200 meter schoolslag

Jaar Plaats Pl. Zwemmers Nationaliteit Tijd Record
 
1973 Belgrado 1ste Renate Vogel DDR 2:40:01  
    2de Hannelore Anke DDR 2:40:49  
    3de Lynn Colella Verenigde Staten 2:41:71  
    4de Ljudmila Porubajko Sovjetunie 2:42:21  
    5de Britt-Marie Smedh Zweden 2:43:16  
    6de Petra Nows BRD 2:44:69  
    7de Alie te Riet Nederland 2:44:89  
    8ste Éva Kiss Hongarije 2:45:50  
 
1975 Cali 1ste Hannelore Anke DDR 2:37:25  
    2de Wijda Mazereeuw Nederland 2:37:50  
    3de Karla Linke DDR 2:38:28  
    4de Lauri Siering Verenigde Staten 2:39:55  
    5de Ljubov Rusanova Sovjetunie 2:40:80  
    6de Joann Baker Canada 2:42:55  
    7de Margaret Kelly Verenigd Koninkrijk 2:42:78  
    8ste Irena Fleissnerová Tsjechoslowakije 2:46:20  
 
1978 West-Berlijn 1ste Lina Kaciušyté Sovjetunie 2:31:42  
    2de Julija Bogdanova Sovjetunie 2:32:69  
    3de Susanne Nielsson Denemarken 2:33:60  
    4de Irena Fleissnerová Tsjechoslowakije 2:36:09  
    5de Margaret Kelly Verenigd Koninkrijk 2:37:29  
    6de Annick de Susini Frankrijk 2:37:58  
    7de Dagmar Rehak BRD 2:37:68  
    - Deborah Rudd Verenigd Koninkrijk gediskwalificeerd  
 
1982 Guayaquil 1ste Svetlana Varganova Sovjetunie 2:28:82  
    2de Ute Geweniger DDR 2:29:71  
    3de Anne Ottenbrite Canada 2:33:05  
    4de Silke Hörner DDR 2:33:18  
    5de Hiroko Nagasaki Japan 2:33:18  
    6de Larisa Belokon Sovjetunie 2:33:32  
    7de Jeannie Childs Verenigde Staten 2:33:44  
    8ste Grazyna Dziedzic Polen 2:36:84  
 
1986 Madrid 1ste Silke Hörner DDR 2:27:40  
    2de Tanja Bogomilova-Dangalakova Bulgarije 2:27:66  
    3de Allison Higson Canada 2:31:34  
    4de Sylvia Gerasch DDR 2:32:06  
    5de Cindy Ounpuu Canada 2:32:32  
    6de Susan Rapp Verenigde Staten 2:32:48  
    7de Ingrid Lempereur België 2:32:50  
    8ste Manuela Dalla Valle Italië 2:33:83  
 
1991 Perth 1ste Elena Volkova Sovjetunie 2:29:53  
    2de Linley Frame Australië 2:30:02  
    3de Jana Dörries Duitsland 2:30:14  
    4de Guylaine Cloutier Canada 2:31:14  
    5de Alexandra Hänel Duitsland 2:31:36  
    6de Manuela Dalla Valle Italië 2:31:40  
    7de Kyoko Kasuya Japan 2:31:52  
    8ste Svetlana Kuzmina Sovjetunie 2:32:72  
 
1994 Rome 1ste Samantha Riley Australië 2:26:87  
    2de Yuan Yuan China 2:27:38  
    3de Brigitte Becue België 2:28:85  
    4de Rebecca Brown Australië 2:28:87  
    5de Guohong Dai China 2:28:93  
    6de Kristine Quance Verenigde Staten 2:29:64  
    7de Guylaine Cloutier Canada 2:30:48  
    8ste Hitomi Maehara Japan 2:31:03  
 
1998 Perth 1ste Ágnes Kovács Hongarije 2:25:45  
    2de Kristy Kowal Verenigde Staten 2:26:19  
    3de Jenna Street Verenigde Staten 2:26:50  
    4de Samantha Riley Australië 2:26:63  
    5de Masami Tanaka Japan 2:27:52  
    6de Penelope Heyns Zuid-Afrika 2:27:81  
    7de Brigitte Becue België 2:28:27  
    8ste Svitlana Bondarenko Oekraïne 2:31:00  
 
2001 Fukuoka 1ste Ágnes Kovács Hongarije 2:24:90  
    2de Hui Qi China 2:25:09  
    3de Xuejuan Luo China 2:25:29  
    4de Leisel Jones Australië 2:25:46  
    5de Kristy Kowal Verenigde Staten 2:25:84  
    6de Beatrice Caslaru-Coada Roemenië 2:25:92  
    7de Olga Bakaldina Rusland 2:26:83  
    8ste Mirna Jukić Oostenrijk 2:27:96  
 
2003 Barcelona 1ste Amanda Beard Verenigde Staten 2:22:99  
    2de Leisel Jones Australië 2:24:33  
    3de Hui Qi China 2:25:78  
    4de Anne Poleska Duitsland 2:26:35  
    5de Mirna Jukić Oostenrijk 2:26:38  
    6de Sarah Poewe Duitsland 2:26:72  
    7de Masami Tanaka Japan 2:28:55  
    8ste Diana Remenyi Hongarije 2:29:20  
 
2005 Montréal 1ste Leisel Jones Australië 2:21:72  
    2de Anne Poleska Duitsland 2:25:84  
    3de Mirna Jukić Oostenrijk 2:27:11  
    4de Megumi Taneda Japan 2:27:65  
    5de Katarzyna Dulian Polen 2:27:85  
    6de Kristen Caverly Verenigde Staten 2:28:60  
    6de Tara Kirk Verenigde Staten 2:28:60  
    8ste Suzaan van Biljon Zuid-Afrika 2:29:44  
 
2007 Melbourne 1ste Leisel Jones Australië 2:21:84  
    2de Kirsty Balfour Verenigd Koninkrijk 2:25:94  
    2de Megan Jendrick Verenigde Staten 2:25:94  
    4de Suzaan van Biljon Zuid-Afrika 2:26:19  
    5de Nan Luo China 2:27:55  
    6de Birte Steven Duitsland 2:28:13  
    7de Sandra Jacobson Zweden 2:28:25  
    8ste Tara Kirk Verenigde Staten 2:28:67  
 
2009 Rome 1ste Nađa Higl Servië 2:21:62  
    2de Annamay Pierse Canada 2:21:84  
    3de Mirna Jukić Oostenrijk 2:21:97  
    4de Rebecca Soni Verenigde Staten 2:22:15  
    5de Rie Kaneto Japan 2:23:03  
    6de Nanaka Tamura Japan 2:23:12  
    7de Martha McCabe Canada 2:23:36  
    8ste Joline Höstman Zweden 2:23:62  

Vorige pagina: 100 meter schoolslag
Volgende pagina: 50 meter vlinderslag