400 meter vrije slag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1924 Parijs 1ste Martha Norelius Verenigde Staten 6:02:20 OR
    2de Helen Wainwright Verenigde Staten 6:03:80  
    3de Gertrude Ederle Verenigde Staten 6:04:80  
    4de Doris Molesworth Verenigd Koninkrijk 6:25:40  
    - Gwitha Shand Nieuw-Zeeland geen tijd  
    - Irene Tanner Verenigd Koninkrijk geen tijd  
 
1928 Amsterdam 1ste Martha Norelius Verenigde Staten 5:42:80 WR
    2de Marie Braun Nederland 5:57:80  
    3de Josephine McKim Verenigde Staten 6:00:20  
    4de Sarah Stewart Verenigd Koninkrijk 6:07:00  
    5de Frederica van der Goes Zuid-Afrika 6:07:20  
    6de Irene Tanner Verenigd Koninkrijk 6:11:60  
 
1932 Los Angeles 1ste Helene Madison Verenigde Staten 5:28:50 WR
    2de Lenore Kight Verenigde Staten 5:28:60  
    3de Jennie Maakal Zuid-Afrika 5:47:30  
    4de Joyce Cooper Verenigd Koninkrijk 5:49:70  
    5de Yvonne Godard Frankrijk 5:54:40  
    6de Norene Forbes Verenigde Staten 6:06:00  
 
1936 Berlijn 1ste Rie Mastenbroek Nederland 5:26:40 OR
    2de Ragnhild Hveger Denemarken 5:27:50  
    3de Lenore Kight Verenigde Staten 5:29:00  
    4de Mary Lou Petty Verenigde Staten 5:32:20  
    5de Piedade Coutinho Azevedo Brazilië 5:35:20  
    6de Kazue Kojima Japan 5:43:10  
    7de Grete Frederiksen Denemarken 5:45:00  
    8ste Tini Wagner Nederland 5:46:00  
 
1948 Londen 1ste Ann Curtis Verenigde Staten 5:17:80 OR
    2de Karen Margrete Harup Denemarken 5:21:20  
    3de Catherine Gibson Verenigd Koninkrijk 5:22:60  
    4de Fernande Caroen België 5:25:30  
    5de Brenda Helser Verenigde Staten 5:26:00  
    6de Piedade da Silva Tavares Brazilië 5:29:40  
    7de Fritze Nathansen Denemarken 5:29:40  
    8ste Nancy Lees Verenigde Staten 5:32:90  
 
1952 Helsinki 1ste Valéria Gyenge Hongarije 5:12:10 OR
    2de Éva Novák Hongarije 5:13:70  
    3de Evelyn Kawamoto Verenigde Staten 5:14:60  
    4de Carolyn Green Verenigde Staten 5:16:50  
    5de Ragnhild Hveger Denemarken 5:16:90  
    6de Éva Székely Hongarije 5:17:90  
    7de Ana María Schultz Argentinië 5:24:00  
    8ste Greta Andersen Denemarken 5:27:70  
 
1956 Melbourne 1ste Lorraine Crapp Australië 4:54:60 OR
    2de Dawn Fraser Australië 5:02:50  
    3de Sylvia Ruuska Verenigde Staten 5:07:10  
    4de Marley Shriver Verenigde Staten 5:12:90  
    5de Ripszima Székely Hongarije 5:14:20  
    6de Sandra Morgan Australië 5:14:30  
    7de Héda Frost Frankrijk 5:15:40  
    8ste Valéria Gyenge Hongarije 5:21:00  
 
1960 Rome 1ste Chris von Saltza Verenigde Staten 4:50:60 OR
    2de Jane Cederqvist Zweden 4:53:90  
    3de Tineke Lagerberg Nederland 4:56:90  
    4de Ilsa Konrads Australië 4:57:90  
    5de Dawn Fraser Australië 4:58:50  
    6de Nancy Rae Verenigd Koninkrijk 4:59:70  
    7de Corrie Schimmel Nederland 5:02:30  
    8ste Bibbi Segerström Zweden 5:02:40  
 
1964 Tokio 1ste Virginia Duenkel Verenigde Staten 4:43:30 OR
    2de Marilyn Ramenofsky Verenigde Staten 4:44:60  
    3de Terri Stickles Verenigde Staten 4:47:20  
    4de Dawn Fraser Australië 4:47:60  
    5de Jane Hughes Canada 4:50:90  
    6de Elizabeth Long Verenigd Koninkrijk 4:52:00  
    7de Kim Herford Australië 4:52:90  
    8ste Gun Lilja Zweden 4:53:00  
 
1968 Mexico 1ste Debbie Meyer Verenigde Staten 4:31:80 OR
    2de Linda Gustavson Verenigde Staten 4:35:50  
    3de Karen Moras Australië 4:37:00  
    4de Pamela Kruse Verenigde Staten 4:37:20  
    5de Gabriele Wetzko DDR 4:40:20  
    6de Maria Teresa Ramírez Mexico 4:42:20  
    7de Angela Coughlan Canada 4:51:90  
    8ste Ingrid Morris Zweden 4:53:80  
 
1972 München 1ste Shane Gould Australië 4:19:04 WR
    2de Novella Calligaris Italië 4:22:44  
    3de Gudrun Wegner DDR 4:23:11  
    4de Shirley Babashoff Verenigde Staten 4:23:59  
    5de Jenny Wylie Verenigde Staten 4:24:07  
    6de Keena Rothhammer Verenigde Staten 4:24:22  
    7de Hansje Bunschoten Nederland 4:29:70  
    8ste Anke Rijnders Nederland 4:31:51  
 
1976 Montréal 1ste Petra Thümer DDR 4:09:89 WR
    2de Shirley Babashoff Verenigde Staten 4:10:46  
    3de Shannon Smith Canada 4:14:60  
    4de Rebecca Perrott Nieuw-Zeeland 4:14:76  
    5de Kathy Heddy Verenigde Staten 4:15:50  
    6de Brenda Borgh Verenigde Staten 4:17:43  
    7de Annelies Maas Nederland 4:17:44  
    8ste Sabine Kahle DDR 4:20:42  
 
1980 Moskou 1ste Ines Diers DDR 4:08:76 OR
    2de Petra Schneider DDR 4:09:16  
    3de Carmela Schmidt DDR 4:10:86  
    4de Michelle Ford Australië 4:11:65  
    5de Irina Aksenova Sovjetunie 4:14:40  
    6de Annelies Maas Nederland 4:15:79  
    7de Reggie de Jong Nederland 4:15:98  
    8ste Olga Klevakina Sovjetunie 4:19:18  
 
1984 Los Angeles 1ste Tiffany Cohen Verenigde Staten 4:07:10 OR
    2de Sarah Hardcastle Verenigd Koninkrijk 4:10:27  
    3de June Croft Verenigd Koninkrijk 4:11:49  
    4de Kim Linehan Verenigde Staten 4:12:26  
    5de Anna McVann Australië 4:13:95  
    6de Jolande van der Meer Nederland 4:16:05  
    7de Birgit Kowalczyk BRD 4:16:33  
    8ste Julie Daigneault Canada 4:16:41  
 
1988 Seoul 1ste Janet Evans Verenigde Staten 4:03:85 WR
    2de Heike Friedrich DDR 4:05:94  
    3de Anke Möhring DDR 4:06:62  
    4de Tami Bruce Verenigde Staten 4:08:16  
    5de Janelle Elford Australië 4:10:64  
    6de Isabelle Arnould België 4:11:73  
    7de Stephanie Ortwig BRD 4:13:05  
    8ste Natalja Trefilova Sovjetunie 4:13:92  
 
1992 Barcelona 1ste Dagmar Hase Duitsland 4:07:18  
    2de Janet Evans Verenigde Staten 4:07:37  
    3de Hayley Lewis Australië 4:11:22  
    4de Erika Hansen Verenigde Staten 4:11:50  
    5de Kerstin Kielgaß Duitsland 4:11:52  
    6de Isabelle Arnould België 4:13:75  
    7de Malin Nilsson Zweden 4:14:10  
    8ste Suzu Chiba Japan 4:15:71  
 
1996 Atlanta 1ste Michelle Smith Ierland 4:07:25  
    2de Dagmar Hase Duitsland 4:08:30  
    3de Kirsten Vlieghuis Nederland 4:08:70  
    4de Kerstin Kielgaß Duitsland 4:09:83  
    5de Claudia Poll Costa Rica 4:10:00  
    6de Carla Geurts Nederland 4:10:06  
    7de Eri Yamanoi Japan 4:11:68  
    8ste Cristina Teuscher Verenigde Staten 4:14:21  
 
2000 Sydney 1ste Brooke Bennett Verenigde Staten 4:05:80  
    2de Diana Munz Verenigde Staten 4:07:07  
    3de Claudia Poll Costa Rica 4:07:83  
    4de Janelle Atkinson Jamaica 4:08:79  
    5de Nadezjda Tsjemezova Rusland 4:10:37  
    6de Hannah Stockbauer Duitsland 4:10:38  
    7de Carla Geurts Nederland 4:12:36  
    8ste Hua Chen China 4:13:11  
 
2004 Athene 1ste Laure Manaudou Frankrijk 4:05:34 ER
    2de Otylia Jędrzejczak Polen 4:05:84  
    3de Kaitlin Sandeno Verenigde Staten 4:06:19  
    4de Camelia Potec Roemenië 4:06:34  
    5de Ai Shibata Japan 4:07:51  
    6de Sachiko Yamada Japan 4:10:91  
    7de Linda MacKenzie Australië 4:10:92  
    8ste Rebecca Cooke Verenigd Koninkrijk 4:11:35  
 
2008 Peking 1ste Rebecca Adlington Verenigd Koninkrijk 4:03:22  
    2de Katie Hoff Verenigde Staten 4:03:29  
    3de Joanne Jackson Verenigd Koninkrijk 4:03:52  
    4de Coraly Balmy Frankrijk 4:03:60  
    5de Federica Pellegrini Italië 4:04:56  
    6de Camelia Potec Roemenië 4:04:66  
    7de Bronte Barratt Australië 4:05:05  
    8ste Laure Manaudou Frankrijk 4:11:26  

Vorige pagina: 300 meter vrije slag
Volgende pagina: 800 meter vrije slag