4 x 100 meter vrije slag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1912 Stockholm 1ste Belle Moore Verenigd Koninkrijk 5:52:80 OR
      Jennie Fletcher      
      Annie Speirs      
      Irene Steer      
    2de Wally Dressel Duitsland 6:04:60  
      Louise Otto      
      Hermine Stindt      
      Grete Rosenberg      
    3de Margarete Adler Oostenrijk 6:17:00  
      Klara Milch      
      Josephine Sticker      
      Berta Zahourek      
    - Greta Carlsson Zweden geen tijd  
      Greta Johansson      
      Sonja Jonsson      
      Vera Thulin      
 
1920 Antwerpen 1ste Margaret Woodbridge Verenigde Staten 5:11:60 WR
      Frances Schroth      
      Irene Guest      
      Ethelda Bleibtrey      
    2de Hilda James Verenigd Koninkrijk 5:40:80  
      Constance Jeans      
      Charlotte Radcliffe      
      Grace McKenzie      
    3de Aina Berg Zweden 5:43:60  
      Emy Machnow      
      Carin Nilsson      
      Jane Gylling      
 
1924 Parijs 1ste Euphrasia Donnelly Verenigde Staten 4:58:80 WR
      Gertrude Ederle      
      Ethel Lackie      
      Mariechen Wehselau      
    2de Florence Barker Verenigd Koninkrijk 5:17:00  
      Grace McKenzie      
      Irene Tanner      
      Constance Jeans      
    3de Aina Berg Zweden 5:35:60  
      Wivan Pettersson      
      Gurli Ewerlund      
      Hjördis Töpel      
    4de Vibeke Møller Denemarken 5:42:40  
      Hedevig Rasmussen      
      Karen Maud Rasmussen      
      Agnete Olsen      
    5de Ernestine Lebrun Frankrijk 5:43:40  
      Gilberte Mortier      
      Bibienna Pellegry      
      Mariette Protin      
    6de Marie Baron Nederland 5:45:80  
      Ada Bolten      
      Truus Klapwijk      
      Marie Vierdag      
 
1928 Amsterdam 1ste Adelaide Lambert Verenigde Staten 4:47:60 WR
      Eleanor Saville-Garatti      
      Albina Osipowich      
      Martha Norelius      
    2de Joyce Cooper Verenigd Koninkrijk 5:02:80  
      Sarah Stewart      
      Irene Tanner      
      Ellen King      
    3de Kathleen Russell Zuid-Afrika 5:13:40  
      Rhoda Rennie      
      Marie Bedford      
      Frederica van der Goes      
    4de Charlotte Lehmann Duitsland 5:14:40  
      Reni Erkens      
      Herta Wunder      
      Irnentraut Schneider      
    5de Bibienna Pellegry Frankrijk 5:32:00  
      Anne Dupire      
      Marguerite Ledoux      
      Claire Horrent      
    - Eva Smits Nederland gediskwalificeerd  
      Truus Baumeister      
      Marie Vierdag      
      Marie Braun      
 
1932 Los Angeles 1ste Josephine McKim Verenigde Staten 4:38:00  
      Helen Johns      
      Eleanor Saville-Garatti      
      Helene Madison      
    2de Marie Vierdag Nederland 4:47:50  
      Puck Oversloot      
      Corrie Laddé      
      Willy den Ouden      
    3de Valerie Davies Verenigd Koninkrijk 4:52:40  
      Helen Varcoe      
      Joyce Cooper      
      Edna Hughes      
    4de Irene Pirie Canada 5:05:70  
      Irene Mullen      
      Ruth Kerr      
      Betty Edwards      
    5de Kazue Kojima Japan 5:06:70  
      Hatsuko Morioka      
      Misao Yokota      
      Yukie Arata      
 
1936 Berlijn 1ste Jopie Selbach Nederland 4:36:00 OR
      Tini Wagner      
      Willy den Ouden      
      Rie Mastenbroek      
    2de Ruth Halbsguth Duitsland 4:36:80  
      Maria Lohmar      
      Ingeborg Schmitz      
      Gisela Arendt      
    3de Katherine Rawls Verenigde Staten 4:40:20  
      Bernice Lapp      
      Mavis Freeman      
      Mary McKean      
    4de Mary McConkey Canada 4:48:00  
      Irene Milton-Pirie      
      Margaret Stone      
      Phyllis Dewar      
    4de Ilona Ács Hongarije 4:48:00  
      Ágnes Biró      
      Vera Harsányi      
      Magda Lenkei      
    6de Margaret Jeffrey Verenigd Koninkrijk 4:51:00  
      Zilpha Grant      
      Edna Hughes      
      Olive Wadham      
    7de Ragnhild Hveger Denemarken 4:51:40  
      Sanja Jovanović      
      Elvi Svendsen      
      Eva Riise-Arndt      
 
1948 Londen 1ste Marie Corridon Verenigde Staten 4:29:20 OR
      Thelma Kalama      
      Brenda Helser      
      Ann Curtis      
    2de Eva Riise Denemarken 4:29:60  
      Karen Margrete Harup      
      Greta Andersen      
      Fritze Nathansen      
    3de Irma Schuhmacher Nederland 4:31:60  
      Margot Marsman      
      Wies Vaessen      
      Hannie Termeulen      
    4de Patricia Nielsen Verenigd Koninkrijk 4:34:70  
      Margaret Wellington      
      Lillian Preece      
      Catherine Gibson      
    5de Mária Littomeritzky Hongarije 4:44:80  
      Judit Temes      
      Ilona Novák      
      Éva Székely      
    6de Eleanora Schmitt Brazilië 4:49:10  
      Maria Leão da Costa      
      Talita de Alencar Rodrigues      
      Piedade da Silva Tavares      
    7de Josette Arène Frankrijk 4:49:80  
      Gisele Vallerey      
      Colette Thomas      
      Ginette Jany      
    - Gisela Thidholm Zweden gediskwalificeerd  
      Elisabeth Ahlgren      
      Marianne Lundquist      
      Ingegärd Fredin      
 
1952 Helsinki 1ste Ilona Novák Hongarije 4:24:40 WR
      Judit Temes      
      Éva Novák      
      Katalin Szőke      
    2de Wies Vaessen Nederland 4:29:00  
      Koosje van Voorn      
      Hannie Termeulen      
      Irma Schuhmacher      
    3de Jacqueline LaVine Verenigde Staten 4:30:10  
      Marilee Stepan      
      Joan Alderson      
      Evelyn Kawamoto      
    4de Rita Larsen Denemarken 4:36:20  
      Mette Petersen      
      Greta Andersen      
      Ragnhild Hveger      
    5de Phyllis Linton Verenigd Koninkrijk 4:37:80  
      Jean Botham      
      Angela Barnwell      
      Lillian Preece      
    6de Marianne Lundquist Zweden 4:39:00  
      Anita Andersson      
      Maud Berglund      
      Ingegärd Fredin      
    7de Elisabeth Rechlin Duitsland 4:40:30  
      Vera Schäferkordt      
      Katharine Jansen      
      Gisela Arendt      
    8ste Gaby Tanguy Frankrijk 4:44:10  
      Maryse Morandini      
      Ginette Jany      
      Josette Arène      
 
1956 Melbourne 1ste Dawn Fraser Australië 4:17:10 WR
      Faith Leech      
      Sandra Morgan      
      Lorraine Crapp      
    2de Sylvia Ruuska Verenigde Staten 4:19:20  
      Shelley Mann      
      Nancy Simons      
      Joan Rosazza      
    3de Jeanette Myburgh Zuid-Afrika 4:25:70  
      Susan Roberts      
      Natalie Myburgh      
      Moira Abernethy      
    4de Ingrid Künzel Duitsland 4:26:10  
      Hertha Haase      
      Katharine Jansen      
      Birgit Klomp      
    5de Helen Stewart Canada 4:28:30  
      Gladys Priestley      
      Sara Barber      
      Virginia Grant      
    6de Anita Hellström Zweden 4:30:00  
      Birgitta Wängberg      
      Anna Larsson      
      Kate Jobson      
    7de Mária Littomeritzky Hongarije 4:31:10  
      Katalin Szőke      
      Judit Temes      
      Valéria Gyenge      
    8ste Frances Hogben Verenigd Koninkrijk 4:35:80  
      Judy Grinham      
      Margaret Girvan      
      Fearne Ewart      
 
1960 Rome 1ste Joan Spillane Verenigde Staten 4:08:90 WR
      Shirley Stobs      
      Carolyn Wood      
      Chris von Saltza      
    2de Dawn Fraser Australië 4:11:30  
      Ilsa Konrads      
      Lorraine Crapp      
      Alva Colquhoun      
    3de Christel Steffin Duitsland 4:19:70  
      Heidi Pechstein      
      Gisela Weiss      
      Ursula Brunner      
    4de Anna Temesvári Hongarije 4:21:20  
      Maria Frank      
      Katalin Boros      
      Csilla Madarász      
    5de Natalie Steward Verenigd Koninkrijk 4:24:60  
      Beryl Noakes      
      Judy Samuel      
      Christine Harris      
    6de Inger Thorngren Zweden 4:25:10  
      Karin Larsson      
      Kristina Larsson      
      Bibbi Segerström      
    7de Paola Saini Italië 4:26:80  
      Annamaria Cecchi      
      Rosanna Contardo      
      Maria Cristina Pacifici      
    8ste Irina Ljachovskaja Sovjetunie 4:29:00  
      Ulvi Voog      
      Galina Sosnova      
      Marina Sjamal      
 
1964 Tokio 1ste Sharon Stouder Verenigde Staten 4:03:80 WR
      Donna De Varona      
      Lillian Watson      
      Kathleen Ellis      
    2de Robyn Thorn Australië 4:06:90  
      Janice Murphy      
      Lynette Bell      
      Dawn Fraser      
    3de Pauline van der Wildt Nederland 4:12:00  
      Toos Beumer      
      Winnie van Weerdenburg      
      Erica Terpstra      
    4de Judit Turóczy Hongarije 4:12:10  
      Eva Erdélyi      
      Katalin Takács      
      Csilla Madarász      
    5de Ann-Charlott Lilja Zweden 4:14:00  
      Katrin Andersson      
      Ulla Jäfvert      
      Anne Christine Hagberg      
    6de Martina Grunert Duitsland 4:15:00  
      Traudi Beierlein      
      Rita Schumacher      
      Heidi Pechstein      
    7de Mary Stewart Canada 4:15:90  
      Patricia Thompson      
      Helen Kennedy      
      Marion Lay      
    8ste Paola Saini Italië 4:17:20  
      Maria Cristina Pacifici      
      Mara Sacchi      
      Daniela Beneck      
 
1968 Mexico 1ste Jane Barkman Verenigde Staten 4:02:50 WR
      Linda Gustavson      
      Susan Pedersen      
      Jan Henne      
    2de Martina Grunert DDR 4:05:70  
      Uta Schmuck      
      Roswitha Krause      
      Gabriele Wetzko      
    3de Angela Coughlan Canada 4:07:20  
      Marilyn Corson      
      Elaine Tanner      
      Marion Lay      
    4de Janet Steinbeck Australië 4:08:70  
      Susan Eddy      
      Lynne Watson      
      Lynette Bell      
    5de Edit Kovács Hongarije 4:11:00  
      Magdolna Patóh      
      Andrea Gyarmati      
      Judit Turóczy      
    6de Shigeko Kawanishi Japan 4:13:60  
      Yoshimi Nishigawa      
      Yasuko Fujii      
      Miwako Kobayashi      
    7de Shelagh Ratcliffe Verenigd Koninkrijk 4:18:00  
      Fiona Kellock      
      Susan Williams      
      Alex Jackson      
    - Marie Kersaudy Frankrijk gediskwalificeerd  
      Simone Hanner      
      Danièle Dorléans      
      Claude Mandonnaud      
 
1972 München 1ste Sandy Neilson Verenigde Staten 3:55:19 WR
      Jennifer Kemp      
      Jane Barkman      
      Shirley Babashoff      
    2de Gabriele Wetzko DDR 3:55:55  
      Andrea Eife      
      Elke Sehmisch      
      Kornelia Ender      
    3de Jutta Weber BRD 3:57:93  
      Heidemarie Reineck      
      Gudrun Beckmann      
      Angela Steinbach      
    4de Andrea Gyarmati Hongarije 4:00:39  
      Judit Turóczy      
      Edit Kovács      
      Magdolna Patóh      
    5de Enith Brigitha Nederland 4:01:49  
      Anke Rijnders      
      Hansje Bunschoten      
      Josien Elzerman      
    6de Anita Zarnowiecki Zweden 4:02:69  
      Eva Andersson      
      Diana Olsson      
      Irvi Johansson      
    7de Wendy Cook Canada 4:03:83  
      Judy Wright      
      Mary-Beth Rondeau      
      Leslie Cliff      
    8ste Deborah Palmer Australië 4:04:82  
      Leanne Francis      
      Sharon Booth      
      Shane Gould      
 
1976 Montréal 1ste Kim Peyton Verenigde Staten 3:44:82 WR
      Wendy Boglioli      
      Jill Sterkel      
      Shirley Babashoff      
    2de Kornelia Ender DDR 3:45:50  
      Petra Priemer      
      Andrea Pollack      
      Claudia Hempel      
    3de Gail Amundrud Canada 3:48:81  
      Barbara Clark      
      Becky Smith      
      Anne Jardin      
    4de Ineke Ran Nederland 3:51:67 NR
      Annelies Maas      
      Enith Brigitha      
      Linda Faber      
    5de Ljubov Kobzova Sovjetunie 3:52:69  
      Irina Vlasova      
      Marina Kljutsjnikova      
      Larisa Tsareva      
    6de Guylaine Berger Frankrijk 3:56:73  
      Sylvie le Noach      
      Carolina Carpentier      
      Chantal Schertz      
    7de Pia Mårtensson Zweden 3:57:25  
      Ylva Persson      
      Diana Olsson      
      Ida Hansson      
    8ste Jutta Weber BRD 3:58:33  
      Marion Platten      
      Regina Nissen      
      Beate Jasch      
 
1980 Moskou 1ste Barbara Krause DDR 3:42:71 WR
      Caren Metschuck      
      Ines Diers      
      Sarina Hülsenbeck      
    2de Carina Ljungdahl Zweden 3:48:93  
      Tina Gustafsson      
      Agneta Mårtensson      
      Agneta Eriksson      
    3de Conny van Bentum Nederland 3:49:51 NR
      Wilma van Velsen      
      Reggie de Jong      
      Annelies Maas      
    4de Sharron Davies Verenigd Koninkrijk 3:51:71  
      Kaye Lovatt      
      Jacquelina Willmott      
      June Croft      
    5de Lisa Curry Australië 3:54:16  
      Karen van de Graaf      
      Rosemary Brown      
      Michelle Pearson      
    6de Isabel Reuss Mexico 3:55:41  
      Dagmar Erdman      
      Teresa Rivera      
      Helen Plaschinski      
    7de Dobrinka Mintsjeva Bulgarije 3:56:34  
      Rumjana Dobreva      
      Ani Kostova      
      Sonja Dangalakova      
    8ste Natalia Más Masdefiol Spanje 3:58:73  
      Margarita Armengol Fuster      
      Laura Flaque      
      Gloria Casado Bermejo      
 
1984 Los Angeles 1ste Jenna Johnson Verenigde Staten 3:43:43  
      Carrie Steinseifer      
      Dara Torres      
      Nancy Hogshead      
    2de Annemarie Verstappen Nederland 3:44:40 NR
      Elles Voskes      
      Desi Reijers      
      Conny van Bentum      
    3de Iris Zscherpe BRD 3:45:56  
      Susanne Schuster      
      Christiane Pielke      
      Karin Seick      
    4de Michelle Pearson Australië 3:47:79  
      Angela Russell      
      Anna McVann      
      Lisa Curry      
    5de Pamela Rai Canada 3:49:50  
      Carol Klimpel      
      Cheryl McArton      
      Jane Kerr      
    6de June Croft Verenigd Koninkrijk 3:50:12  
      Nicola Fibbens      
      Debra Gore      
      Annabelle Cripps      
    7de Maria Kardum Zweden 3:51:24  
      Agneta Eriksson      
      Petra Hildér      
      Karin Furuhed      
    8ste Caroline Amoric Frankrijk 3:52:15  
      Sophie Kamoun      
      Veronique Jardin      
      Laurence Bensimon      
 
1988 Seoul 1ste Kristin Otto DDR 3:40:63 OR
      Katrin Meißner      
      Daniela Hunger      
      Manuela Stellmach      
    2de Marianne Muis Nederland 3:43:39 NR
      Mildred Muis      
      Conny van Bentum      
      Karin Brienesse      
    3de Mary Wayte Verenigde Staten 3:44:25  
      Mitzi Kremer      
      Laura Walker      
      Dara Torres      
    4de Fujie Xia China 3:44:69  
      Wenyi Yang      
      Yaping Lou      
      Yong Zhuang      
    5de Elena Dendeberova Sovjetunie 3:44:99  
      Svetlana Issakova      
      Natalja Trefilova      
      Svetlana Koptsjikova      
    6de Kathy Bald Canada 3:46:75  
      Patricia Noall      
      Andrea Nugent      
      Jane Kerr      
    7de Stephanie Ortwig BRD 3:46:90  
      Marion Aizpors      
      Christiane Pielke      
      Karin Seick      
    8ste Gitta Jensen Denemarken 3:49:25  
      Pia Sørensen      
      Mette Jacobsen      
      Annette Jørgensen      
 
1992 Barcelona 1ste Nicole Haislett Verenigde Staten 3:39:46 WR
      Dara Torres      
      Angel Martino      
      Jenny Thompson      
    2de Yong Zhuang China 3:40:12  
      Bin Lu      
      Wenyi Yang      
      Jingyi Le      
    3de Franziska van Almsick Duitsland 3:41:60  
      Simone Osygus      
      Daniela Hunger      
      Manuela Stellmach      
    4de Natalja Mesjtsjerjakova Gemenebest van Onafhankelijke Staten 3:43:68  
      Svetlana Lesjukova      
      Elena Dendeberova      
      Elena Sjubina      
    5de Diana van der Plaats Nederland 3:43:74  
      Mildred Muis      
      Marianne Muis      
      Karin Brienesse      
    6de Gitta Jensen Denemarken 3:47:81  
      Mette Jacobsen      
      Berit Puggaard      
      Mette Nielsen      
    7de Eva Nyberg Zweden 3:48:47  
      Louise Karlsson      
      Ellenor Svensson      
      Malin Nilsson      
    8ste Marianne Limpert Canada 3:49:37  
      Nicole Dryden      
      Andrea Nugent      
      Allison Higson      
 
1996 Atlanta 1ste Angel Martino Verenigde Staten 3:39:29  
      Amy van Dyken      
      Catherine Fox      
      Jenny Thompson      
    2de Jingyi Le China 3:40:48  
      Na Chao      
      Nian Yun      
      Ying Shan      
    3de Sandra Völker Duitsland 3:41:48  
      Simone Osygus      
      Antje Buschschulte      
      Franziska van Almsick      
    4de Marianne Muis Nederland 3:42:40  
      Minouche Smit      
      Wilma van Rijn      
      Karin Brienesse      
    5de Linda Olofsson Zweden 3:44:91  
      Louise Jöhncke      
      Louise Karlsson      
      Johanna Sjöberg      
    6de Sarah Ryan Australië 3:45:31  
      Julia Greville      
      Lise Mackie      
      Susie O'Neill      
    7de Shannon Shakespeare Canada 3:46:27  
      Julie Howard      
      Andrea Moody      
      Marianne Limpert      
    - Elena Nazemnova Rusland 11de  
      Natalja Sorokina      
      Svetlana Lesjukova      
      Natalja Mesjtsjerjakova      
 
2000 Sydney 1ste Amy van Dyken Verenigde Staten 3:36:61 WR
      Dara Torres      
      Courtney Shealy      
      Jenny Thompson      
    2de Manon van Rooijen Nederland 3:39:83  
      Wilma van Rijn      
      Thamar Henneken      
      Inge de Bruijn      
    3de Louise Jöhncke Zweden 3:40:30  
      Therese Alshammar      
      Johanna Sjöberg      
      Anna-Karin Kammerling      
    4de Antje Buschschulte Duitsland 3:40:31  
      Katrin Meißner      
      Franziska van Almsick      
      Sandra Völker      
    5de Karen Pickering Verenigd Koninkrijk 3:40:54  
      Alison Sheppard      
      Rosalind Brett      
      Sue Rolph      
    6de Susie O'Neill Australië 3:40:91  
      Sarah Ryan      
      Elka Graham      
      Giaan Rooney      
    7de Marianne Limpert Canada 3:42:92  
      Shannon Shakespeare      
      Laura Nicholls      
      Jessica Deglau      
    8ste Cecilia Vianini Italië 3:44:49  
      Luisa Striani      
      Sara Parise      
      Cristina Chiuso      
 
2004 Athene 1ste Alice Mills Australië 3:35:94 WR
      Lisbeth Lenton      
      Petria Thomas      
      Jodie Henry      
    2de Kara Lynn Joyce Verenigde Staten 3:36:39  
      Natalie Coughlin      
      Amanda Weir      
      Jenny Thompson      
    3de Chantal Groot Nederland 3:37:59  
      Inge Dekker      
      Marleen Veldhuis      
      Inge de Bruijn      
    4de Antje Buschschulte Duitsland 3:37:94  
      Petra Dallmann      
      Daniela Götz      
      Franziska van Almsick      
    5de Solenne Figues Frankrijk 3:40:23  
      Céline Couderc      
      Aurore Mongel      
      Malia Metella      
    6de Melanie Marshall Verenigd Koninkrijk 3:40:82  
      Kathryn Evans      
      Karen Pickering      
      Lisa Chapman      
    7de Josefin Lillhage Zweden 3:41:22  
      Johanna Sjöberg      
      Therese Alshammar      
      Anna-Karin Kammerling      
    8ste Jiaru Cheng China 3:42:90  
      Yanwei Xu      
      Yu Yang      
      Yingwen Zhu      
 
2008 Peking 1ste Inge Dekker Nederland 3:33:76 OR
      Ranomi Kromowidjojo      
      Femke Heemskerk      
      Marleen Veldhuis      
    2de Natalie Coughlin Verenigde Staten 3:34:33  
      Lacey Nymeyer      
      Kara Lynn Joyce      
      Dara Torres      
    3de Cate Campbell Australië 3:35:05  
      Alice Mills      
      Melanie Schlanger      
      Lisbeth Lenton      
    4de Yingwen Zhu China 3:35:64  
      Yi Tang      
      Yanwei Xu      
      Jiaying Pang      
    5de Britta Steffen Duitsland 3:36:85  
      Meike Freitag      
      Daniela Götz      
      Antje Buschschulte      
    6de Céline Couderc Frankrijk 3:37:68  
      Alena Popchanka      
      Ophélie-Cyrielle Etienne      
      Malia Metella      
    7de Francesca Halsall Verenigd Koninkrijk 3:38:18  
      Caitlin McClatchey      
      Jessica Sylvester      
      Melanie Marshall      
    8ste Julia Wilkinson Canada 3:38:32  
      Erica Morningstar      
      Geneviève Saumur      
      Audrey Lacroix      

Vorige pagina: 400 meter wisselslag
Volgende pagina: 4 x 200 meter vrije slag