4 x 100 meter wisselslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1960 Rome 1ste Lynn Burke Verenigde Staten 4:41:10 WR
      Patty Kempner      
      Carolyn Schuler      
      Chris von Saltza      
    2de Marilyn Wilson Australië 4:45:90  
      Rosemary Lassig      
      Janice Andrew      
      Dawn Fraser      
    3de Ingrid Schmidt Duitsland 4:47:60  
      Ursula Küper      
      Bärbel Fuhrmann      
      Ursula Brunner      
    4de Ria van Velsen Nederland 4:47:60  
      Ada den Haan      
      Marianne Heemskerk      
      Erica Terpstra      
    5de Sylvia Lewis Verenigd Koninkrijk 4:47:60  
      Anita Lonsbrough      
      Sheila Watt      
      Natalie Steward      
    6de Magda Dávid Hongarije 4:53:70  
      Klára Killermann      
      Márta Egerváry      
      Csilla Madarász      
    7de Satoko Tanaka Japan 4:56:40  
      Yoshiko Takamatsu      
      Shizue Miyabe      
      Yoshiko Sato      
    8ste Larissa Viktorova Sovjetunie 4:58:10  
      Ljudmila Korobova      
      Zinajda Belovetskaja      
      Marina Sjamal      
 
1964 Tokio 1ste Cathy Ferguson Verenigde Staten 4:33:90 WR
      Cynthia Goyette      
      Sharon Stouder      
      Kathleen Ellis      
    2de Corrie Winkel Nederland 4:37:00  
      Klenie Bimolt      
      Ada Kok      
      Erica Terpstra      
    3de Tatjana Saveljeva Sovjetunie 4:39:20  
      Svetlana Babanina      
      Tatjana Devjatova      
      Natalja Ustinova      
    4de Satoko Tanaka Japan 4:42:00  
      Noriko Yamamoto      
      Elko Takahashi      
      Michiko Kihara      
    5de Jill Norfolk Verenigd Koninkrijk 4:45:80  
      Stella Mitchell      
      Mary-Anne Cotterill      
      Elizabeth Long      
    6de Eileen Weir Canada 4:49:90  
      Marion Lay      
      Mary Stewart      
      Helen Kennedy      
    - Ingrid Schmidt Duitsland gediskwalificeerd  
      Bärbel Grimmer      
      Heike Hustede      
      Martina Grunert      
    - Mária Balla Hongarije gediskwalificeerd  
      Zsuzsa Kovács      
      Márta Egerváry      
      Csilla Madarász      
 
1968 Mexico 1ste Kaye Hall Verenigde Staten 4:28:30 OR
      Catie Ball      
      Ellie Daniel      
      Susan Pedersen      
    2de Lynne Watson Australië 4:30:00  
      Judy Playfair      
      Lyn McClements      
      Janet Steinbeck      
    3de Angelika Kraus BRD 4:36:40  
      Uta Frommater      
      Heike Hustede      
      Heidemarie Reineck      
    4de Tinatin Lekvejsjvili Sovjetunie 4:37:00  
      Alla Grebennikova      
      Tatjana Devjatova      
      Lidija Grebets      
    5de Martina Grunert DDR 4:38:00  
      Eva Wittke      
      Helga Lindner      
      Uta Schmuck      
    6de Wendy Burrell Verenigd Koninkrijk 4:38:30  
      Dorothy Harrison      
      Margaret Auton      
      Alex Jackson      
    7de Cobie Buter Nederland 4:38:70  
      Klenie Bimolt      
      Ada Kok      
      Nel Bos      
    8ste Mária Lantos Hongarije 4:42:90  
      Edit Kovács      
      Andrea Gyarmati      
      Judit Turóczy      
 
1972 München 1ste Melissa Belote Verenigde Staten 4:20:75 WR
      Cathy Carr      
      Deena Deardurff      
      Sandy Neilson      
    2de Christine Herbst DDR 4:24:91  
      Renate Vogel      
      Roswitha Beier      
      Kornelia Ender      
    3de Silke Pielen BRD 4:26:46  
      Verena Eberle      
      Gudrun Beckmann      
      Heidemarie Reineck      
    4de Tinatin Lekveisjvili Sovjetunie 4:27:81  
      Galina Prozumensjtsjikova      
      Irina Ustimenko      
      Tatjana Zolotnitskaja      
    5de Enith Brigitha Nederland 4:29:99  
      Alie te Riet      
      Anke Rijnders      
      Hansje Bunschoten      
    6de Suzuko Matsumura Japan 4:30:18  
      Yoko Yamamoto      
      Mayumi Aoki      
      Yoshimi Nishigawa      
    7de Wendy Cook Canada 4:31:56  
      Sylvia Dockerill      
      Marilyn Corson      
      Leslie Cliff      
    8ste Diana Olsson Zweden 4:32:61  
      Britt-Marie Smedh      
      Eva Wikner      
      Anita Zarnowiecki      
 
1976 Montréal 1ste Ulrike Richter DDR 4:07:95 WR
      Hannelore Anke      
      Andrea Pollack      
      Kornelia Ender      
    2de Linda Jezek Verenigde Staten 4:14:55  
      Lauri Siering      
      Camille Wright      
      Shirley Babashoff      
    3de Wendy Cook Canada 4:15:22  
      Robin Corsiglia      
      Susan Smith-Sloan      
      Anne Jardin      
    4de Nadija Stavko Sovjetunie 4:16:05  
      Marina Jurtsjenja      
      Tamara Sjelofastova      
      Larissa Tsareva      
    5de Diane Edelijn Nederland 4:19:93  
      Wijda Mazereeuw      
      José Damen      
      Enith Brigitha      
    6de Joy Beasley Verenigd Koninkrijk 4:23:25  
      Margaret Kelly      
      Susan Jenner      
      Deborah Hill      
    7de Yoshimi Nishigawa Japan 4:23:47  
      Toshiko Haruoka      
      Yasue Hatsuda      
      Sachiko Yamazaki      
    8ste Michelle de Vries Australië 4:25:91  
      Judith Hudson      
      Linda Hanel      
      Jenny Tate      
 
1980 Moskou 1ste Rica Reinisch DDR 4:06:67 WR
      Ute Geweniger      
      Andrea Pollack      
      Caren Metschuck      
    2de Helen Jameson Verenigd Koninkrijk 4:12:24  
      Margaret Kelly      
      Ann Osgerby      
      June Croft      
    3de Elena Kruglova Sovjetunie 4:13:61  
      Elvira Vasilkova      
      Alla Grisjtsjenkova      
      Natalja Strunnikova      
    4de Annika Uvehall Zweden 4:16:91  
      Eva-Marie Håkansson      
      Agneta Mårtensson      
      Tina Gustafsson      
    5de Laura Foralosso Italië 4:19:06  
      Sabrina Seminatore      
      Cinzia Savi Scarponi      
      Monica Vallarin      
    6de Lisa Forrest Australië 4:19:90  
      Lisa Curry      
      Karen van de Graaf      
      Rosemary Brown      
    7de Carmen Bunaciu Roemenië 4:21:27  
      Brigitte Prass      
      Mariana Paraschiv      
      Irinel Panulescu      
    8ste Sonja Dangalakova Bulgarije 4:22:38  
      Tanja Bogomilova-Dangalakova      
      Ani Moneva      
      Dobrinka Mintsjeva      
 
1984 Los Angeles 1ste Theresa Andrews Verenigde Staten 4:08:34  
      Tracy Caulkins      
      Mary T. Meagher      
      Nancy Hogshead      
    2de Svenja Schlicht BRD 4:11:97  
      Ute Hasse      
      Ina Beyermann      
      Karin Seick      
    3de Reema Abdo Canada 4:12:98  
      Anne Ottenbrite      
      Michelle MacPherson      
      Pamela Rai      
    4de Beverley Rose Verenigd Koninkrijk 4:14:05  
      Jean Hill      
      Nicola Fibbens      
      June Croft      
    5de Manuela Carosi Italië 4:17:40  
      Manuela Dalla Valle      
      Roberta Lanzarotti      
      Silvia Persi      
    6de Eva Gysling Zwitserland 4:19:02  
      Patricia Brülhart      
      Carole Brook      
      Marie-Thérèse Armentero      
    - Naomi Sekido Japan 11de  
      Hiroko Nagasaki      
      Naoko Kume      
      Kaori Yanase      
    - Anna-Karin Eriksson Zweden 11de  
      Eva-Marie Håkansson      
      Agneta Eriksson      
      Maria Kardum      
 
1988 Seoul 1ste Kristin Otto DDR 4:03:74 OR
      Silke Hörner      
      Birte Weigang      
      Katrin Meißner      
    2de Beth Barr Verenigde Staten 4:07:90  
      Tracey McFarlane      
      Janel Jorgensen      
      Mary Wayte      
    3de Lori Melien Canada 4:10:49  
      Allison Higson      
      Jane Kerr      
      Andrea Nugent      
    4de Nicole Livingstone Australië 4:11:57  
      Lara Hooiveld      
      Fiona Alessandri      
      Karen van Wirdum      
    5de Jolanda de Rover Nederland 4:12:19  
      Linda Moes      
      Conny van Bentum      
      Karin Brienesse      
    6de Bistra Gospodinova Bulgarije 4:12:36  
      Tanja Bogomilova-Dangalakova      
      Nevjana Miteva      
      Natasja Christova      
    7de Svenja Schlicht BRD 4:12:89  
      Britta Dahm      
      Gabi Reha      
      Marion Aizpors      
    8ste Lorenza Vigarani Italië 4:13:85  
      Manuela Dalla Valle      
      Ilaria Tocchini      
      Silvia Persi      
 
1992 Barcelona 1ste Lea Loveless Verenigde Staten 4:02:54 WR
      Anita Nall      
      Crissy Ahmann-Leighton      
      Jenny Thompson      
    2de Dagmar Hase Duitsland 4:05:19  
      Jana Dörries      
      Franziska van Almsick      
      Daniela Hunger      
    3de Nina Zjivanevskaja Gemenebest van Onafhankelijke Staten 4:06:44  
      Elena Rudkovskaja      
      Olga Kiritsjenko      
      Natalja Mesjtsjerjakova      
    4de Li Lin China 4:06:78  
      Xia Lou      
      Hong Qian      
      Jingyi Le      
    5de Nicole Stevenson Australië 4:07:01  
      Samantha Riley      
      Susie O'Neill      
      Lisa Curry      
    6de Nicole Dryden Canada 4:09:26  
      Guylaine Cloutier      
      Kristin Topham      
      Andrea Nugent      
    7de Yoko Koikawa Japan 4:09:92  
      Kyoko Iwasaki      
      Yoko Kando      
      Suzu Chiba      
    8ste Ellen Elzerman Nederland 4:10:87  
      Kira Bulten      
      Inge de Bruijn      
      Marianne Muis      
 
1996 Atlanta 1ste Beth Botsford Verenigde Staten 4:02:88  
      Amanda Beard      
      Angel Martino      
      Amy van Dyken      
    2de Nicole Stevenson Australië 4:05:08  
      Samantha Riley      
      Susie O'Neill      
      Sarah Ryan      
    3de Yan Chen China 4:07:34  
      Xue Han      
      Huijue Cai      
      Ying Shan      
    4de Marianne Kriel Zuid-Afrika 4:08:16  
      Penelope Heyns      
      Amanda Loots      
      Helene Muller      
    5de Julie Howard Canada 4:08:29  
      Guylaine Cloutier      
      Sarah Evanetz      
      Shannon Shakespeare      
    6de Antje Buschschulte Duitsland 4:09:22  
      Kathrin Dumitru      
      Franziska van Almsick      
      Sandra Völker      
    7de Nina Zjivanevskaja Rusland 4:10:56  
      Elena Makarova      
      Elena Nazemnova      
      Natalja Mesjtsjerjakova      
    8ste Lorenza Vigarani Italië 4:10:59  
      Manuela Dalla Valle      
      Ilaria Tocchini      
      Cecilia Vianini      
 
2000 Sydney 1ste Barbara Bedford Verenigde Staten 3:58:30 WR
      Megan Quann      
      Jenny Thompson      
      Dara Torres      
    2de Dyana Calub Australië 4:01:59  
      Leisel Jones      
      Petria Thomas      
      Susie O'Neill      
    3de Mai Nakamura Japan 4:04:16  
      Masami Tanaka      
      Junko Onishi      
      Sumika Minamoto      
    4de Antje Buschschulte Duitsland 4:04:33  
      Sylvia Gerasch      
      Franziska van Almsick      
      Katrin Meißner      
    5de Charlene Wittstock Zuid-Afrika 4:05:15  
      Sarah Poewe      
      Mandy Loots      
      Helene Muller      
    6de Kelly Stefanyshyn Canada 4:07:55  
      Christin Petelski      
      Jennifer Button      
      Marianne Limpert      
    7de Katy Sexton Verenigd Koninkrijk 4:07:61  
      Heidi Earp      
      Sue Rolph      
      Karen Pickering      
    8ste Shu Zhan China 4:07:83  
      Hui Qi      
      Liu Limin      
      Xue Han      
 
2004 Athene 1ste Giaan Rooney Australië 3:57:32 WR
      Leisel Jones      
      Petria Thomas      
      Jodie Henry      
    2de Natalie Coughlin Verenigde Staten 3:59:12  
      Amanda Beard      
      Jenny Thompson      
      Kara Lynn Joyce      
    3de Antje Buschschulte Duitsland 4:00:72 ER
      Sarah Poewe      
      Franziska van Almsick      
      Daniela Götz      
    4de Xiujun Chen China 4:03:35  
      Xuejuan Luo      
      Yafei Zhou      
      Yingwen Zhu      
    5de Reiko Nakamura Japan 4:04:83  
      Masami Tanaka      
      Junko Onishi      
      Tomoko Nagai      
    6de Stefanie Luiken Nederland 4:07:36  
      Madelon Baans      
      Inge de Bruijn      
      Marleen Veldhuis      
    7de Nina Zjivanevskaja Spanje 4:07:61  
      Sara Pérez Sala      
      María Peláez Navarrete      
      Tatiana Rouba Bieniarz      
    - Katy Sexton Verenigd Koninkrijk 11de  
      Kirsty Balfour      
      Georgina Lee      
      Kathryn Evans      
 
2008 Peking 1ste Emily Seebohm Australië 3:52:69 WR
      Leisel Jones      
      Jessicah Schipper      
      Lisbeth Lenton      
    2de Natalie Coughlin Verenigde Staten 3:53:30  
      Rebecca Soni      
      Christine Magnuson      
      Dara Torres      
    3de Jing Zhao China 3:56:11  
      Ye Sun      
      Yafei Zhou      
      Jiaying Pang      
    4de Gemma Spofforth Verenigd Koninkrijk 3:57:50  
      Kate Haywood      
      Jemma Lowe      
      Francesca Halsall      
    5de Anastasja Zueva Rusland 3:57:84  
      Julija Efimova      
      Natalja Sutjagina      
      Anastasja Aksenova      
    6de Reiko Nakamura Japan 3:59:54  
      Asami Kitagawa      
      Yuka Kato      
      Haruka Ueda      
    7de Julia Wilkinson Canada 4:01:35  
      Annamay Pierse      
      Audrey Lacroix      
      Erica Morningstar      
    - Sarah Sjöström Zweden gediskwalificeerd  
      Joline Höstman      
      Anna-Karin Kammerling      
      Josefin Lillhage      

Vorige pagina: 4 x 200 meter vrije slag
Volgende pagina: Editie