03  
      Emmanuel Fortes Nascimento      
      Gustavo Borges      
      Téofilo Ferreira      
    - Deane Pieters Australië 11de  
      Duncan Armstrong      
      Ian Brown      
      Kieren Perkins      
 
1996 Atlanta 1ste Josh Davis Verenigde Staten 7:14:84  
      Joe Hudepohl      
      Brad Schumacher      
      Ryan Berube      
    2de Christer Wallin Zweden 7:17:56  
      Anders Holmertz      
      Lars Frölander      
      Anders Lyrbring      
    3de Aimo Heilmann Duitsland 7:17:71  
      Christian Keller      
      Christian Tröger      
      Steffen Zesner      
    4de Daniel Kowalski Australië 7:18:47  
      Michael Klim      
      Malcolm Allen      
      Matthew Dunn      
    5de Paul Palmer Verenigd Koninkrijk 7:18:74  
      Andrew Clayton      
      Mark Stevens      
      James Salter      
    6de Massimiliano Rosolino Italië 7:19:92  
      Emanuele Idini      
      Emanuele Merisi      
      Pier Maria Siciliano      
    7de Marcel Wouda Nederland 7:21:96 NR
      Mark van der Zijden      
      Martin van der Spoel      
      Pieter van den Hoogenband      
    8ste Yann de Fabrique Frankrijk 7:24:85  
      Lionel Poirot      
      Bruno Orsoni      
      Christophe Bordeau      
 
2000 Sydney 1ste Ian Thorpe Australië 7:07:05 WR
      Michael Klim      
      Todd Pearson      
      William Kirby      
    2de Scott Goldblatt Verenigde Staten 7:12:64  
      Josh Davis      
      Jamie Rauch      
      Klete Keller      
    3de Martijn Zuijdweg Nederland 7:12:70  
      Johan Kenkhuis      
      Marcel Wouda      
      Pieter van den Hoogenband      
    4de Andrea Beccari Italië 7:12:91  
      Matteo Pelliciari      
      Emiliano Brembilla      
      Massimiliano Rosolino      
    5de Edward Sinclair Verenigd Koninkrijk 7:12:98  
      Paul Palmer      
      Marc Spackman      
      James Salter      
    6de Stefan Pohl Duitsland 7:20:19  
      Christian Keller      
      Stefan Herbst      
      Christian Tröger      
    7de Mark Johnston Canada 7:21:92  
      Mike Mintenko      
      Rick Say      
      Yannick Lupien      
    8ste Dmitrij Tsjernysjev Rusland 7:24:37  
      Andrej Kapralov      
      Sergej Lavrenov      
      Aleksej Filipets      
 
2004 Athene 1ste Michael Phelps Verenigde Staten 7:07:33  
      Ryan Lochte      
      Peter Vanderkaay      
      Klete Keller      
    2de Grant Hackett Australië 7:07:46  
      Michael Klim      
      Nicholas Sprenger      
      Ian Thorpe      
    3de Emiliano Brembilla Italië 7:11:83  
      Massimiliano Rosolino      
      Simone Cercato      
      Filippo Magnini      
    4de Simon Burnett Verenigd Koninkrijk 7:12:60  
      Gavin Meadows      
      David O'Brien      
      Ross Davenport      
    5de Brent Hayden Canada 7:13:33  
      Brian Johns      
      Andrew Hurd      
      Rick Say      
    6de Jens Schreiber Duitsland 7:16:51  
      Heiko Hell      
      Lars Conrad      
      Christian Keller      
    7de Amaury Leveaux Frankrijk 7:17:43  
      Fabien Horth      
      Nicolas Kintz      
      Nicolas Rostoucher      
    8ste Apostolos Antonopoulos Griekenland 7:23:02  
      Dimitrios Manganas      
      Andreas Zisimos      
      Nikolaos Xylouris      
 
2008 Peking 1ste Michael Phelps Verenigde Staten 6:58:56 WR
      Ryan Lochte      
      Ricky Berens      
      Peter Vanderkaay      
    2de Nikita Lobintsev Rusland 7:03:70 ER
      Evgenij Lagunov      
      Daniil Izotov      
      Aleksandr Suchorukov      
    3de Patrick Murphy Australië 7:04:98  
      Grant Hackett      
      Grant Brits      
      Nick Ffrost      
    4de Marco Belotti Italië 7:05:35  
      Emiliano Brembilla      
      Massimiliano Rosolino      
      Filippo Magnini      
    5de Colin Russell Canada 7:05:77  
      Brian Johns      
      Brent Hayden      
      Andrew Hurd      
    6de David Carry Verenigd Koninkrijk 7:05:92  
      Andrew Hunter      
      Robert Renwick      
      Ross Davenport      
    7de Yoshihiro Okumura Japan 7:10:31  
      Sho Uchida      
      Yasunori Mononobe      
      Suzuko Matsumura      
    8ste Jean Basson Zuid-Afrika 7:13:02  
      Darian Townsend      
      Jan Venter      
      Sebastien Rousseau      

Vorige pagina: 4 x 100 meter vrije slag
Volgende pagina: 4 x 100 meter wisselslag